strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bos    6

Ja nadal nie mam zadnych decyzji..a dzis w agrobiznesie mowili ze agencji jak zwykle nie wyszly te szybkie wyplacanie doplat i teraz juz nic nie obiecuja... Czerwona kartka dla rzadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

A ja dziś dostałem.... sprawozdanie z kontroli foto... ;) I to nawet nie z ARiMR tylko z firmy, ciągle to nie jest zatwierdzone przez Agencję ... :D

 

A przy okazji małe pytanko-do kiedy można przeprowadzać te kontrole? U mnie była na koniec września, wtedy miałem już posiane kolejne zboża a reszta pól była zaorana. Tu się nasuwa pytanie jak oni rozgraniczają działki rolne!Na jednej działce graniczyły ze sobą mieszanka-ziemniaki-kukurydza, więc jak oni rozgraniczyli?!Bo nie po resztkach :( Widziałem rok temu jak u sąsiada robili-panie w ładnych bucikach zajechały i tyle co z miedzy sięgnęły resztek to patrzyły, a jedynie po qq u mnie mogli zobaczyć resztki wtedy, ale to daleko od drogi i miedzy. Druga kwestia-graniczy u mnie TUZ i łąka na gruntach ornych, jak tu sobie radzili??

Te kreski na mapach co składamy z wnioskiem są na tyle grube że na pewno na nich nie mogą się opierać, kiedyś w ARiMRze powiedzieli że to ma być tylko do orientacyjnego rozpoznawania działek rolnych....

 

Mam pewne błędy, ale we wniosku podałem nieznacznie mniejsze powierzchnie niż wyszły na kontroli, orientuje się ktoś jak to przejdzie przez agencję?

 

jeśli chodzi o rośliny z jednej grupy to nie ma to znaczenia jak przebiegały poszczególne granice działek rolnych, stawiany jest o ile dobrze pamiętam kod DR 23 - "NA DZIAŁCE ROLNEJ ROZPOCZĘTO ZABIEGI AGROTECHNICZNE", robione są foty na to co faktycznie w dniu kontroli znajduje się na działce np. w Twoim przypadku "POLE POD NOWYMI ZASIEWAMI" lub "POLE ZAORANE" i stwierdzana jest grupa o którą wnioskował rolnik chyba że np zamiast deklarowanej pszenicy znaleziono ziemniaki albo łąkę czyli uprawy z innych grup niż zadeklarowana we wniosku o płatności bezpośrednie (zakładając pszenicę we wniosku), wtedy stawiane są kody nieprawidłowości i zaczyna się cała procedura... a odnośnie powierzchni jeśli na działce nie da się wyznaczyć przebiegu poszczególnych granic, sprawdzana jest powierzchnia całej działki ewidencyjnej na której zadeklarowano działkę rolną pod kątem nieużytków, innych grup płatności niż zadeklarowano i etc. Poza tym kontrolerzy mają w dniu kontroli na działce ze sobą tzw ortofotomapy czyli nic innego jak zdjęcia satelitarne z nałożoną siatką kartograficzną (granice działek rolnych itd) które były wykonane w dniu gdy na działce znajdowały się już wszystkie zasiewy. Mapy te są wstępnie zwektoryzowane w biurze, w oparciu o załączniki graficzne rolników składane z wnioskiem o dopłaty obszarowe. Rola kontrolera w przypadku kontroli metodą foto sprowadza się głównie do weryfikacji prawidłowości przeprowadzonej wektoryzacji.

A jeśli chodzi o granice np łąka i pole to w dniu kontroli raczej ciężko zastać w terenie sytuacje aby nie dało się wyznaczyć granicy pomiędzy ścierniskiem/polem zaoranym/nowym zasiewem/poplonem a łąką (chyba ze akurat ktoś wziął się za rekultywację łąki ale to bardzo sporadyczny przypadek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Yhm, spoko, tylko na polu qq i mieszanka były rozdzielone ziemniakami a to inne płatności są. Druga kwiestia dalej dotyczy łąk-do TUZ jest inna stawka no i PZ, a w dodatku w ciągu roku dorobiłem sobie na tym kawałku jeszcze trochę łąki po nieużytkach(tego kawałka nie zgłaszałem na ten rok), więc odpada aby mogli zmierzyć całą łąkę i na podstawie sumy TUZ i łąki na GO sprawdzać prawidłowość.A właśnie największa różnica jest na tym polu-łąkę na GO zmierzyli mi ponad 20%większą niż podałem, a TUZ wyszedł im idealnie. Tylko dodam w temacie że to i tak mało na całą "nową" łąkę(wraz z częścią zrekultywowaną).

A co do pól to mimo że już było widać w tym dniu kiełki kolejnych zbóż(mam zdjęcia z jednego dnia przed kontrolą)w sprawozdaniu jest:'pole zaorane, widoczne resztki słomy'... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pierwszy raz decyzje były w tym roku i zaraz za nimi(ok 2 tygodni)kasa. Zazwyczaj czekałem do marca i kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Decyzja była kasy jak nie było tak nie ma ale myśle że w tym tygodniu przeleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@Damix Ja bym nie był takim optymistą, a agrobiznesie wypowiadała się babka z agencji, że są gotowi do wypłaty następnej dużej"transzy" środków, ale czekają na decyzję ministra finansów, także jak na razie musimy być cierpliwi ;) kilka postów wcześniej był postulat o czerwoną kartkę dla rządu, popieram, ale Polacy do jesieni i wyborów zapomną o vat-ach drogach i innych pierdołach :D


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Ja przed świętami dostałem sprawozdanie z kontroli metodą foto, pierwszy raz w historii dopłat byliśmy kontrolowani, data kontroli to 20 września akurat tego dnia były zbierane ziemniaki i cały dzień było kilka osób na polu i jakoś nikt nie widział obcych osób , i najśmieszniejsze jest to że zmierzyli że ziemniaków było o 1/3 mniej niż podałem, nie wiem jak oni to zmierzyli, może tam trochę się pomyliłem w pomiarach ale góra 0,02 ha ale nie 0,31 ha może oni to kontrolowali nocą i dlatego takie wyniki i nikt ich nie widział, na drugim polu już wyszło im idealnie i inne zasiewy też dobrze.

Na kasę sobie teraz trochę poczekam. ;[

Edytowano przez cezary1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie nie bylo kontroli, decyzja juz od miesiaca w domu, a kasy ani widu ani słychu a przydałaby sie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja już mam dwie kontrole kontrole za sobą, i za każdym razem z tych dopład ulmują . ;[ Te bałwany co to mierzą to i cienie drzew a nawet sterte słomy na polu mi odejmli. ;[ ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Od dwóch tygodni jest decyzja ;) pieniążki lada dzień B)

Człowiek głupi się cieszy a kasy jak nie było tak nie ma!!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Obiecanki cacanki a głupiemu radość , a w tamtym roku dzień przed wigilią były pięniądze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no moja decyzja od 6grudnia dostalem na mikolaja a kasy ani sladu...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ze mną jest tak samo a miałem nadzieje,że w starym roku jeszcze kasa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

ja dostałem decyzję 19 listopada, a kasa była 1 grudnia (i tak od 3 lat) , ale przez pierwsze 2 lata miałem kontrolę na polu i wtedy ... decyzja w styczniu a pieniądze były pod koniec kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Dzisiaj w Agrobiznesie mówili że od 5 stycznia tzn. od jutra będą wypłacać kolejną transzę, ale na ile gospodarstw wystarczy to nie wiadomo, i kiedy wypłacą wszystko już nikt nie obiecuje. Wszystko wina ministra finansów Pana Jacka R., Agencja jest gotowa to wypłat tylko ministerstwo kasy nie daje.

Nadal jestem zdania że jakby w koalicji nie było PSL-u to kasę dostawalibyśmy w czerwcu, dofinansowania nie wystartowałby w ogóle, a po 2012r PO oskarżała by rolników że nie wykorzystali środków unijnych i zmarnowała tylko łatwe pieniądze które mogłyby wziąć przedsiębiorstwa.

Jakby rządziło samo PO rolnictwa w Polsce nie byłoby.

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Jest prawie tak jak mówisz @Grzenio, co do dopłat to dokładnie to mówili, no a co do rządu ogólnie, to niby ten PSL coś tam pomaga, ale też i często gęsto rzuca obietnicami nie do spełnienia, typu nabór w całym kraju na prow, dla młodych i inne cuda niewidy.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Może i chcieliby spełnić obietnice ale jak cały czas Jacuś kasę blokuje i nie zgadza się na większość pomysłów to o czym mamy mówić. PSL miał poparcia chyba 6% i ma 35 posłów do 210 PO to co oni mogą...? Ale i tak dobrze że są.

Ta koalicja w podejmowaniu decyzji polega na tym że: PSL leży pod stołem a PO przy biurku siedzi i trzyma nogę na gardle PSL-owi, tak właśnie razem rządzą, czasem uda się tylko podnieść po łyk wody i coś "pchnąć do przodu".

Jakby mieli poparcia z 12-15% rozmowa byłaby inna i pewnie byłoby więcej spełnionych obietnic.

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Czyli mało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. :lol: Może na te obietnice trochę wplywu miały wybory listopadowe? A druga sprawa niby jutro wznowia ale pojutrze jest święto a potem piątek także znowu stop aż co najmniej do poniedziałku. ;) Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zawsze brac poprawkę na to co mówi nasz "kochany" rząd. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Decyzja 27.11.2010.kasy do dzis nie ma.Sąsiad dostał decyzję tydzień wcześniej i po 2 tygodniach miał kasę na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@wolowik najlepszy jest ten tekst i często go powtarzają :lol:

Po co płacić rolnikom jak można poobracać taką kasą, a oni niech kupują nawozy w marcu jak będą drogie, to więcej vatu będzie :rolleyes:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj