strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

ADAMEK28    0

MAM DOPŁATY :lol: !!!!!!!!!!!!TERAZ DO BANKU .....RACHUNKI ZAPŁACIĆ I PO DOPŁATACH :( ALE WAŻNE ŻE DOSZŁY

 

Nie piszemy caps lockiem.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jachu1985    0

A kiedy dostałes decyzje bo ja 16grudnia i pusto :blink:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To Ja powiem że u mnie taki wałek z kasą, że wysłali mi kasę na konto z młodego rolnika (miałem takie uczniowskie), a normalnie założyłem sobie na firmę, i chyba doradca zapomniał zmienić konta, a Ja sprawdzałem sobie internetowo te gospodarcze, a tamte miałem w ogóle zlikwidować bo było tam jakieś 200zł, na szczęście tego nie zrobiłem bo tak bym chyba je w czerwcu dostał, bo by im kasę nie przyjęło. A kasa była tak ONW w październiku, Obszarówka i RS były 23 i 27 grudnia, a dowiedziałem się przypadkiem tak od niechcenia sprawdziłem w bankomacie tą 2 kartę, a było to w połowie stycznia. Ale żeby nie było za różowo to brakuje mi 20tys z tytułu PZ <_<

No a ojciec jeszcze nic nie dostał.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Kamieniak ile Ci brakuje??!! 20tys!! w moim wniosku dodam ze obszarowke skladalem pierwszy raz brakuje mi 5ha po prostu kartka z wniosku im zginela i ja 4tys zlotych przez ich bład jestem w plecy pisalem odwolanie jakies 2 miesiace temu i do tej pory cisza...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Decyzja 27 listopad,kasy brak do dziś .A wczoraj dostałem nowe wnioski do wypelnienia na ten rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@michalk nie jest już tak źle bo byłem dzisiaj w agencji, no i się pytałem o to, bo obliczyłem sobie w domu że po odjęciu od całości kasy JPO UPO ST na PZ zostaje mi jakaś tam kwota, i według moich obliczeń brakuje te 20 tys, a w przepisach odnośnie PZ orientowałem się dobrze i nawet jeden rok nie składałem wniosku żeby nie stracić prawa do PZ. No i na szczęście dzisiaj babka mnie uspokoiła bo mieli awarię systemu, i tym którym pierwszy raz naliczali te PZ system taki numer wyciął, a decyzji nie dostałem bo od razu z nią będzie korekta, którą oczywiście muszą "stworzyć" no a reszta keszu pewnie w czerwcu przyjdzie, bo to będzie "dodatkowa płatność"


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

chcialbym zeby u mnie podobnie bylo ale watpie...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Potwierdzenie jest ogólne , jedynie można sprawdzić po ilości załączników czy się zgadzają.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no wlasnie potwierdzenie jest ogolne i je posiadam ale co z tego jak ilosc zalocznikow sie zgadza tylko jedna strona zniknela... oczywiscie jest to moja wina bo ja tych dzialek nie wpisalem...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak się zgadza tzn że nic nie zginęło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

nie no spojrz na to postwierdzenie zalacznik to jest jako sztuka np wniosek:liczba sztuk 1 no i u mnie tak jest i nie ma jednej strony tego wniosku a tego juz im nie udowodnie ze im oddalem...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja mam inaczej zrobione, mam ksero wniosku, a na pierwszej stronie potwierdzenie, i jak by coś "zginęło" to mam ksero oryginału potwierdzone, no i wtedy można by było udowodnić że we wniosku była ta kartka. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony, już się nauczyliśmy i wolimy dmuchać na zimne.

Może nie związku z tematem ale kiedyś przyszło pismo do ojca coś tam związane z modernizacją, a w środku były mni: kartki od wniosku innego gospodarza, oczywiście oddaliśmy to szybko, a gdyby to olać, to komuś mógłby odpaść wniosek.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no wlasnie to jest nasza agencja... parodia normalnie jak mialem wniosek MR to jak bylem na jakichs poprawkach i ta pani przede mna szuka w tych papierach czegos w koncu znalazla wyjmuje i tez jakis inny wniosek innego chlopaka a mnie kazala poprawki przyniesc do tego. ale teraz trzeba robic tak jak Kamieniak mowisz ksero i wolac pieczatke a pozniej w razie czego jest mozliwosc odwolywania bo sa dowody a teraz ze tak powiem brzydko d..a zbita...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Szkoda gadać panowie ;) choć Ja nie mogę narzekać , inni jak tu czytam mają znacznie gorzej ...

U mnie też kilka lat temu kasa z dopłat bezpośrednich przyszła w dwóch transzach najpierw kilka tys a później za jakieś 2 tyg reszta .

A co do fachowości urzędników arimr to zdarzają się sytuację że wszyscy siedzący w tych okienkach i obsługujący beneficjentów nie wiedzieli przy moim wniosku czy grunty z TUZ co roku muszą być na tych samych działkach czy nie ma to różnicy (chodziło o to że w zmianowaniu jeden użytek zielony się likwiduje a drugi tworzy u nas w gosp. ) i nikt nie umiał odpowiedzieć jednoznacznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Przyszły dopłaty!!!!!! :rolleyes: 10 min temu przyszedł SMS że wpłynęło

Jeden SMS a ile radochy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes9175    0

witam! ja dopiero dziś dostałem decyzje i to jeszcze błędną PZ naliczyli mi na 10 arów a powinna być na 2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja zwątpiłem już :mellow:

 

Tata gadał ze znajomym i była taka sytuacja ze jeszcze w grudniu dostał decyzję i pojechał do agencji dowiedziec sie kiedy mozna się spodziewac pieniędzy na koncie - powiedzieli mu , zapewnili ze pieniądze otrzyma przed końcem 2010 roku ...

 

 

... do dziś pieniędzy na konto nie dostał .

 

 

 

Inna sytuacja to sąsiedzi się dowiadują tez o dopłaty - chodzą do arimr i pytają a agencja odpowiada ze swoje zrobiła , rozpatrzyła wnioski , naliczyła płatności - więc chyba problem twi gdzieś wyzej ?

 

U Nas dzis mija 2 miesiące od otrzymania decyzji a pieniędzy na koncie ani widu ani słychu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

U mnie 31 stycznia weszły za RS, decyzja 2 tygodnie wcześniej. Obszarówka weszła w I połowie stycznia. Tak więc w styczniu dostałem komplet dopłat, jak dla mnie to rekord, w ubiegłym roku były pod koniec lutego. Lubuskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie dziś kontrola na rolnośrodowiskowe, właśnie pojechali kilka minut temu z ojcem na pola. Zobaczymy co tam im wyjdzie, mamy pewne obawy bo gorczyce posialiśmy za późno i po pierwszych przymrozkach zniknęła :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek21    0

Mi dzisiaj przelali płatność bezpośrednią, decyzja była pod koniec grudnia. Powiat krakowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj