Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w tym roku wzialem w dzierzawe 15 Ha w dzierzawe bez placenia kasy wlascicielom. Wlasciciel ma doplate a ja ziemie obrabiam. Tylko na 8 Ha place podatek. Te 15 Ha ludzie sami przyszli i powiezyli nam w dzierzawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Najlepsze to jak by ś brał dopłaty właściciel płacił podatek Jeszce płacił np. 500 zł za to że utrzymujesz jego ziemie w dobrej kulturze. A tak na poważnie to uczciwie jest jak ty płacisz podatek bierzesz dopłaty a właścicielowi stawiasz dobrą wódkę. Ty masz lub nie dodatkowy dochód zależy od roku i cen a właściciel ma porządnie utrzymaną ziemię, takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

odpowiedz @colman111 jest prosta nic na takiej dzierzawie nie zarabaiasz ale tracisz na kazdym ha kilkaset zlotych jak robic takie interesy to lepiej sobie odpoczac

ja tam jak dzierzawie to nic nie place i nie biore tez doplat byle bym mial gdzie wywiezc obornik i gnojowice i mam z tego zboze i slome wiec cos mi tam zostaje ale bardzo niewiele lecz na minusie nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

Najrozsądniej to płacić jakąś tam stawkę za dzierżawę właścicielowi, a samemu brać dopłaty i płacić podatek.

Niektórych z tego co piszecie, chyba Bóg opuścił. Dopłata + kasa, a dzierżawiący dodatkowo podatek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

Wystarczy zmiana zapisu definicji rolnika - na utrzymujący się tylko i wyłącznie z uprawy ziemi i/lub hodowli, któremu przysługuje dopłata obszarowa.

Tak to funkcjonuje w niektórych krajach UE. Spekulacji ziemią nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek    0

To ci co utrzymują się z uprawy roślin z którego nie mogą się utrzymać i zajęli się dodatkowo usługami to im się nie należny?? N a dzień dzisiejszy wysokie by musiały być te dopłaty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja wydzierżawiłem kawałek 15ha za 60% dopłat + podatek, byłoby mniej gdyby nie tak wielu chętnych na tą ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam my mamy widzierzawioną ziemie tzn za hektar łąki płacimy 100 zł a za grunt orny 150zł dopłaty my bierzemy a podatek płaci właściciel jak narazie:) tanio??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

To chyba tanio, u mnie sytuacja z łąkami jest taka, że nie mam na piśmie dzierżawy tylko koszę i zbieram trawę dwa razy w roku za 50zł za hektar,a dopłaty i podatek to sprawa właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no ja tez narazie umowy na papierku nie mam ale się szykuje na przyszły rok włąściciel coś wspominał ze na wczesną rente chce iść :unsure:

 

a no i mogę sobie na ytej łace jezdzić i ją kosic do oporu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi dopłatami to jest chore, o każdy właściciel chce dopłaty jeszcze na siebie składac, płaci podatek sam i większiśc jeszcze 1 metr zborza do ha albo kasa za 1metr do ha, wszystko było by w porządku jak dopłaty były 300zł do ha a nie tak jak teraz 800zł i jeszcze daj mu za metr przenicy a on tylko zapłaci podatek i zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ze strony uprawiającego nie warto zapłacić wyższego czynszu niż 50% generowanej z danej uprawy nadwyżki (samo wielkość płatności bezpośrednich JPO + UPO znacznie tę wartość przekracza w przypadku większości upraw) z drugiej strony właściciel gruntu oczekuje renty gruntowej odpowiadającej rynkowej stopie zwrotu czyli około 5% wartości gruntów (w wielu regionach ceny gruntów już się stabilizują, stąd nie należy oczekiwać dalszego ich wzrostu) natomiast zaangażowanie jakiegokolwiek majątku przy stopie zwrotu niższej niż inflacja wydaje się nieuzasadnione, stąd można wyciągnąć wniosek, iż nie powinno się uprawiać, dzierżawić ani wydzierżawiać gruntów;] jednak implementacja takiego wnioskowania wymaga kolosalnych przemian mentalnościowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja ostatnio wydzierżawiłem od agencji 5,2 ha łąki 4 klasy w jednym kawałku.Za 800 kg rocznie na 5 lat no i będzie przysługiwać mi prawo pierwokupu i pierwszeństwo w dzierżawie.Dopłaty biorę i płace podatek.Więc chyba dobrze wyszedłem na tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy GUS publikuje dane dotyczące wysokości czynszów dzierżawnych dla prywatnych gruntów rolnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

moj kuzyn nie dawno byl u kolesia i maja brac od niego dzierzawe ok. 9ha koles bierze doplaty a moj kuzyn placi podatek i 500kg przecinicy na hektar dalej kolesiowi.

 

Maja tez dierzawe od ksiedza jakies 7,5ha juz pare lat, ale nie pamietam dokladnie warunkow wiem ze oni biora doplaty i placa podatek a ksiedzy placa co kwartal tysiac zlotych chyba ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elliza    0

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie z tamtym tematem.

 

kapec24 napisał: "U nas dzierżawi się troche ziemi ale na zasadzie że dopłaty są nasze a właścicielowi płaci się tysiąc złotych polskich za hektar. Podatek my płacimy. Miejsce to kujawy"

więc ponawiam pytanie: jaka klasa z tym tysiącem na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

niech mi ktoś wytłumaczy jak się mu opłaci dzierżawić, jak dopłaty bierze właściciel ziemi, dzierżawca płaci podatek i daje mu (500-1000) zł tzw. dzierżawnego! jak pszenica jest po 300-400zł! w mojej wiosce jest tak- dopłaty bierze ten co dzierżawi i również płaci podatek!(ziemia III-V kl) aha i w mojej wiosce jest jeszcze ONW! bo wg mnie gdyby mi ktoś dał dopłaty i jeszcze płacił czynsz i za mnie podatki to ja dziś wydzierżawiam wszystko! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Ja dzierżawie w ten sposób ze jak ja biore dopłaty to płace podatek , a jak własciciel dopłaty to on też podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

u mnie właściciel dostaje całą dopłatę a podatek płaci dzierżawiący.ziemia jest 3 i 4 klasy.

zdarzają się też oszołomy,którzy sami proponują po 2 tys. za ha :D

ale za takie klasy spokojnie 1000 można żądać.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

klasa III-IV. No niestety;/. Takie u nas są warunki. U nas w gminie też jest ONW, i mam inną dzierżawę klasy VI że za same dopłaty ale ta z tym tysiakiem też jest taka. I to nie tylko ja tak mam. Patrząc na inne wypowiedzi to jest kolosalna różnica ale cóż, mamy ją pierwszy rok to dopiero się okaże jak na tym wyjdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

niech mi ktoś wytłumaczy jak się mu opłaci dzierżawić, jak dopłaty bierze właściciel ziemi, dzierżawca płaci podatek i daje mu (500-1000) zł tzw. dzierżawnego! jak pszenica jest po 300-400zł! w mojej wiosce jest tak- dopłaty bierze ten co dzierżawi i również płaci podatek!(ziemia III-V kl) aha i w mojej wiosce jest jeszcze ONW! bo wg mnie gdyby mi ktoś dał dopłaty i jeszcze płacił czynsz i za mnie podatki to ja dziś wydzierżawiam wszystko! :D

Ciesz się jak u was tak jest, bo u nas jak się nie godzisz to idzie do innego- a z ziemią cienko aby coś wydzierżawić a co mówic o zakupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Marcin87 dobrze pisze, jak jest mało chętnych a dużo ziemi to dopłaty bierze dzierżawca. U mnie niestety w okolicy jest tak że płaci się 100-600zł za hektar(są przypadki że nawet 600-1000płacą), a dopłaty właściciel bierze, nie pasuje szukaj dalej i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj