Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
pawelol111    713

1000zł dla właściciela... + dopłata... Załóżmy że będzie 4t mieszanki po 500zł. 1000zł na koszty to za mało... 1000 oddamy właścicielowi i okazuje się że dokładamy do interesu. Mądrze :)

duska    0

Mam możliwość wydzierżawienia 60ha w jednym kawałku klasa 3-4. mam 20 lat narazie nie posiadam żadnej ziemi na własność lub dzierżawę gdyż czekam na program MR bo ponoć na 90% miał on wejść. Posiadam park maszynowy na uprawę takiego areału, jednak nie posiadam wystarczającej ilości pieniędzy na wykonanie wszystkich zabiegów agrotechnicznych ( paliwo , śor itp) Czy jako MR mogę starać się o jakiś kredyt na tego typu wydatki? ktoś z was już tak próbował? jakie bank będzie chciał zabezpieczenie finansowe. Gospodarstwo i maszyny należą do mojego ojca i uprawia on na areale około 15 ha lecz dużo z tego to dzierżawy ustne. Czy jeśli dzierżawy przeszły by na mnie jest to jakieś zabezpieczenie patrząc z punktu widzenia banku?

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    50

kolego napewno jak chcesz kredyt to twój ojciec będzie musiał sie starać bo jako tako ty nie masz nic. W bgż jest kredyt obrotowy na około 7% nie więcej. zabezpieczeniem może być jakakolwiek ziemia posiadania na własność przez was

MariuszE38    19

Przyjmę chętnie w dzierżawę ziemię w kujawsko-pomorskim. Najchętniej powiat toruński.

Ceny dzierżaw ostatnio spadają, już oddają ziemię za 1000zł - dopłaty bierze ten co uprawia.

boo45    2

hmm....ciekawe gdzie konkretniej spadają ceny? Też jestem z pow toruńskiego[gm zławieś]....ale ceny nie spadają a ziemii brak....sam chętnie bym wziął ....ale po prostu nie ma[dużo osób chce brać].

Witam,

wiecie może jak to jest z dzierżawą od ANR? chodzi mi tu o to ze oni ustalaja czynsz dzierzawny na licytacje i jak sie za iles tam wylicytuje to jak wyliczaja należnaoś za te kwintale pszenicy i do kiedy to sie płaci? nie wiem czy to prawda ale podobno policzyli pszenice po 1000 zł pezrd zniwami w tym roku...

KULAWA_KOZA    88

W moich okolicach cena 1ha dzierżawy to równowartość 200kg żyta.

Ja dzierżawię troszkę to tyle płacę.

Niestety dopłaty unijne bierze właściciel.

maniek33    35

U nas mało rolników. Znalezienie dzierżawy nie należy do wielkich problemów. Mało kto bierze dzierżawę za równowartość dopłat. Raczej pół na pół. Ceny ziemi od 11 tys do 25 za ha w obrocie prywatnym. Warm-Maz

Lukrolny    0

Panowie jakie macie terminy płatnośći dzierżaw na umowach? Biorę teraz pierwszy raz 11ha w dzierżawę w cenie dopłaty plus 100zł plus podatek za ha. Jak mam na umowie skonstruować cenę w tym przypadku i termin płatności?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie jak dopłaty przyjdą

damian40000    85

my płacimy gminie pół do 15 marca a pół do 15 września. Osobom prywatnym do końca września. Za jeden kawałek 2ha zapłaciłem teraz pół czynszu z góry żeby zachęcić do spisania umowy i mam teraz podpisane na 10lat.

jankes123    5

Panowie jakie macie terminy płatnośći dzierżaw na umowach? Biorę teraz pierwszy raz 11ha w dzierżawę w cenie dopłaty plus 100zł plus podatek za ha. Jak mam na umowie skonstruować cenę w tym przypadku i termin płatności?

bardzo dobry układ na dzierzawe a ciekawe ktora klasa

Daniels    14

paliwo, dopłaty, podatek właściciela ziemi, dzierżawca 500zł/ha, klasa siemi IV i V Drogo, tanio?

lukasz222    2354

wyciągnąć 1500zł z hektara za tej klasy ziemię bez roboty - układ dobry dla właściciela. Wszystko zależy od realiów lokalnego rynku ziemi ale jak dla mnie każda złotówka płacona właścicielowi, który zbiera dopłaty jest zapłatą o tę złotówkę za wysoką.

• Like 1

e2visionamd    1

witam ! jak to jest z dzierżawą gruntów od właściciela z długami? czy dostane dopłaty z agencji ? i czy jeśli zostaną sprzedane / zajęte grunty zostanie zerwana umowa dzierżawy? pozdrawiam.

Edytowano przez e2visionamd

qomar    0

wydzierżawione 0,77 klasa IVa tylko za podatek czyli około 80 zł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni