zbych

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m]

Polecane posty

ozon87    29

A nie myślałeś o agregacie talerzowym? Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie bo ładniej uprawisz i będziesz mógł wziąść większą szerokość roboczą niż w agregacie podorywkowym 2,1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik    0

Witam, chce zakupić agregat podorywkowy i zastanawiam sie co wybrać, mam ciagnik DEUTZ 110KM, pola bedzie uprawiać okolo 35 ha, połowa z tego jest dość zakamieniona wiec myśle nad zabezpieczeniem sprężynowym, nie wiem tylko jaką szerokość wybrać i jakiej firmy, gleby raczej średnie i lekkie, do wydania na jego mam około 16 tys., dzięki z góry za podpowiedzi, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Skoro lekkie ziemie to pewnie 2,60 będzie dobrym wyborem przy 110 konnym ciągniku. Jednak oszałamiających efektów nie będzie. A masz w nim może półbiegi? A za 16 tys z tą szerokością w firmach możesz już poszaleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik    0

Mam pytanie, czy posiada ktoś agregat firmy Agro - Factory?? Ma ktoś może doswiadczenie z maszynami z tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No to jak masz jakieś póbiegi to może być i ten 2,60 :) Zawsze to z półbiegami inaczej jest bo można na max wykorzystać potencjał ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek693    0

Panowie takie pytanko zamierzam kupic agregat scierniskowy posiadam ciagnik ursus 914 mysle o agregacie 2,10 tylko zastanawiam sie czy k u pic nowy wkasie 7000 tys czy uzywany gospodarstwo tylko 20 ha niewiem czy zate pieniadze nie kupie jakiegos rzemiosla a puzniej zalowal bede mysle o agregacie zfirmy king stal jest na alegro co sadzicie dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Uuuu... Gdybym ja miał go do wyboru to bym go nie kupił. Dla mnie wygląda on strasznie delikatnie. Już wolał bym chyba kupić od Batyry jak na 20ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Wisz ile drożej wyjdzie KOS z uni?? Ja na prawdę na Twoje hektary to proponował bym Batyre, u mnie mase osób go ma i nie jest ogólnie najgorzej. Za te pieniądze myślę że ciężko będzie Ci kupić coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Zamówiłem dzisiaj Mandama KUS 3,0 S i będzie pracował z NH T 6030Plus 117 KM. Uważam że mocy wystarczy do tej szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Witam ^^ Mam pytanie odnośnie Agragatu ścierniskowego Agromasz chciałbym się dowiedzieć czy warto dopłacić do zabezpieczeń Non-stop czy też lepiej kupić na zabezbieczenia kołkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Różnie to bywa zdażają się ;) A chodzi mi bardziej o Działanie tego systemu czy jak np będzie wiekszy kamien to czy łapa ugnie się na tyle ile ma i nie pęknie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Mam agregat Agro-Masz 2,6m na zębach sprężynowych. Jestem z niego zadowolony choć tez miałem obiekcje czy te zęby sprężynowe nie pękną na większym kamieniu. Podczas pracy zaczepiłem za kamień ( C-360 3P miała problem żeby go wyciągnąć po odkopaniu) co prawda z 2 zębów lakier odskoczył na przegięciu ale nie pękły. Na pewno jest to lepsze zabezpieczenie niż kolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja dziś użyłem mandam 3.0S z MF 3125(125km 6cylindrów) na glinie to powiem wam że ma co robić:)

normalnie jechałem 13 km/h a jak wjechałem w ciężką glinę to od razu prędkość spadła do 11km/h:)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

To samo pytanie co kolega wyżej, który lepiej wchodzi w ziemię zwykły czy na podzespołach Lemkena? Czy może zamiast Agrolifta kupić uzywanego Lemkena? Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

co do grubera z tej firmy to ci nie powiem jak sie sprawuje ale na temat opryskiwacza juz tak sasiad ma takiego 800l i strasznie nazeka wybral z belka 15m powiedzial ze ta maszyna to jakies nie porozumienie a myslales moze zamiast grubera wybrac brone talerzowa bardziej uniwersalna i sie nie zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj