strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

mi obcięli część działki na nowej ortofotomapie - najlepsze że widać tam ślady po opryskiwaczu i ich obcięcie jest prawie na sladzie opryskiwacza ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green    3

Witam Serdecznie

Jak widzę wielu z Was nie zgadza się powierzchnia Waszych działek z pomiarami wykonanymi przez Agencję. Różnice są często naprawdę spore, a wszystko to przekłada się na wysokość dopłat. Dobrze byłoby gdyby udało się to korzystnie wyjaśnić w biurze powiatowym, czego Wam wszystkim życzę. Niestety, jak wiadomo, przekonać Agencję, że popełniła błąd nie jest łatwo.

Na wypadek gdybyście mimo interwencji i prób wyjaśnienia i tak dostali potem "okrojone" decyzje na podstawie zaniżonych pomiarów, polecam wszystkim prowadzoną przeze mnie firmę PRAWNĄ - www.greenconsult.com.pl

Od roku prowadzimy sprawy niemal wyłącznie przeciw ARiMR i możemy się pochwalić dużą skutecznością. Za naprawdę nieduże stawki pomagamy skutecznie się odwołać albo profesjonalnie zaskarżyć niekorzystne decyzje do sądów administracyjnych. Jeśli nie zgadzacie się z krzywdzącą Was decyzją warto nie odpuszczać.

pozdrawiam wszystkich

 

Jacek Szaban

doradztwo prawne

Edytowano przez green

GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:lol: słowa uznania i duże brawa dla kolegi #Nikita_Bennet ,gdyby tak rolnicy którzy czują że "agencyjka" robi ich w bambuko poszli w ślad kolegi to urzędnicy dwa razy by się zastanowili niż wysyłać te ortofotomapy na których jest wiele nieścisłości, ja także im nie popuszcze. Podziwiam tych rolników dla mnie wzór do naśladowania na przyszłość, którzy kontrolerom z eurokołchozu powiedzieli PASZOŁ VON kosztem dopłat. Ale jak mawiali nasi przodkowie: lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach. Dzięki dopłatom wielu rolników zatraciło godność osobistą, matkę rodzoną by sprzedali za unijne srebrniki, ale jak to w życiu nie ma nic za darmo, za wszystko przyjdzie czas zapłacić :mellow:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikita Bennet

no właśnie dlatego się pytam bo dopłaty mimo że są do ha to się nie należą po śmierci wnioskodawcy (mimo że jest spadkobierca i ziemia nadal jest w kulturze rolnej) a wszystkie rachunki czy podatek rolny też był wyłącznie na ojca i nikt nie powiedział "nie płaćcie bo nie musicie jak beneficjent nie żyje" tylko przysyłali ponaglenia.

W jakim chorym kraju my żyjemy, nie rozumiem takich rzeczy

Tak samo jak z tym Smoleńskiem - rodziny ofiar(które i tak już wcześniej były ustawione na całe życie) dostają z biegu 40 tys. zł i teraz skarżą się o jeszcze 200 tys. a rolnicy którzy tracą w powodzi

dobytek ciężkiej pracy wielu pokoleń nie mogą się doprosić jałomóżny 6 tys. zł albo ci pracownicy sezonowi którzy zginęli w wypadku tym busem to im się nic nie należy? tam byli niejednokrotnie jedyni żywiciele rodziny którzy jechali rwać jabłka a nie k**wa do disneylandu

 

Normalnie beczeć sie chce. ciągle kłody pod nogi :(

Edytowano przez wieszczyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

kolego tak jak piszesz, zapomniałeś dodać, jak rolnik głowa rodziny, zginie pod maszyną lub zostaje kaleką , każdy wie ile rodzina wtedy dostaje , nie 40 tyś do ręki

 

to się w głowie nie mieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
:lol: słowa uznania i duże brawa dla kolegi #Nikita_Bennet ,gdyby tak rolnicy którzy czują że "agencyjka" robi ich w bambuko poszli w ślad kolegi to urzędnicy dwa razy by się zastanowili niż wysyłać te ortofotomapy na których jest wiele nieścisłości, ja także im nie popuszcze....

żebyśmy się zrozumieli - jest jakieś prawo i trzeba go przestrzegać. Ja nie nawołuję do robienia ARiMR pod górę a jedynie dbania o interes swój czyli rolnika.

Jestem przeciwny wielu strajkom itp które tylko zmieniają liderów w partiach a raczej stosowaniu prawa które jest też i do naszych celów. Czasy się zmieniły i niestety rolnik oprócz szkoły rolniczej (czy średniej czy studiów) musi znać podstawy KPA bo to na jego podstawie wystawiane są decyzje. Niestety KPA to tylko początek.

Dlaczego decyzje są rozsyłane już po zbiorach? Dlaczego nie ciśniemy rządzących do zmiany tego aby decyzje były wysyłane np do końca sierpnia? Przecież w sierpniu jest prawie po zbiorach więc urzędnik ma od wiosny (złożenie wniosków chyba do końca maja?) czas na kontrolę, wydanie decyzji, nawet jest czas na odwołanie. Dlaczego wypłata kasy trwa tak długo? Nie chcielibyście aby wynosiła do 30 dni od wydania decyzji lecz nie później niż do końca roku kalendarzowego w którym złożono wniosek?

To naszymi dopłatami wyrównuje się w tym roku wysokie ceny zbóż bo ludzie czekając na dopłaty musieli wyprzedać zboże a gdyby dopłaty były wcześniej to zboża sprzedaliby po wyższej cenie zarabiając więcej.

Niestety z rolnikami ciężko jest współpracować w sprawie zmian w prawie, czasem ciężko jest się dogadać w sprawie wspólnego użytkowania maszyn.

 

 

Nikita Bennet

no właśnie dlatego się pytam bo dopłaty mimo że są do ha to się nie należą po śmierci wnioskodawcy (mimo że jest spadkobierca i ziemia nadal jest w kulturze rolnej) a wszystkie rachunki czy podatek rolny też był wyłącznie na ojca i nikt nie powiedział "nie płaćcie bo nie musicie jak beneficjent nie żyje" tylko przysyłali ponaglenia.

W jakim chorym kraju my żyjemy, nie rozumiem takich rzeczy ...

W takim gdzie rolnik który coś dostanie się cieszy że dostał ochłap, w takim że rolnik głosuje nie na tego który myśli nad reformą rolną a tego który da parę groszy przez ulgi, przyspieszenie PROWu lub umożliwienie połączenia MGR i MR.

 

Zobacz, że rolnik prowadzący gospodarstwo rolne nie jest jednoosobową firmą, nie płaci ZUSu, płaci podatek rolny. NIC w tej kwestii się nie zmieniło przez ile lat? Weszły dopłaty obszarowe, ruszyło SPO/PROW, pojawił sie podatek VAT a rolnik dalej jest zawieszony w próżni bo ani to biznesmen ani to osoba wykonująca pracę osobiście. Podatek naliczany jest od wirtualnego dochodu wyliczonego z cyferek a nie poniesionych kosztów. Tutaj trzeba zaczać zmiany w PL rolnictwie - reforma rolna - jak najbardziej ale z zamianą p.rolnego na dochodowy, likwidacja KRUS na rzecz ZUS (tak wiem będzie drożej ale odbijemy to sobie w podatku), wrzucanie zakupu auta do gospodarstwa w koszty uzyskania przychodu a nie odliczenie tylko VATu. Poza tym potrzeba zrobić coś ze zwierzyną leśną pasącą się obecnie w rzepaku a co rolnicy myślą o zmianie ustawy prawo łowieckie? Nic - nawet nie wiedzą że w tej materii coś się dzieje.

Reasumując - jak rolnicy nie zaczną się uczyć do niczego nie dojdą a uczyć się nie chcą i nie chcą współpracować.

 

Sorki za długie wywody ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: wszystko to prawda co piszesz kolego @Nikita Bennet tylko rozmijamy się w pojmowaniu pracy na roli, dla ciebie to jest tylko i wyłącznie biznes, dla mnie to zupełnie coś innego to filozofia sposób na życie w zgodzie z prawami natury, wolność i niezależność pan i władca na swoim. Teraz w eurokołchozie to mit wielki brat wie najlepiej jak mamy żyć, pracować, uczyć się zresztą najlepiej opisuje to George Orwell w Folwarku Zwierząt warto poczytać. Dopłaty to łańcuch na szyi wolnych ludzi jak go zerwiesz to po tobie. Zresztą zobaczcie kto produkuje żywność najdrożej oczywiście unijny kołchoz przoduje Holandia i reszta niby to nowoczesnych krain rolnych a bez dopłat to chyba poumierają z głodu, przykładem dla nas powinno być rolnictwo mało substydiowane np. Nowa Zelandia. No dobra ale po tych załącznikach z "agencyjki" miałem prawo się wkurzyć ;[


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dokładnie prawo łowieckie przydało by się zmienić , w tym roku wezwałem do szacowania strat, 0,25ha, dziki zniszczyły w 95%, fotki mam w galerii , gościu pokazał ustawę w której jest napisane że w tym okresie przysługuje tylko 25% , czyli podliczył mi tak 0,25ha = 100%

100-5% = 95% całość mojej szkody według mnie

95%-75% = 20% według ich prawa

20% z 0,25ha = 0,5 ha które mogą oszacować

no i wyszło 15 zł odszkodowania

według mnie poniosłem straty 850zł ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam.Właśnie otrzymałem pismo z agencji że termin wydania decyzji o przyznaniu dopłat został przesunięty do dnia 31.03. 2011 roku. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Nikita widzę trzeźwo myślisz :)

Ujęli Ci działkę, a co powiesz na to, że 2 rok z rzędu mam foto robione, składając wniosek na 2010 przepisałem żywcem wielkości z wyników kontroli '09, zmieniłem tylko uprawy. Wielkości działek się nie zmieniły, żeby jasność była. W tym roku foto pokazało inne wyniki(co ciekawe wyszły większe działki). Na działce 3.3ha(tyle jest we wszystkich papierach jakie mam)im wyszło 3.5 :lol:

Co do terminu decyzji itp też się zgadzam. Znam przypadek że rolnik dostał raport z foto w której pisało że kontrola się nie powiodła z powodu "pokrywy śnieżnej"(kontrola przeprowadzana jakoś na początku grudnia). Ja chyba gdzieś pisałem już, że na relacji swojej mam na konkretnym polu "pole zaorane, widoczne resztki pożniwne". Tymczasem mam zdjęcia tego pola z 4 dni przed kontrolą, poplon sięgał wtedy schodka do 60ki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Dzis doszlo pismo ze termin wydania decyzji przesuwaja do 30 czerwca, %$#@#^$# !!

 

Ide drukowac kase w piwnicy, za cos trzeba w koncu nawozy kupic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Znam przypadek że rolnik dostał raport z foto w której pisało że kontrola się nie powiodła z powodu "pokrywy śnieżnej"(kontrola przeprowadzana jakoś na początku grudnia). ...

Chciałbym to zobaczyć na piśmie.

Na piśmie poprosiłbym o dokładniejszy opis itp a później wszystko do TV zapodał że kontrole tego co obsiane robi się przy okrywie śnieżnej - ubaw byłby po pachy gdyby to skomentował ktoś np. z teleexpresu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Heh, identyczna była moja reakcja ;) Znajomy to olał bo jak do ARiMR zadzwonił to powiedzieli mu że decyzje już teraz normalnie dostanie. Ja to widziałem na piśmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

To co się dzieje w tej Agencji przerasta ludzkie pojęcie! Jeszcze nie dostałem ani decyzji ani żadnego powiadomienia (pewnie wkrótce dojdzie). Pewnie będzie tak jak koledzy napisali ,że przesuwają do końca czerwca ale w takim razie po co to gadanie ,że do końca marca mają wydać dezycje skoro i tak nie przestrzegają terminu? Śmieją się nam w oczy! Ale co innego jeśli my spóźnimy się z czymś do Agencji to wtedy wiadomo jakie konsekwencje wyciągnąć. Gdzie tu sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1606    0

Decyzja 15 grudnia,a przelew wreszcie dziś.

Pozdrawia i wszystkich którzy czekają, życzę szybkich przelewów na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

a u mnie jeszcze decyzji nie ma...

jak myślicie teraz jest gdzieś na poczcie ? bo chyba już wysłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj