strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

lukasx21    165

Łódzkie, decyzja z końca listopada kasa wpłynęła w piątek :)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja w tygodniu dostałem decyzje obszarową, a kilka dni potem rolnośrodowiskową.

Ciekawe kiedy kasa będzie. ONW miałem już w grudniu na kącie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Ja słyszałem że w Inowrocławiu (kujawsko-pomorskie) w jednym z banków żadnych wpływów od stycznia z dopłat bezpośrednich nie było :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Miałem dwie kontrole jedna we wrześniu foto druga na początku października. Z tej pierwszej w piątek przyszedł raport i lecą w kulki napisali że odbyła się na koniec października, a z paź. kontroli miałem już papiery na koniec listopada. Normalnie jaja sobie robią 4 miesiące udawali że pracują nad zdjęciami kasa pewnie znowu w czerwcu. ;[ ;[ szlak trafia, war-maz okolice mrągowa wszyscy mieli foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

ja miałem kontrolę 6 września to 23 stycznia przyszła decyzja o dopłaty.Kasa tak jak w zeszłym roku 8 marca pewnie przyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dziś przyszedł przelew - JUPIIIII :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

U mnie też wczoraj przyszedł rolnośrodowiskowy po kontroli w listopadzie a decyzje miałem z 1 lutego ale to niewiele. A reszta, decyzji brak, kasy brak!!

Edytowano przez Kyristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: a propos kontroli w ubr. w tym przysłali mi wniosek częściowo wypełniony z okrojoną powierzchnią niektórych działek ewidencyjnych i rolnych, pytałem się wiary i to samo każdemu coś urwali, najlepsze jest uzasadnienie tej bujdy w przykładach wypełniania wniosku post-18269-0-48996900-1298495625_thumb.jpg.Przez dopłaty będziemy pracownikami we własnych gospodarstwach, a wielki brat eurokołchoz będzie mówił co mamy siać gdzie i ile, co niektórym to przypomina minione czasy i PGR-y, tylko,że ten brat eurokołchoźnik ma podłoże reżimu B)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Decyzka dziś, a kaski brak, nie wiecie może czy na rolno-środowiskowe to decyzja osobno przychodzi czy jak ? bo mi tylko podst. przyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Wielu rolników z KUJ-POM niebawem otrzyma decyzję,że ....decyzja o przyznaniu dopłat zostanie wydana w ....KWIETNIU.

Znaczy to tylko tyle że konta zapełnią się w czerwcu. ;[ ;[ ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Wielu rolników z KUJ-POM niebawem otrzyma decyzję,że ....decyzja o przyznaniu dopłat zostanie wydana w ....KWIETNIU.

Znaczy to tylko tyle że konta zapełnią się w czerwcu. ;[ ;[ ;[

 

 

Skąd To wiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U mnie decyzje na obszarowe i rolnośrodowiskowe były oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

:blink: a propos kontroli w ubr. w tym przysłali mi wniosek częściowo wypełniony z okrojoną powierzchnią niektórych działek ewidencyjnych i rolnych, pytałem się wiary i to samo każdemu coś urwali, najlepsze jest uzasadnienie tej bujdy w przykładach wypełniania wniosku post-18269-0-48996900-1298495625_thumb.jpg.Przez dopłaty będziemy pracownikami we własnych gospodarstwach, a wielki brat eurokołchoz będzie mówił co mamy siać gdzie i ile, co niektórym to przypomina minione czasy i PGR-y, tylko,że ten brat eurokołchoźnik ma podłoże reżimu B)

 

 

U nas też wielu ludziom po 3 ary czasem 5 okroili.. ;[ Te ich amerykanckie mechizacje my sobie mierzymy rok w rok i jest tak samo a u nich mniej... ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

na wypisie z rejestru gruntów mam 5,14ha , z ciekawości pożyczyłem gps, wychodzi w przybliżeniu tyle samo, jakim h*j-m, ojciec ma we wniosku PEG 2,20ha, ojciec nigdy nic z tym nie robił bo nie miał na to siły, ale teraz kiedy jest gospodarka na mnie jadę to wyjaśnić, bo to jest nie możliwością, jest obsiane o połowę więcej , a on mógł deklarować do dopłat tylko max 2,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Wczoraj przyszedł przelew :D dziś kupiony nawóz saletrzak po 1200 :blink: ;[


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: koledzy czaicie baze jakie oszczędności ma ta niby "agencyjka" w skali całego kraju, skoro nie możemy już brać danych z ewidencji gruntów. Skutki odczujemy za kilka lat ;[


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Jak z wypłatami w kuj-pom?? okolice Bydgoszczy/ Koronowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Jestem z okolicy Bydgoszczy i przelew wpłynął już na początku grudnia, bardzo szybko od otrzymania decyzji.

Tydzień temu otrzymałam już wniosek na dopłaty na ten rok.

 

Co do tych powierzchni to mi też wyliczyli mniejsze powierzchnie działek. Gdy jeszcze gospodarstwo było na mamę to musieliśmy zwrócić część ONW na szczęście nie dużo.

Kiedy wniosek pisałam już na siebie to powierzchnie nieco zaniżyłam żeby już się nie przyczepili.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

:blink: koledzy czaicie baze jakie oszczędności ma ta niby "agencyjka" w skali całego kraju, skoro nie możemy już brać danych z ewidencji gruntów. Skutki odczujemy za kilka lat ;[

mi w zeszłym roku kazali poprawić wniosek.

Powiedziałem, że nie, nie poprawię i przyjedźcie sobie i udowodnijcie że działka ma mniej. Nie przyjechali. Tłumaczyli się ortofotomapami itp a ja spytałem czy ortofotomapa ma papier (legalizację,certyfiakcję) Urzędu Miar i Wag bo geodeta raczej używa certyfikowanego sprzętu. Gość zamknął się i koniec było rozmowy. Z GPSami też byłbym ostrożny. To że kasa jest unijna to fakt, to że mają prawo sprawdzać powierzchnię to prawda ale mają to robić na podstawie prawa które obowiązuje w Polsce więc jak chcą coś mierzyć to niech robią to dobrze a że w UE ma być zgodność powierzchni z systemem Lcoś tam to niech sobie będzie ale w zgodzie z naszym prawem.

 

Na dniach idę się żreć z nimi czemu obcieli mi jeden róg działki - chyba z 10 arów będzie. Pewnie skończy się kontrolą na miejscu bo ja nie odpuszczę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ja mam GPS Garmina, moje pomiary i ich wręcz takie same, a jak wziąłem powirzchnie działek z ewidencji grutów to pomyślałem sobie : co oni nachlali się na rowie a, później pomierzyli jak pomierzli ,że małe działki o nieregularnych kształtah mają o wiele wieksza powierzchnie(oczywiście w czasch parcelacji) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

no ale co jak co tu nie chodzi o 10, czy 20 arów ale prawie 3ha, jak opisywałem parę postów wyżej , jak to możliwe, może ojciec kiedyś coś tam namącił, w poniedziałek jadę tą sprawę wyjaśnić, nawet działka obok która ma nie całe 2 ha, widać że jest o połowę mniejsza , co o tym myślicie ? jak się okaże że to jest pomyłka urzędnika z arimr, to mam prawo żądać zwrotu dopłat z tej uciętej o połowę działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj