strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Decyzja z końca grodnia, a dopłaty 11.03.2011. Wyrobili się przed nowym sezonem składania wniosków. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ojciec dostał papier, że do 30 czerwca. Jakiś czas temu decyzja przyszła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie nie ma nic teren po powodzi nawet ONW nie ma a to miało byc pierwsze. chasło rzucili i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Wciąż brak decyzji ....i kasy ;[

Edytowano przez SIEWCA

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

Otrzymałem protokół z kontroli metodą FOTO, ale jaja, teraz to już wcale nie wiem ile mam ha naprawdę.

Każdy liczy po swojemu, a nowe ortofotomapy zaprzeczają poprawność poprzednich. Wg nowej mapy stałem się właścicielem kilkuset metrów asfaltowej drogi wojewódzkiej. No i co ja mam tam zasiać? może krawaty i sandały? A decyzji wciąż nie ma......

 

postaw z dwie bramki i pobieraj opłaty za przejazd :lol:

 

sry za nie na temat :P


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

witam wszystkich ,czy wie ktos moze jakie sa terminy wyplat doplat z agencji, bo juz trzeba zasiewac zborze a nie ma za co nalac do ciagnika

pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajko    0

można spróbować dodzwonić się do departamentu finansów i tam taka miła pani udzieli informacji kiedy kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Do mnie przyszła decyzja już dawno, a kasy nie ma ;/


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jak tu zaglądam to aż mnie przeraża-ile regionów jeszcze nawet decyzji nie ma.

 

ja dostałem na konto pierwszego dnia wypłat(pierwszy termin),decyzję kilka dni wcześniej.jednocześnie w agrobiznesie mówią o początku wypłat,i przychodzi na telefon wiadomość z banku o wpłacie.

 

 

mówili że na terenach dotkniętych klęskami najpierw będą wypłacać-ja o klęskach tylko w TV (oprócz suszy),ja dostałem jako pierwszy(nie sam-ale można tak ująć).

 

szczęściarz- gdybym wiedział to bym jeszcze w lotto coś pokreślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

dopłaty R-S są jeszcze,a nabór jest w tych samych terminach co obszarówka i na tych samych formularzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizycko    0

Chca mnie zalamac z tymi doplatami, decyzje dostalem w styczniu 26 i do dzisiaj pieniedzy 0000000 na koncie. Czy ktos z warminsko-mazurskiego tez jest w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Ja też z okolic giżycka jestem, najpierw dostałem pismo że decyzja będzie wydana do 30 marca a 31 marca przyszło że decyzja zostanie wydana do 29 kwietnia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizycko    0

Ja też z okolic giżycka jestem, najpierw dostałem pismo że decyzja będzie wydana do 30 marca a 31 marca przyszło że decyzja zostanie wydana do 29 kwietnia ;/

 

Kombinuja, wszystko przez kontrole we wrzesniu, firma z Olsztyna miala opoznienie dlatego teraz czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Dopłat nadal brak,ale w protokole po kontrolnym mam prawie 2 ha więcej niż mam i o blisko 4 ha więcej niż w agencyjnym PEG-u. Toż to paranoja ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyszła kasiorka jakoś w zeszłym tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

U mnie również jakiś tydzień temu, w sumie to z miesiac temu rolnośrodowiskowe, a reszta wlasnie kilka dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Myślę że warto tu poruszyć temat dopłat do paliwa rolniczego oraz dopłat do materiału siewnego. Kiedy zaczynają się terminy składania poszczególnych wniosków i skąd pobrać formularze, ile wynoszą dopłaty do paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj