Skocz do zawartości
dromik

Nowy ciągnik z turem 80-90 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

dromik    4

witam planuje zakup nowego ciagnika rolniczego tylko zastanawiam sie z jakiej firmy. Potrzebny on mi bedzie do zworzenia balotów i prac polowych. cena niegra roli gdyz beda składane dokumenty na dofinansowanie z uni

zetorki    26

polecam ci markę zetor , john deer dobre marki no i też bierz od razu ciągnik z rewersem

ursus3502PL    2

a ja polecam farmtraca 690DT - silnik orginalny Perkins - 87KM , skrzynia 24/24 z rewersem , 40km/h , bardzo male spalanie , dobry komfort Polecam bardzo oszczędny

Wiadomość z agroFakt.pl

RolnikMat    29

My też planujemy kupić ciągnik w tym przedziale mocy i z ładowaczem czołowym. Ja polecam ci John deere serii 5r i Valtre serie N

adamjd6100    3

Witam jeżeli cena nie gra roli to szukaj w stajniach Fenda JD MF czy Valtra do 300 000 zł to kupisz ciągnik w fuulllll wyposarzeniu z zaje..... turem wię co wybierzesz to twoja sparawa weż pod uwage tez do jakiego dilera masz najbliżej.Ale moim faworytem z tych ciągników będzie John Deere 5090R a w cenie z pełnym wyposarzeniem się napewno wyrobisz <_<

michal1993    350

Jak do tura i cena nie gra roli to John Deere. W modelach się nie orientuję, ale on ma konstrukcję ramową i w turze na pewno się sprawdzi

RolnikMat    29

moim zdaniem to 300 tyś to nie ma co wydawać na ciągnik tych gabarytów. Nam przed wakacjami zaproponowano JD 5080r netto w cenie 151 tyś zł no potem należy dodać jeszcze cene ładowacza z tymi dodatkami. Na bednarach powiedzieli mi za valtre n92 160 tyś netto i 7 tyś euro ładowacz

19Damian89    0

Mnie tez taki zakup interesuje i bierzemy kilka opcji pod uwage:

Zetor Proxima Power 95 lub Proxima Plus 95,

Ursus 5524 lub 6824

MF 4435 lub 4445 albo 3635 lub 3645

Valtra A72 lub A82

cena pierwszych dwoch (Ursus i Zetor) jest ok. 150tys brutto z ladowaczem

cena dwoch ostatnich (MF i Valtra) jes kolo 160tys netto bez ladowacza

Ursus 6824 ma rewers mechaniczny ale za to 8024(chyba taki model jest) ma juz EH

RolnikMat    29

Ja nie wiem czemu ale już te zetory, ursusy, farmery, farmtraki no nie kupił bym no może jeszcze zetora bo widzę że firma ma potencjał. Mamy już jednego JD i nie wiemy czy następnego jelonka czy może spróbować czegoś innego, JD pełna rama, valtra też bardzo dobre wykonanie, duża kabina i te silniki bardzo wytrzymałe. Jest jeszcze fendt ale czy warto dawać tyle kasy żeby mieć tylko fendta, Silniki deutza, ramy pełnej chyba nie mają no i tyle elektroniki. Ja czasem też lubie sobie coś powciskać, pomachać wajchami <_<

19Damian89    0

Valtra ma duza kabine? moze i tak ale w srodku malo miejsca ma nie oszukujmy sie kierowca ma luz ale zeby jechac tam w 2 to juz ciezko ..

zbych    4

Ja nie wiem czemu ale już te zetory, ursusy, farmery, farmtraki no nie kupił bym no może jeszcze zetora bo widzę że firma ma potencjał. Mamy już jednego JD i nie wiemy czy następnego jelonka czy może spróbować czegoś innego, JD pełna rama, valtra też bardzo dobre wykonanie, duża kabina i te silniki bardzo wytrzymałe. Jest jeszcze fendt ale czy warto dawać tyle kasy żeby mieć tylko fendta, Silniki deutza, ramy pełnej chyba nie mają no i tyle elektroniki. Ja czasem też lubie sobie coś powciskać, pomachać wajchami <_<

Kolego tak idąc Twoim tropem i tokiem myślenia to czy warto w takim razie dawać tyle kasy żeby mić tylko JD ?

RolnikMat    29

Ale porównajcie sobie cenę 90KM JD, a 90KM Fendta to już wolę JD. ale jeśli ciągnik idzie na dopłaty to lepiej wziąć coś droższego z czego około 50% zwrócą. Dla mnie te farmtraki, mtz itp to awaryjne są. Może się mylę. żaden ciągnik nie jest idealny. Ale taki JD, valtra, fendt to ile pochodzą bez większych napraw( o ile ktoś dba i regularnie robi przeglądy, smaruje, czyści itp.) wiadomo małe zawsze jakieś są. Ja jak słyszę, że ciągnik ściągali z pola w 2 połowach, no to ludzie co to za ciągnik.

Jeśli chodzi o ciągniki to jest wiele różnych opinii, podzielonych zdań, każdy chwali to co ma, jakieś przywiązanie do marki.

Mam kolegę, który wybierał między zetorem a farmtrakiem i wybrał to drugie.

dromik    4

narazie zastanawiam siwe nad New Holland 5040, Pronar 5110, jak i równiez tym farmatarkiem 87km w kazdym razie odpada fendt bo 1 juz jest JD, i valtra Skoro chodzi o cene to nie przeginajmy wg mnie starcz ze 200tys na dobry sprzet

19Damian89    0

chyba taniej? ja sie pytalem o Proxime 95 to bez tura mi Pani powiedziala 140tys brutto a tur to kolo 12tys brutto plus osprzet zalezy jaki wezmne a to byla ceny katologowa .. wiec nie wiem jak za 85 mogli zawolac z turem wiecej chyba ze jakis tur drogi ale nie sadze ze..

ursus3502PL    2

ja po raz drugi polecam farmtraca 690DT do tego tur agromasz lub jak chcesz cos lepszego to moze stoll takiego bez tura wytargujesz za ok 125-130 bez tura + do tego tur zależy jaki wybralbyś są tury od 17 do ok 25 to mozna lepszej marki kupic oczywiscie dodatkowo do tego yojstik zapytaj sie uzytkowników tych ciągników jest ich paru na af i kazdy jest zadowolony , ja też mam stycznosc ze wsztkimi ciągnikami farmtrac począwszy od modelu 535 do 690DT , wiec szczeze Ci polecam noi mozesz za pozostalą kase jakies maszyny kupic

Mateo11441    3

a ja wam proponuję Kubotę M8540 + tur Quicke q35. Super skręt, zero elektroniki, i jest poprostu niezawodny, ps. cese i nh to to samo ale case ma lepiej dopracowane szczegóły. :) taka kubota ok140 tyś netto a tur ok 33 tyś netto...

lok133    2

Ja bym polecał ciągnik JD 5080M ma on 80KM.W serii comfort kosztuje on 192 tys. brutto z turem 6 Warfamą. Zaś w serii compakt kosztowałby 168 tys. brutto też z tym samym ładowaczem czołowym.Te ceny mozna wynegocjowac na jakieś 10-15 %.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?
    • Przez klocek1231
      Witam, to mój pierwszy post.
      Chciałbym się doradzcic szczególnie osób które miały do czynienia z ciągnikami w temacie. Otóż Posiadam gospodarstwo 20ha i szukam jakiegos używanego ciągnika. Oglądałem ostatnio Renault Aresa 556RX z 2003r. oraz MC Cormick MC115. Obydwa ciągniki są 4-cylindrowe i zwrotne, czegoś takiego szukam. Nie interesuje mnie praca przy turze. Tylko orka, uprawa i siewy. CIągnik ma pracować przy pługu AGROMASZ PO4 na zabezp. kołkowym o szerokości orki od:35 do 50cm na korpus. Posiadam głównie glebę 4 klasy, w tym 3ha III klasy. DO tej pory wszystko obrabiałem ciągnikiem URSUS 3512 + pług 3 skibowy BOMET. Na tym kawałku trzeciej klasy musiałem czasem orać na 2 skiby (zalezy jakie warunki).
      Który ciągnik byście polecili, biorąc pod uwagę pracę przy tym pługu, spalanie, żywotnosć podzespołów, oraz koszty utrzymania i serwisowania?
      Z góry dziękuję za pomoc