Polecane posty

corrado    401

U mnie 4ha siewnej łąki po 400zł i 3ha po 200zł za starszą.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w moich stronach to zawsze jest tak

dopłate bierze własciciel a dzierzawca obrabia ziemie

nie ma mowy o dopłacaniu za dzierzawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

W jaki sposób opłaca się rolnikom uprawiać ziemię bez dotacji, skoro wielu ma problem z utrzymaniem gospodarstwa posiadając własną ziemię i biorąc dopłaty? Ja osobiście w życiu bym na taki układ nie poszedł, że oddałbym całą dotację lub płacił czynsz równy kwocie dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jednym się opłaca a drugim nie, trzeba umieć gospodarować, znam takich co mają10-15ha i 2-3 razy tyle dzierżawy i im się opłaci. Jak byś nie poszedł na taki układ, to u mnie w okolicy dzierżawy byś nie miał bo nikt Ci za darmo pola nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Nie mówię, że za darmo ale za jakiś czynsz owszem. A w mojej okolicy to jest pełno odłogów i w większości wypadków chcą oddać w dzierżawę nawet za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie odłogów nie ma, i przeważnie dzierżawca płaci czynsz, podatek i dopłaty dla właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

W jaki sposób opłaca się rolnikom uprawiać ziemię bez dotacji, skoro wielu ma problem z utrzymaniem gospodarstwa posiadając własną ziemię i biorąc dopłaty? Ja osobiście w życiu bym na taki układ nie poszedł, że oddałbym całą dotację lub płacił czynsz równy kwocie dotacji.

toś d*pa nie gospodarz jak się bez dotacji nie da, co zrobisz jak dopłat nie będzie(nieuniknione), co robiłeś jak nie było dopłat?

 

masakra i żal który ściska za d*pę

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ja nie jestem gospodarzem i nie biorę dotacji bo na razie nie mam do czego. :) Mówię jak jest u mnie w okolicy. Nikt by nie wziął pola w zamian za całość dopłaty. Płaci się czynsz, nawet czasem w wysokości połowy dopłaty, ale o całej nie ma mowy.

 

Co było jak nie było dopłat? Między innymi nawozy i środki ochrony roślin było o wiele, wiele tańsze.

 

Nie rozumiem, co ma do rzeczy wrzucone przez ciebie zdjęcie i po co całe te wyzwiska...? Chcesz sobie podwyższyć samoocenę czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas dopłata i z 800 zł, chętnych nie brak, tylko powiedz że masz, od razu z 5 chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie mówię, że za darmo ale za jakiś czynsz owszem. A w mojej okolicy to jest pełno odłogów i w większości wypadków chcą oddać w dzierżawę nawet za darmo.

 

To się ciesz, ze mieszkasz w tak zasobnym w ziemie rejonie. Inni tak dobrze nie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ale tak na zdrowy rozsądek czy jeśl już ktoś ma 100 .. to wiecej zje od tego co ma 50 ? nie , niech nikt nie mówi że chce sie rozwijać to jmusi brać ziemie .. bo nic nie musi przy takich czynaszach .. gó... mu zostaje .. czasu ma mniej , zapina jak osioł a po 50 bedzie stekał bo go wszystko boli i sie sypie .. w życiu trzeba myśleć bo głupich do roboty jest wielu . a ten co myśli ma czas na wszystko i ma wszystko co chce


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

co byście doradzili na taką sprawę : dogadałem się z facetem w sprawie dzierżawy tylko jeden warunek on będzie wnioskował o dopłaty i żadnej oficjalnej umowy ( sprawy unijne ). jak udokumentować z mocą prawną jakieś zabezpieczenie bo koszty zasiewów to około 40 tyś i mam taki pomysł aby zapisać umowę , że pożyczyłem mu te 40 tys a jak będę zbierał plony pokwituje , że spłacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie potrzebnie się zgodziłeś, jak nie chce oficjalnej umowy to będzie ciężko, chyba ze mu ufasz i zaryzykujesz 40tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jesli nie chce oficjalnej to pisz nieoficjalna , jakiś papierek musisz mieć bo możesz mu zasiać pole a w żniwa jego kombajny zbiora plon . Skoro koszt zasiewu to 40tyś więc nie jest tego pola mało i może będzie mu sie opłacało zostać świnią ale kasa za darmo wpadnie. Nawet nie wiesz co czasami ludziom rodzi sie w głowach tak ze lepiej miec do nich ograniczone zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Napisz zwykłą umowę na kolanie i będzie ok, jak takiej umowy nie będzie chciał to nie ma co ryzykować kasy bo pewnie chce zrobić Ciebie w konia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

każda umowa nie potwierdzona przez notariusza jest nic nie warta .. w razie czego gbyby doszło do sodowej rozprawy sąd tą umowe odrzyci .. takie umowy nic nie wnoszą


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dzierżawa nie musi być notarialna, w sumie możecie to zrobić w formie ustnej nawet, tylko jakiś świadków, najlepiej nie z rodziny wziąć, choć jak wiadomo w sądzie notarialna jest najwięcej warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

każda umowa nie potwierdzona przez notariusza jest nic nie warta .. w razie czego gbyby doszło do sodowej rozprawy sąd tą umowe odrzyci .. takie umowy nic nie wnoszą

 

Twoja wypowiedź jest nic nie warta, nie trzeba notariusza żeby umowa była ważna, wystarczy kilka zdań na kolanie napisanych i każdy sąd Ci to uzna.

 

Wydzierżaw mi swoje gospodarstwo za 0zł na taką umowę to się przekonasz czy jest coś warta czy nie :)

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to idz z taką umową po swoje roszczenia do sądu .. nawet idz do radcy prawnego powie Ci że mam racje .. był taki przypadek u mnie iw okolicy i sąd taka umowe odrzucił ..za 0zł to mozesz sobie wydzierżawić patyczek od lizaka ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Może ta umowa była jakaś lipna, albo jakieś błędy w niej były. Kolega miał na taką umowę dzierżawę, właściciel chciał wykiwać kolegę ale mu się nie udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

może było coś z nią nie tak .. kiedy byłem w gminie to powiedzieli że lepiej kiedy notariusz to podpisze tak jest pewniej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na warzywach też jest różnie . Prawdę mówiąc takie stawki są nie opłacalne a ludzie którzy te pieniądze dają to jest poprostu zachlonnosc typu nic nie będę z tego miał ale ziemie uprawiam

 

U nas na lubelszczyźnie jest podobnie oddają dopłaty płacą podatki i jeszcze 1000 do hektara dopłacają tylko po to żeby mieć więcej od sąsiada ziema III - IV klasa piachowate nie idzie poszaleć niedługo będzie się bardzo opłaciło puścić swoje w dzierżawe pójść do roboty nawet za te 1600, i się lepiej wyjdzie. Przeliczając 20ha to wyjdzie jakieś 15 000 z dopłat 20 000 od dzierżawcy plus jakieś 20 000 na rok pensji czyli 55 000, co w skali roku daje nam jakieś 4583 na miesiąc i gdzie lepszą wypłate człowiek dostanie a i myśleć nie trzeba że nie urosło że się przypaliło że sucho że mokro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj