lukasz150

Rozrzutnik Metal-Fach

Polecane posty

lukasz150    10

Witam. Mam pytanie co sądzicie o rozrzutniku Metal-Fach ? Mam zamiar kupić ten rozrzutnik 6t :) Jak jego wykonanie ? Jak jest z zapotrzebowaniem mocy ? Myślicie że Farmtrac 80 4WD da z ni radę ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Powinien dać rade spokojnie a co do rozrzutnka to do mojego sąsiada przyjechał szwagier i podczas rozwożenia pękł naciąg od taśmy i pogieło wszystkie listwy tylko że to był 8 tonowy a nie myslałeś o jakimś używanym z zachodu ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Rozrzutnik widzę że jest solidnie wykonany a zapotrzebowanie mocy według producenta to 80 kW czyli 110KM. Ale według mnie to jest zawyżone bo przeważnie do 8, 10 tonowych mają zapotrzebowanie 100 coś koni. Więc Farmtrac powinien sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Ale twojego sąsiada szwagier ma pewnie jeszczę gwarancję to wymienią spokojnie :) . Szczerze to nie myślałęm o żadnym używanym z zachodu.

 

Zastanawiałem się nad Warfarma 6t lub Metal-Fach 6t. Bo większego nie potrzebuję.

Różnica w cenie jest ale chodzi mi aby był napęd hydrauliczny i pionowe wałki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Witam. Mam pytanie co sądzicie o rozrzutniku Metal-Fach ? Mam zamiar kupić ten rozrzutnik 6t :) Jak jego wykonanie ? Jak jest z zapotrzebowaniem mocy ? Myślicie że Farmtrac 80 4WD da z ni radę ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :huh:

 

 

Jak poczekasz do stycznia 2011 to będziesz miał rozrzutnik z Metaltechu. 6tka bedzie za jakieś 55tysi netto

Przesyłam Ci filmik z prac 12-tki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Posiadam ten rozrzutnik od niedawna i chciałbym się spytać użytkowników tego modelu jak u was działa regulator przepływu ma on skale od 1 do 10 . U mnie nie widać różnicy prędkości przesuw przenośnika podłogowego niezależnie jaką prędkość mu ustawię .Po za tym przesuw dopiero rusza jak na skali regulatora ustawię prędkość powyżej 1,5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

U mnie wszystko w porządku wyraźna różnica prędkości a posów ustawiam na 5,5-6. Wydajność pompy 45l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

A jaki ciągnik z jaką hydrauliką pracuje z tym rozrzutnikiem?

Ciągnik Zetor Forterra wydajność pompy 70l/min ,żeby zmniejszyć prędkość przesuwu to przymknąłem ten zawór znajdujący się pod regulatorem .Bo pokrętłem od regulatora nic nie dawało .

GoodFarmer posów już ci rusza jak ustawisz na skali 1 ?

Edytowano przez oledo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Raz się tylko bawiłem tym zaworem jak na "sucho" go sprawdzałem i czy od 1 ruszał to nie wiem ale można było ustawić bardzo niską prędkość posówu podłogi. Ten zawór o ile się nie myle powinien być zamknięty przy posówie do tyłu a otwarty do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9615    2

bardzo dobry rozrzutnik metal fachu mam go i dobrze sie sprawuje z zetorem 7340 turbo z turem mam go rok zadnych awari jedynie wymieniłem stopke bo sie popsuła jakos tak sama z siebie ;D ale tak jak mowie bardzo dobra maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Posiadam ten rozrzutnik od niedawna i chciałbym się spytać użytkowników tego modelu jak u was działa regulator przepływu ma on skale od 1 do 10 . U mnie nie widać różnicy prędkości przesuw przenośnika podłogowego niezależnie jaką prędkość mu ustawię .Po za tym przesuw dopiero rusza jak na skali regulatora ustawię prędkość powyżej 1,5 .

 

Witam. Miałem to samo. Być może masz zawór zle ustawiony.Jeśli nie, uszkodzony przepływomierz. U mnie okazało się że był cały przepływomierz do wymiany. Poprostu przyjechał do mnie już uszkodzony. Serwis wymienił i teraz działa bez zarzutu od 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

A co panowie myślicie o metalfachu N274, 10 tonowej jednoosiówce? Jego budowie oraz czy 100 konny deutz agrofarm 420 da sobie z nim rade???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy da radę ursus c360 z rozrzutnikiem metal fach N267/1 - 6t bo zamierzam takiego kupic? Bardzo proszę o doradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouzer    0

myślę że da radę tylko musisz bardzo mały posów ustawić, sam zetorem 4340 woziłem to źle nie było tylko na ostrych zakrętach trochę traktor ściągało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

BO mam też górki i tego się boję napewno bym musiał wozić jak by było bardzo sucho :) a masz z przodu jakieś obciążniki? Z tyłu masz 2 obciążniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Panowie z całą świadomością odradzam kupno rozrzutnika n 274-czyli jednoosiowej 10- tonowej maszyny metal-fachu. posiadam go od pół roku. 2 razy robił serwis przedni wał po którym porusza się łańcuch. oddano mi go po drugiej naprawie w pt.12 lipca a dziś chciałem go sprawdzić... Na pierwszym rozrzutniku uwały się łączenia łańcucha tzw. spinki. i moje pyt brzmi- co teraz zrobić z tym rozrzutnikiem?? reklamować?? czy co.. może ktoś fachowcem jest w temacie prawa i reklamacji. mnie ta maszyna dobija już! w sumie zdążyła wywieść może 10 rozrzutników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Witam, u mnie nie ma żadnych problemów z regulacją posuwu tylko że jest jedna mała a właściwie duża wada bo tak bardzo drży mi przewód że rurka popękała :wacko: U was też tak jest?? Dodam że tak się dzieje gdy jest ustawione na 4 a jak się weźmie na full to jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Witam .Planuje zamontować w tym rozrzutniku (6t) tylną klapę objętosciową , coś na wzór Fliegla , bo fabryczna zasuwa bardzo zmniejsza ładowność. Moze ktoś z was robił coś podobnego, przydały by się jakieś zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek244512    2

witam. chciał bym sie dowiedzieć czy jest rozrzutnik Metal-Fach N267/1 6 tonowy o kolorze: Niebieski?? proszę o pomoc szukałem wszędzie i nie mogłem poszukać;/

"poprosił mnie kolega chce zakupić rozrzutnik do ciągnika :farmtrac 690 dt"

Edytowano przez radek244512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Metal fach robi przyczepy o kolorze niebieskim, czerwonym i zielonym, w przypadku rozrzutników to widziałem czerwony ( standard ) i zielony ( pod claasa ) niebieski też może by zrobili pod jakieś specjalne zamówienie (pewnie za jakąś dodatkową opłatą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czerwony, niebieski i zielony są w standardzie tylko przy zakupie niech kolega powie że chce niebieski bo diler często o tym zapomina powiedzieć że są 3rodzaje kolorów w standardzie do wszystkich maszyn mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek244512    2

niebieski 8 tonowe widziałem, a 6 tonowe nie widziałem, żadnego zdjęcia o kolorze niebieskim nie ma na internecie rozrzutnik 6 tonowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodek74    0

Koledzy czy ma ktoś rozrzutnik metal fach n-280? Bardzo proszę o opinię bo mam zamiar kupić takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj