dromik

Nowy ciągnik z turem 80-90 KM

Polecane posty

dromik    4

witam planuje zakup nowego ciagnika rolniczego tylko zastanawiam sie z jakiej firmy. Potrzebny on mi bedzie do zworzenia balotów i prac polowych. cena niegra roli gdyz beda składane dokumenty na dofinansowanie z uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

polecam ci markę zetor , john deer dobre marki no i też bierz od razu ciągnik z rewersem


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

a ja polecam farmtraca 690DT - silnik orginalny Perkins - 87KM , skrzynia 24/24 z rewersem , 40km/h , bardzo male spalanie , dobry komfort Polecam bardzo oszczędny


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

My też planujemy kupić ciągnik w tym przedziale mocy i z ładowaczem czołowym. Ja polecam ci John deere serii 5r i Valtre serie N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam jeżeli cena nie gra roli to szukaj w stajniach Fenda JD MF czy Valtra do 300 000 zł to kupisz ciągnik w fuulllll wyposarzeniu z zaje..... turem wię co wybierzesz to twoja sparawa weż pod uwage tez do jakiego dilera masz najbliżej.Ale moim faworytem z tych ciągników będzie John Deere 5090R a w cenie z pełnym wyposarzeniem się napewno wyrobisz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak do tura i cena nie gra roli to John Deere. W modelach się nie orientuję, ale on ma konstrukcję ramową i w turze na pewno się sprawdzi


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

moim zdaniem to 300 tyś to nie ma co wydawać na ciągnik tych gabarytów. Nam przed wakacjami zaproponowano JD 5080r netto w cenie 151 tyś zł no potem należy dodać jeszcze cene ładowacza z tymi dodatkami. Na bednarach powiedzieli mi za valtre n92 160 tyś netto i 7 tyś euro ładowacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Mnie tez taki zakup interesuje i bierzemy kilka opcji pod uwage:

Zetor Proxima Power 95 lub Proxima Plus 95,

Ursus 5524 lub 6824

MF 4435 lub 4445 albo 3635 lub 3645

Valtra A72 lub A82

 

cena pierwszych dwoch (Ursus i Zetor) jest ok. 150tys brutto z ladowaczem

cena dwoch ostatnich (MF i Valtra) jes kolo 160tys netto bez ladowacza

 

Ursus 6824 ma rewers mechaniczny ale za to 8024(chyba taki model jest) ma juz EH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Ja nie wiem czemu ale już te zetory, ursusy, farmery, farmtraki no nie kupił bym no może jeszcze zetora bo widzę że firma ma potencjał. Mamy już jednego JD i nie wiemy czy następnego jelonka czy może spróbować czegoś innego, JD pełna rama, valtra też bardzo dobre wykonanie, duża kabina i te silniki bardzo wytrzymałe. Jest jeszcze fendt ale czy warto dawać tyle kasy żeby mieć tylko fendta, Silniki deutza, ramy pełnej chyba nie mają no i tyle elektroniki. Ja czasem też lubie sobie coś powciskać, pomachać wajchami <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Valtra ma duza kabine? moze i tak ale w srodku malo miejsca ma nie oszukujmy sie kierowca ma luz ale zeby jechac tam w 2 to juz ciezko ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ja nie wiem czemu ale już te zetory, ursusy, farmery, farmtraki no nie kupił bym no może jeszcze zetora bo widzę że firma ma potencjał. Mamy już jednego JD i nie wiemy czy następnego jelonka czy może spróbować czegoś innego, JD pełna rama, valtra też bardzo dobre wykonanie, duża kabina i te silniki bardzo wytrzymałe. Jest jeszcze fendt ale czy warto dawać tyle kasy żeby mieć tylko fendta, Silniki deutza, ramy pełnej chyba nie mają no i tyle elektroniki. Ja czasem też lubie sobie coś powciskać, pomachać wajchami <_<

 

Kolego tak idąc Twoim tropem i tokiem myślenia to czy warto w takim razie dawać tyle kasy żeby mić tylko JD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Ale porównajcie sobie cenę 90KM JD, a 90KM Fendta to już wolę JD. ale jeśli ciągnik idzie na dopłaty to lepiej wziąć coś droższego z czego około 50% zwrócą. Dla mnie te farmtraki, mtz itp to awaryjne są. Może się mylę. żaden ciągnik nie jest idealny. Ale taki JD, valtra, fendt to ile pochodzą bez większych napraw( o ile ktoś dba i regularnie robi przeglądy, smaruje, czyści itp.) wiadomo małe zawsze jakieś są. Ja jak słyszę, że ciągnik ściągali z pola w 2 połowach, no to ludzie co to za ciągnik.

Jeśli chodzi o ciągniki to jest wiele różnych opinii, podzielonych zdań, każdy chwali to co ma, jakieś przywiązanie do marki.

 

Mam kolegę, który wybierał między zetorem a farmtrakiem i wybrał to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

narazie zastanawiam siwe nad New Holland 5040, Pronar 5110, jak i równiez tym farmatarkiem 87km w kazdym razie odpada fendt bo 1 juz jest JD, i valtra Skoro chodzi o cene to nie przeginajmy wg mnie starcz ze 200tys na dobry sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

chyba taniej? ja sie pytalem o Proxime 95 to bez tura mi Pani powiedziala 140tys brutto a tur to kolo 12tys brutto plus osprzet zalezy jaki wezmne a to byla ceny katologowa .. wiec nie wiem jak za 85 mogli zawolac z turem wiecej chyba ze jakis tur drogi ale nie sadze ze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja po raz drugi polecam farmtraca 690DT do tego tur agromasz lub jak chcesz cos lepszego to moze stoll takiego bez tura wytargujesz za ok 125-130 bez tura + do tego tur zależy jaki wybralbyś są tury od 17 do ok 25 to mozna lepszej marki kupic oczywiscie dodatkowo do tego yojstik zapytaj sie uzytkowników tych ciągników jest ich paru na af i kazdy jest zadowolony , ja też mam stycznosc ze wsztkimi ciągnikami farmtrac począwszy od modelu 535 do 690DT , wiec szczeze Ci polecam noi mozesz za pozostalą kase jakies maszyny kupic


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo11441    3

a ja wam proponuję Kubotę M8540 + tur Quicke q35. Super skręt, zero elektroniki, i jest poprostu niezawodny, ps. cese i nh to to samo ale case ma lepiej dopracowane szczegóły. :) taka kubota ok140 tyś netto a tur ok 33 tyś netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

Ja bym polecał ciągnik JD 5080M ma on 80KM.W serii comfort kosztuje on 192 tys. brutto z turem 6 Warfamą. Zaś w serii compakt kosztowałby 168 tys. brutto też z tym samym ładowaczem czołowym.Te ceny mozna wynegocjowac na jakieś 10-15 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj