strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bos    6

U mnie ciagle nic..no ale w powiecie suwalskim nadal ciezko spotkac szczesliwca z jakakolwiek decyzja..widac nasza agecja cos nawalila...zreszta jak juz pisalem co roku pozniej dostaje kase..na poczatku dostawalem w grudniu potem w styczniu nastepnie byl luty a ostatnio marzec wiec teraz pewnie bedzie maj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

W tym roku kasa za obszarówkę wpłyneła 2 grudnia,w zeszłym była 1 grudnia ,ale w pierwszym roku dopłat po kontroli było 30 czerwca ,myślałem że już zapomnieli.Czekam jeszcze na rolnośrodowiskowe!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Decyzję dostałem 2 tygodnie temu, a dzisiaj kasa na koncie ;[ . Prawdę mówiąc mocno się zdziwiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I mi tez dzisiaj przelali obszarówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

 no u mnie tez kasa od wczoraj na koncie  :)w zeszłym roku była chyba 4 grudnia  :)to teraz wydawać juz dziaisj zaczelismy skromnie ropy kupiliśmy tak na przezimowanie sto litrów jutro po wózek do konia i szukam tura do c-360 moze ma ktoś??  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

a u mnie decyzji nie ma :) a przydało by się $$$ na nawóz :lol: i środki ochrony roślin ;[ a rolnośrodowiskowe już nie będą, mieliśmy szczęście że chyba w 1roku tego programu korzystaliśmy, bo później to coraz mniej dawali :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

u mnie decyzja w piątek przyszła za obszarówke więc nie długo kasa na koncie będzie Zachodniopomorskie


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U mnie ciagle nic..no ale w powiecie suwalskim nadal ciezko spotkac szczesliwca z jakakolwiek decyzja..widac nasza agecja cos nawalila...zreszta jak juz pisalem co roku pozniej dostaje kase..na poczatku dostawalem w grudniu potem w styczniu nastepnie byl luty a ostatnio marzec wiec teraz pewnie bedzie maj...

Więc jestem szczęśliwcem, 2 grudnia już było wszystko na koncie, u mnie co roku coraz szybciej mimo poprawki w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

warmińsko-mazurskie - decyzja R-S była i kasa jest ale to grosze, obszarówka - decyzji nie ma więc i na kasę znowu przyjdzie czekać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie też kasa była drugiego na koncie, a decyzja dzień wcześniej.

ONW to ze 2 czy 3 tygodnie temu przyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ONW dostałem ze dwa tygodnie temu rolnośrodowiskowe tydzień temu - kasa na koncie, decyzja na dopłaty bezpośrednie przyszła w piątek czekam na kasę.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Z dzisiejszych danych wynika że wypłacono już 33% rolników ale tylko 29% wypłat czyli raczej płacą mniejszym. :rolleyes: To taki wniosek na podstawie danych ze strony ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

jestem z lubelskiego.znam kilka osób ktore ma juz kase na koncie a niektóre dostały dopiero decyzje. U nas jak narazie cisza :rolleyes:


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Zamiast decyzji o przyznaniu dopłat dostałem protokół z kontroli CC na miejscu w dniu 28 sierpnia choć ja nikogo z kontrolujących nie widziałem. Tyle dobrze, że wszystko jest okey.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a ja decyzję ONW dostałem 11 listopada a kasy ni ma ;) a pare dni temu dostałem decyzję za obszarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj