mlodynrg

zetor 8145 przeróbka skrzyni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodynrg    0

Witam...

Mam pytanie dotyczące przeróbki skrzyni w zetorze 8145 ze zwykłej na szybką...

Gdzieś przeczytałem temat dotyczący takiej przeróbki. Podobno wystarczy przełożenie 2 trybów w skrzyni. Ale nie jestem tego pewien na 100%... Więc jak ktoś przeprowadzał kiedyś taką modernizacje to proszę o dokładniejszy opis tej przeróbki. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ zetor bd rozbierany w przyszłym tygodniu i można by było wykonać takie modernizacje... ;p I jakie są plusy i minusy takiej przeróbki. np. Co się może zepsuć przez to itp.

z góry dzięki za odpowiedzi.

 

pozdrawiam mlodynrg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tak mnie zastanawia jak po przeróbce odczytywać prędkość z obrotomierza?

 

Zmiany trybów były opisywane w którymś z wątków tylko nie pamiętam czy w dziale ursus czy zetor a przecież to bliźniacze konstrukcje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja właśnie przerobiłem w 1224.Koszt z 500 zł + koszt roboty,a jedzie 40 km.Przód podskakuję przy 40.Trzeba całą skrzynię rozbierać.Biegi są zamienione z 3 na 4.Wymienia się 3 lub 4 koła w zależności co jest założone w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Co do poprzedniego posta to ciągnik faktycznie leci 40km/h, ale w kompletnym zestawie do tej skrzyni jest również wałek sprzęgłowy, zwiększający minimalnie prędkość na każdym biegu. Wiem, bo robiliśmy już dwie takie skrzynie. Co ciekawe, nam w 10145 nie podskakuje przód przy 40km/h. Ważną rzeczą po założeniu tej skrzyni jest częstsza wymiana olejów, bo prędkość robi swoje. Dobrze jest, gdy w ciągniku działa wzmacniacz, bo przy 4-ro garowym silniku z dostosowanym do mocy ciężarem, przy końcu górki lubi braknąć trochę mocy.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

10145 Ma mniejsze opony.Ja w 1224 miałem opony 14,9 i dociążenie z 16.To mogła być przyczyna że podskakiwał.

Prędkość mierzyliśmy skuterem to pokazał 45km/h,A zmierzyliśmy Fendt 611 to pokazał 40km/h.

Można podnieść szybkość do 60 km.Trzeba jeszcze pewne wałki zmieniać.

O wałku to nie wiedziałem ale jestem ciekaw czym on się różni.Bo według mnie to wałek sprzęgłowy nie ma żadnego wpływu na szybkość.On tylko przekazuję obroty z sprzęgła na kosz żółwia.Nic nie ciągnie.

Więc wytłumacz to??

Może pomyliłeś się z wałkiem żółw- skrzynia gdzie on przekazuję szybkość i jest różnica między starym a nowym o 5 zęmbów.Stary ma 20 a nowy ma 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Dokładnie, chodziło mi o ten wałek, tylko zapomniałem że po drodze jest jeszcze wzmacniacz, dzięki za sprostowanie. :o W każdym bądź razie chodzi o to, że cała skrzynia jest trochę szybsza.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi    0

Witam przepraszam że się wtrącę ale widzę że mowa o modelu Zetora 8145 a ja pilnie poszukuję do niego skanu instrukcji obsługi oraz instrukcji napraw. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś takową posiada. Pozdrawiam Blondi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli nie długo muj zetorek 12145 będzie pykał 40km/h bo mam zamiar remontować skrzynie strasznie zgrzyta to i przerobie sobie na szybką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj