Zaloguj się, aby obserwować  
FarmerOmiX

Wybór Ciagnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FarmerOmiX    0

Witam

Mam mały problem z wyborem ciągnika na jakieś 20-30 hektarów uprawnych

Podsiadam c-330 oraz c-360 3P

Co do pierwszego ciągnik jest dobry co prawda sil brakuje ale jest niezawodny jednak problemy pojawiają się z 2 ciągnikiem ponieważ jest to silnik Perkinsa i się często psuje osobiście odradzam kupna

 

 

Ale wracam do sprawy chce Kupić jakiegoś Zetora z napędem 4x4 około 80-100 km

ale nie stać mnie na nowego chce kupić starszy używany za jakieś około 20-35 tysięcy złotych co doradzicie ??

 

 

Chce żeby się ciągnik nie psuł jak 360 3P

Będzie pracował w bronie talerzowej pługach pazorach takie ciezsze prace rolne

 

Proszę doradźcie jakiś model

 

 

PS z góry przepraszam za ortografie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Możesz kupić Zetora 8145/Ursusa 914 które mają 80km lub Zetora 10145/Ursusa 1014 czyli to samo co wcześniej tylko że z turbiną czyli mają po 100km.

 

Ja osobiście mam gospodarstwo prawie 30ha i mam ursusa C-385A Turbo, który mi się bardzo dobrze sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Też miałem c-330 i c-360 3p[1990rok], to dopiero był szajz [tyczy się roczniki 90r] kilka razy zwolnice się urywały zapowietrzał się itd... po nim kupiliśmy 7211 i to jest ciągnik, jak chcesz +-80 km to kup 7745T. Może najmniej nie pali ale trudno go zadusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerOmiX    0

i Właśnie nie wiem czy Zetor czy Ursus

podobnież Zetor więcej pali ale jest bardziej żywotny

Za to o ursusie słyszałem ze mniej pali ale częściej się psuj

 

 

ale zetor 7211 ma napęd na 2 koła a ja wole na 4x4

 

Grabcio

a co do c-385A

ile on pali i co się psuje bo w Perkinsie podnośnik i uszczelka pod głowica mi wydmuchuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

A może MTZ 82,82TS za te pieniądze kupisz z 96 w dobrym stanie.Cięgnik nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Pali mi od 12l do 15l na 1ha, mam go już 3 lata i jeszcze nic poważnego się nie zepsuło, miał tylko jedna awarię, pękł popychacz od zaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez ci polecam zetora 8145,u mnie obrabiał 4 lata temu też 30 ha i radził sobie nieźle ,traktor napewno silny,może spali troche więcej od ursusa,no ale lepszy komfort w nim jest :) (ja miałem wersje z tapicerką na błotnikach w kabinie :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam U 1014 i nie mogę powiedzieć ze to zły ciągnik mamy go od ponad 10 lat i poważniejszych awarii nie było tylko silnik musieliśmy zrobić co do spalania to nie wiem ale myślę ze w orce więcej jak te 12-15 l nie zje za chiny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja bym polecił ci zetora 72-7745 wytrzymałe maszyny i z komfortu powinieneś być zadowolony tylko że koni ma trochę mniej ale myślę że na 30 ha by ci starczył


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Moze ZTS 8245, 9245 lub MTZ 82TS za tą cene wyjdzie...

 

Chociaż ja bym polecał bardziej coś z zachodnich marek już za tyle kasy można znależc coś w dobrym stanie :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Lepiej dać więcej za Zetora/Ursusa niż mniej za coś zachodniego. Zachodnie może jakościowo są lepsze niż polskie czy czeskie, ale gdy się coś zepsuje to wtedy trzeba bulić za części. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Lepiej dać więcej za Zetora/Ursusa niż mniej za coś zachodniego. Zachodnie może jakościowo są lepsze niż polskie czy czeskie, ale gdy się coś zepsuje to wtedy trzeba bulić za części. <_<

 

Zakup używnego ciągnika to ruletka... nigdy niewiadomo co sie trafi...

nieważne czy to polski czeski czy niemiecki... z każdym można się wpakowac w spore koszty... bo to taki "kot w worku"


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerOmiX    0

Wiem ze kupno uzywanego ciagnika to ryzykowna zecz bo niewiadomo co bedzie sie działo

ale mi chodzi czy naprzykład jakis zetor niema wady fabrycznej jakiejs jak mój perkins

dlatego załozyłem taki temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jakie to niby 3p ma wady fabryczne? bo jakoś przez 20 lat nie zauważyłem no może poza głośną pracą skrzyni/tylnego mostu,

 

co do ruletki z zakupem używanego ciągnika, śmiem twierdzić że z zakupem nowego ciągnika tańszych marek też jest ruletka tylko obstawiamy większe pieniądze

 

a co do kwestii samego ciągnika to poleciłbym ci takiego landiniego jak ja mam 7550 - 75KM (kupiony 2 lata temu i zrobiłem nim już ok 400mth bez najmniejszego problemu) albo 8550 - ok 85 KM a jak chcesz coś z ursusów/zetorów to jak do ciężkiej pracy polowej to zetora 8145, albo jugo "uturbioną" wersje 10145, a jako ciagnik uniwersalny to zetorka 7745 turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Zakup używnego ciągnika to ruletka... nigdy niewiadomo co sie trafi...

nieważne czy to polski czeski czy niemiecki... z każdym można się wpakowac w spore koszty... bo to taki "kot w worku"

To co nie kupować w cale i siedzieć .Inna sprawa gdy za kapitalke płacisz 8 tyś a nie 60 .Jak stać cie na lepszy ciągnik to i musisz być na takie wypadki .


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Chodziło mi o to że wszyscy krzyczą Zetor lub Ursus ale nie biorą tego pod uwagę ze są to gorsze jakościowo ciągniki, które wytrzymują mniej mth i niekiedy w takiego trzeba więcej włożyc niż w zachodniego... sam kupiłem 2 zachodnie używki i jestem zadowolony...

 

Nawet bym polecił bardziej zachodnie są o wiele inteligetniej zrobione i wytrzymałe oraz bardziej oszczędne...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj