zbych

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m]

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osobiście polecam agregat eurokult firmy staltech, co prawda przepracowałem dopiero nim 60ha bo kupiłem go w tym sezonie :P bardzo dobrze spisuje się na glebach lekkich 85km spokojnie wystarcza do 3m agregatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na jakiej ziemi ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki agregat podorywkowy do nh 113 km ??? zastanawiam sie nad rolmako, mandam, agro-lift bądź agro-masz <-- z agro-maszu mam pługi i agregat uprawowo siewny i jest godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

najsolidniejszy powinien być Mandam, najtańszy pewnie Agro lift, więc chcesz dobre czy tanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam 3m 7łap mowe z siewnikiem Amazone d4 jak kupię trzy belkowy ten będzie na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Również jestem zainteresowany agregatem ścierniskowym do ciągnika New Holland td5030 82 km.

Dużo piszecie o nowych agregatach a co z używanymi?

Np: http://otomoto.pl/glebosz-agregat-scierniskowy-A441610.html

Domyślam się, że te nowe są lepsze mają zabezpieczenia sprężynowe i talerze, ale może mi ktoś powiedzieć czy ten używany agregat będzie robił w miarę dobrą robotę?

Z góry dziękuje 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ile ludzi tyle opinii ale sprawdzone i na rędzinach najlepiej uprawia zwykły gruber - takie coś:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/82723-ursus-c-360-3p-gruber-frick/?image_light=82723

tylko ja mam z tyłu takie sprężyny do rozgarniania. Nie zapycha się i bardzo ładnie miesza resztki. Porównywane z podobnym jak podałeś i uprawia lepiej i mniej mocy potrzebuje. Ale do tego 2,2m 9 łap i tak trzeba ok 80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Sąsiad kupił takiego przed żniwami i widać że jest masywny, dobrze wykonany i robi bardzo dobrą robotę bo sam widziałem. 

A mnie interesuje opinia na temat tego agregatu: dokładnie taki sam jak w linku jeśli ktoś posiada niech się wypowie na jego temat. 
http://olx.pl/oferta/agregat-podorywkowy-euro-masz-promocja-rabaty-CID757-IDb1Lfz.html#66ddde9ef9


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agro-Masz, Agro-Lift, Agro-Tom, Agro-Factory, Staltech, Grano System, Rolmako,Tolmet, Euro-Masz, Kin-Stal, Skotarek, Moskit, Expom, Bomet, Sipma, Rolex robią w zasadzie bardzo podobny sprzęt, jedni wzorują się na drugich i tak to wygląda. Ogólnie każdy robi solidne maszyny, wszak plazmy zrewolucjonizowały rynek, nawet mniejsi producenci robią fajne maszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

I to jest dobre podsumowanie producentów maszyn z średniej póki cenowej. Najlepiej wybrać producenta ze swojej okolicy z czym zbytniego problemu nie powinno być. Wtedy łatwiej o egzekwowanie poprawek na gwarancji bo zawsze można im antyreklamę zrobić na okolicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Używam już kilkanaście lat agregaty ścierniskowe 2m teraz 3m, widzę znajomi sąsiedzi Jakoś nie widzę różnicy  -drogie -tanie -ciężkie -lekkie pracują podobnie Może te najtańsze elementy robocze szybciej się zużywają, ale i tak się je wymienia co jakiś czas.

Ważne aby była regulacja kąta natarcia -do tyłu lepiej wchodzi jak sucho i lepiej miesza, ale ciężko ciągnąć -do przodu lżej, ale mniej miesza i może wyłazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Co masz na myśli mówiąc kąt regulacji tył - przód? Rozwiń tą myśl bardziej i opisz czym chcesz osiągnąć ten kąt regulacji?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Może nie najlepiej to widać, ale przy zabezpieczeniu zrywanym łapę można ustawić pionowo lub lekko pochyloną korzystając z dodatkowych otworów

post-30-0-11596400-1447931500.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Witam, jakie zabezpieczenie zębów będzie najlepsze resor czy sprężyna,czym sie różnią i które sprawdzi sie na kamienistych glebach.

Mam jescze troche głupie <_<  pytanie czy gruber,agregat podorywkowy i agregat ścierniskowy to jest to samo czy różnią sie jakoś konstrukcyjnie.I ogólnie jakiego producenta grubera 2.1-2.2m byście polecali , do 15 tyś ? dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

 

Witam. Chce kupić bronę talerzowa np. tolmet 2.2. Zetor 7211poradzi sobie? Według danych zapotrzebowanie na moc 60-70km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Da radę tylko przód dociążyć . Somsiad ma.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Ok. Właśnie się zastanawiałem czy 2 czy 2.2 .Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Dobra. Kupiłem 2.2 tolmet do Zetor 7211. Ktos posiada taki zestaw? Ile obciążenia na przód daliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj