Polecane posty

@damian40000 - a jak u mnie niedaleki sąsiad za działkę 6metrów szeroką a było tam 1,8ha dał 150tys zł? Tylko dlatego że przy swoim. Do tego na tej działce jest puszczony jakiś tam kabel telefoniczny i nie może nic pobudować.

 

głośno o tym było

ludzie się dziwili że za taki kawałek pola tyle kasy wyciągneli ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ten kabel mógł przez moje iść, parę groszy by wpadło ale jak by coś budować to by się nie dało, na lewo też nie bo za dobrego sąsiada mamy :lol: Coś koło 10-20tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

to ile teraz proponujecie za dzierżawę?

Ja mam trochę do dzierżawy i chcę zaproponować po 1300 zł/ha i moje dopłaty, a podatek właściciela.

Jak sądzicie czy to dobra cena?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Nie lepiej oddać te dopłaty właścicielowi i niech podatek płaci? Po co za niego masz pisać działki we wniosku, dojdą jeszcze poprawki i będziesz musiał jeździć.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

po to żeby kredyt na zakup ziemi potem dali, w koncu patrza na ilosc pola i biorą wniosek do biznesplanu jak chce się kupić z doplatami arimr. więc wole sam wypelnic.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

W moim regionie, jeśli ktoś dzierżawi pole to płaci podatek do gminy a dopłaty bierze właściciel i nic poza tym

 

Musi się kiedyś zmienić taka polityka i to jak najszybciej. A dopłaty powinny być do produkcji.

 

Produkujesz coś sprzedajesz coś dostajesz dopłaty nie robisz nić mam tu na myśli miastowych np. warszawiaków nie dostajesz dopłat i w tedy to warszawiak by przyszedł do nas abyśmy my wzięli od niego pole i podzielili się z dopłatą, bo jemu nic nie przysługuje tak powinno być.

Edytowano przez Maluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam u was to macie ceny ja za takie pieniądze to bym sobie odpuścił bo emerytury nic nie zarobisz tylko będziesz spłacał kredyt to jak kolega Grzenio pisze 1300zł/ha i jego dopłaty to dolicz koszty uprawy i jestes na minusie chyba mu sie zera pomyliły

jeśli chodzi o dopłaty to nie oddawaj jak dobrze zmierzysz pole i podasz aktualne numery działek to nie bedzie żadnych poprawek weż wypełnij wniosek w ODR zapłacisz 60zł i nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

płacę 1300zł i dopłaty moje a nie właściciela, a wnioski sam wypełniam to nie płacę więc co za różnica dopisać mi 2 działki czy 3.

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja dzierżawie niecałe 5ha klasa ziemi 4 za dzierżawe płace 1000zł+podatek.Ale dopłaty niestety właściciela ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ile? Coś Ty nie poważny.... ja uważam że za dużo płacę ale Ty to już przeginasz, przecież na bank dopłacasz do interesu chyba że masz warzywa na tym polu.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja w tym roku wydzierżawiłem 25 ha w jednym kawałku (przeliczeniowych 24, 08) za 600zł od hektara + podatek do gminy. Dopłaty biorę ja, ziemia klasy III,IV i trochę V i VI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Mhy a to wychodzi dopłaty 890zł +podatek 110zł + 200zł = 1200 za ha, a ja proponuje 1300zł za ha i dopłaty moje.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

U nas dopłaty właściciel bierze a dzierżawca płaci podatek + 500 kg zboża taniej sie nie znajdzie. Dla mnie bez sensu ale krowiarze na to idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

w moich okolicach ludzie dają za dzierżawę 1000zł plus dopłaty czyli ponad 2000 tys za hektar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja płace 600kg pszenicy i dopłaty moje i ja podatek klasa od II do IV

Edytowano przez prezesmax

Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

u mnie koleś daje właścicielowi dopłaty i 1,5 tony pszenicy ( równowartość w pieniądzach we wrześniu po cenie rynkowej )no i płaci podatek rolny- to jest przykład wartościowego dzierżawcy. Gdyby nie programy i ciązące na mnie przez to zobowiązania to sam bym z połowe swojej ziemi tak wypuścił, wpisująć w umowę jeszcze obowiązek nawożenia obornikiem co 4 lata i gospodarowanie zgodnie z Kodeksem Dobrej praktyki rolniczej.... i pewnie by się też zgodził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

BiniekD1, zastanów się czy jest sens dawać 1700zł za ha, dopłaty twoje czy właściciela ziemi?

 

w moich okolicach ludzie dają za dzierżawę 1000zł plus dopłaty czyli ponad 2000 tys za hektar...

 

A od kiedy unia daje dopłaty ponad 1k do hektara?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja mam 6,1ha dzierżawy i płaciłem 1500zł ale to już przeszłość teraz będzie 9,1ha dzierżawy i 6100zł do zapłaty + podatki :( , dopłaty moje z 7,7ha,ziemia to III,IV. jak się chce robić to niestety trzeba dużo bulić.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ja płacę 500pln do ha, dopłaty bierze właściciel[kuj-pom pow.toruński]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj