zbych

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m]

Polecane posty

KOSTEK12    17

nad talerzówką też myślałem tylko nie wiem jak się będzie sprawowała gdy będzie suchy rok czy nie będzie się toczyć po wierzchu i choć pola mam w dobrej kulturze to i tak wiadomo talerzówka potnie choć by jednostkowe ilości perzu i co dalej to każdy wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

jesli zdecydujesz sie na ciezka talerzowke to nie powinno byc problemu z uprawa nawet w suchy rok a co do perzu to od tego ma sie w domu opryskiwacz ale znam ludzi co od ladnych kilku lat tylko stosuja talerzowanie i nic z perzem tragicznego sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

no właśnie jeszcze się waham czy talerzówka czy gruber,a co do talerzówki to jaką szerokośc do ciągnika 90KM czy z 3,15m w układzie v da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

no właśnie myślałem o x,nie wiem dlaczego napisałem v a czy warto brać do talerzówki wał strunowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Ja do 914 planowalem kupic 2.7 lub 3.15 na X i z wałem rurowym. ale boję się tego perzu bo jest zawsze przy miedzy i się może rozniesc dalej na pole :-/ więc planuje kupic gruberka. Na pewno jest do talerzowki potrzebny wał, zawsze przyklepie ziemie a nie gory doliny beda. Ale z drugiej perspektywy to za taki wał trzeba dość solidnie dolozyc zależy moze od firmy

Edytowano przez vw141998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

i co kolego vw141998 wybrałeś już sprzęt,a może już po zakupach? ja w tym tygodniu dostałem ofertę na grubera 5 łap firmy AgroMasz z zębami sprężynowymi za 8500 do zapłaty taki jak ten http://traktory.com.pl/photos/25/86/69/agregat-podorywkowy-scierniskowy-gruber-agro-masz-2586698043_1_orginal.jpg co myślicie o tych zębach czy zdadzą egzamin,nie będą się odchylać w twardej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17
Napisano (edytowany)

KOSTEK12 ja tak mam zamiar kupić tak ok. czerwiec lipiec ;) i na razie wchodzą tylko dwa w grę: Staltech 2.2m lub KWAS 2.2m. i nie wiem który mógłby być lepszy...., nie wiem czy znajdzie się agregat ścierniskowy na non stopie 2.2m za tak ok. 9000zł?? A to co do tych łap sprężynowych to się trochę boje, bo jak pęknie to taka łapa kosztuje ok.500zł. To chyba lepsze są już kołki, ewentualnie może pod względem pracy gorzej wyjdą ale jak coś to wtedy tylko kołek pęknie a nie cała łapa ;]

Edytowano przez vw141998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

panowie a co lepiej wybrać redlice typu Lemken takie jak tu http://tablica.pl/of...57-ID4HoBT.html czy może sercowe http://tablica.pl/of...html#1387dbc576 chodzi mi o części robocze,nie o rodzaj zabezpieczeń

kolego ursus masz podobny dylemat jak ja,też chciałem kupić coś około tej kwoty ale troszkę jednak trzeba będzie dołożyć,widzę że lokalizację masz podobną do mnie więc do firmy KWAS też możesz się przejechać ze mną przez tel. o cenie sprzedaży netto nie bardzo chciał rozmawiać,ale na miejscu to co innego

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bardziej bym obstawiał ten co Lemken, ale ze względu na kąty natarcia, będzie lżej szedł przy tych kątach, serca mają za ostre.

Po drugie serca są słabej jakości, i szybko lecą w polu, ja teraz mam z blach, coś ja Lemken to napawuję elektrodami 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie czy agregat 2 2m agrolift do zetora7745 to dobry wybór dziś taki oglądałem to trochę sie przeraziłem jego rozmiarami chodzi mi o udzwig czy zetor nie będzie miał problemu z jego podnoszeniem ziema klasy od 2 do 5 bez górek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Będzie miał ciężko ale powinien sobie poradzić - zależy jak ciężkie masz gleby. Co do podnośnika to w zetorach nie jest on najmocniejszy ale raczej da radę. Mniejszego raczej nie kupisz - jest jeszcze 1,8m na 4 łapy ale to do 5211. Jedynie jak boisz się o podnośnik ( jak jest dobry to sobie poradzi ) to szukaj gruber na 9 lub 11 łap - radlice są takie same jak w tym co oglądałeś tylko bez tych podcinaczy na bokach, wg. mnie ma swoje zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Jakie jest lepsze zabezpieczenie , kolkowe czy to spiralne (slimakowe )?

Edytowano przez vw141998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zdecydowanie lepsze jest zabezpieczenie typu " non stop" czyli np sprężyna, resor czy łapa sprężynująca. Ale jakie zabezpieczenie jest Ci potrzebne to sam wiesz najlepiej, jak masz mało kamieni to każde Ci się sprawdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Ja też myslalem nad Agroliftem typu Lemken ale znalazlem wdlg. mnie ciekawsza oferte i tańsza. i pozostanę chyba przy niej

 

www.kwas.com.pl/pages/agregat.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelwinik    0
Napisano (edytowany)

Ja też myslalem nad Agroliftem typu Lemken ale znalazlem wdlg. mnie ciekawsza oferte i tańsza. i pozostanę chyba przy niej

 

www.kwas.com.pl/pages/agregat.html

 

 

 

WITAM.

TO MÓJ PIERSZY POST.

CHCIAŁEM SIĘ WYPOWIEDZIE CO DO FIRMY AGROLIFT.

MIANOWICIE CHCIŁEMKUPIĆ AGREGAT NA RATY W FIRMIE AGROLIFT.

CZYTAŁEM NA FORUM I OGLĄDAŁEM NA YT I BYŁEM ZDECYDOWANY NA WŁAŚNIE ICH AGREGAT ŚCIERNISKOWY.

ZADZWONIŁEM do nich w tej sprawie i poprosiłem wyliczenie rat i cenę i co wybrać. Mieli oddzwonić do mnie. Niestety nie odezwali się. Zadzwoniłem ponownie na drugi dzień, znów mieli oddzwonić i nic. Zadzwoniłem na trzeci dzień i to nie mieli dla mnie czasu, obiecali że sprawdzą moją zdolność kredytową w banku i oddzwonią. Tym razem oddzwonili ale ja byłem już u konkurencji i agregat już zamówiłem.

Zamówiłem agregat ścierniskowy KWAS 2.2m i czekam na dostawę. Po oględzinach agregatu jestem zadowolony, naprawdę solidna maszyna.

Natomiast jak firma Agrolift nie ma czasu dla kupca to co dopiero przy reklamacji sprzętu.????

 

A co do agregatu to się wypowiem po żniwach, napiszę jak się sprawuje. Może na YT jakiś film rzuce .

 

pzdr

jak coś to pytać

 

SORKI ALE PRZYCINA MI SIĘ PRZY PISANU I SĄ LITERÓWKI

Edytowano przez kelwinik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

To dobrze że kupiles kwasa bede miał od kogo opinie brac :-) bo tak za ok. 1mies też zamawiam go. I cena też dobra jest. Na jakim zabezpieczeniu wziales ? Jak będziesz miał pierwsze proby to pisz na priv . :-D pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Ja kupiłem Agregat ścierniskowy firmy KWAS 2.2m na kolkach mimo ziem 2-4kl. Jestem zadowolony po pierwszych probach bo bardzo ladnie uprawia nawet duze zielsko. Tylko jak wsadzilem go na 15cm to te 80KM i 4x4 mialo co robic. Ale robote robi elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

ile cię kosztował ten KWAS jeśli nie tajemnica i czy jeździłeś po niego do producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Jak ścierniskowiec to tylko na sprężynach, ja mam swojego dwa lata i nie mam z nim żadnego problemu. Kołek zerwało mi raz na talerzu i to wszystko. Agregat firmy Agro Tom 2,5m w zestawie z Zetorem Proxima 110 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj