Polecane posty

daremw    128

każdy robi jak uważa, jak ci się opłaci to bierz :) ja myślałem że stawki u mnie komiczne (nawet 1000 za dzierżawę, dopłaty i podatek właściciel ogarnia) niektórzy wymyślają. ja bym takiego po prostu wyśmiał i tyle bo to chyba tylko jedyny sposób żeby sie trochę opamiętali z tymi cenami kosmicznymi. szczerze to za niższe stawki dziękowałem i mówiłem że chyba sobie żarty robi. jak ktoś mi da 2500 zł od hektara to niech sobie zabiera dopłaty i ja rezygnuję z gospodarstwa bo po co przewalać ziemię i mieć mniej z tego niż taki obibok co tylko ruszy d..ę żeby pieniądze z konta wyciągnąć. kasy jaką bym wziął przy tej stawce to by mi spokojnie wystarczyło na życie i opłaty i jeszcze bym był w stanie odłożyć sporo mimo że gospodarstwo powiedzmy średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

No jakbyś znalazł jelenia, który wziąłby od ciebie całą ziemię za 2500/ha to powiedzmy przy 50ha masz jakieś 10 tysięcy miesięcznie czystego zysku. Tylko ciekawe, jak długo byś tak żył, bo prędzej czy później (a raczej prędzej) ten gospodarz co weźmie od ciebie tą ziemię to zbankrutuje i ziemie będzie musiał ci oddac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

idąc tym tokiem myślenia to znalazł by się kolejny jeleń lub jeśli by się nie znalazł ja dalej bym żył bo raz że by były oszczędności a dwa że zawsze mógłbym znowu sam obsiać ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzoerżawię od jednej pani 3,5 ha i za nie na rok płacę 600 zł, pkus dostaje ziemniaki na zimę, ale pani bierze sobie dopłaty, a kwoty rzędu 1000zł za ha śmieszne dla mnie cena w moim rejonie nie do przyjęcia nie ma szans nikt nie zapłaci takich pieniędzy, no chyba że wy bierzecie dopłate a to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)

panowie  wszystko  zależy  od  regionu u  nas średnia za  dzierżawy  jest  dużo  wyższa jak  w  mazowieckim i  myśle  że  te  2,5tys w  wielkopolsce  nie  trzeba  by  było długo  czekać na  chętnych - mało  jakoś  ci  chętni nie   bankrutują, mam oczywiście  kolegów którym  udało  się wydzierżawić  powiedzmy grunty V/VI kl po 600zł i ich  dopłaty ale  proszę  mi  wierzyć  mieszczą  się ci ludzie w granicach  marginesu statystycznego no to  zaledwie  może  kilka  procent dzierżaw  które  trafiają na  rynek- większość to kosmos a raczej sprawa honoru byle tylko sąsiad lub dobry znajomy nie  miał więcej od ciebie, dochodzi  do tego  że  najlepszy  kolega  koledze nie  powie o jakiejś tam działce  która się pojawi bo  by  zapewne  się przebijali

A teraz  moje  pytanie dla  bardziej  biegłych w  temacie- jak to  jest z  budynkami  od  ANR bo widzę  u  mnie w  niedalekiej przyszłości  przetarg na kilku ha działkę i na  niej jest obszar 2,5 ha z budynkami typu obory świniarnie itp. i za  te  budynki  agencja  pisze że nie  będzie  pobierać opłaty dzierżawnej (grunt i budynki na której są położone)- mam rozumieć  że  można  to użytkować  zupełnie  za  darmo ,czy  agencja  nałoży obowiązek ubezpieczenia tegoż  że  majątku od zdarzeń  losowych i kataklizmów i bóg  jeden wie  czego jeszcze...bo to  już  chyba  nie  przejdzie że trafi się  jakiś huragan  (co ostatnio w naszym  regionie jest dość  często spotykane) i pozrywa  dachy  a dzierżawca na to SORRY TAKI MAMY KLIMAT  i nie  będzie  się poczuwał do  naprawy szkody -jak to wygląda nigdy nie  małem  do  czynienia  z tego typu dzierżawą dla  mnie  działka  nie  jest  atrakcyjna  bo  za  daleko  położona od  mojego  gospodarstwa 17km stosunkowo ruchliwą drogą więc  nie  warto mi się tam  pchać ale  pytam  na przyszłość...?

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriss01    0

wszystko na legalu dopłaty itp dlatego co bierze w dzierżawę dla właściciela czysty czynsz za ziemię

jeśli kolega poczuł się urażony to przepraszam

jeśli chodzi o pieniądze to mormalnym ludzkim odruchem jest chęc wykożystania możliwości zarobienia ile sie da tak jak szprzedaż zboża czy świnki za jak najbardziej korzystne ceny więcej kasy więkrze mozliwości rozwoju i tak to się wszystko nakręca normalna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wszystko zależy od gruntow, u mnie w okolicy ziemie oddaja w dzierzawe za doplate, tzn rolnik nie placi nic, czasem ktoś krzyknie 100zl max 200 zl za ha, ale jak kawalek pasuje to się zapłaci. ziemia co pawda kiepska, ale przy odpowiednim nawożeniu i wilgotonosci plon potrafi być nie zly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Blokady są z powodu niskich cen za owoce cieżkiej pracy rolnika a nie za to, że nie ma kasy na nawozy.

 

Jak by nie szli w niektórych regionach kraju na takie chore układy, jak 2 tys. zł za 1ha dzierżawy na rok albo 60-80 tys. za zakup 1 ha, to niskie ceny płodów i żywca nie byłyby odczuwalne tak dotkliwie. Najpierw obszarnicy przyzwyczaili właścicieli poletek do takich cen, a teraz wiadomo, "kota od szynki ciężko odzwyczaić". Rolnicy wciągnęli się w spiralę najmu/zakupu ziemi w imię rozwoju za wszelką cenę, a teraz stękanie, bo ceny produktów zdechły a całej reszty pozostały (poza paliwem). Dziwią się wszyscy, że ludzie w miastach byli krótkowzroczni i pobrali kredyty we frankach na długie lata, ale nikt nie widzi jak naiwne było przeświadczenie, że rekordowe ceny z 2012 roku będą już teraz co sezon przynajmniej takie same albo nawet wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

wszystko zależy od gruntow, u mnie w okolicy ziemie oddaja w dzierzawe za doplate, tzn rolnik nie placi nic, czasem ktoś krzyknie 100zl max 200 zl za ha, ale jak kawalek pasuje to się zapłaci. ziemia co pawda kiepska, ale przy odpowiednim nawożeniu i wilgotonosci plon potrafi być nie zly.

 

A gdzie konkretnie? Może byłaby inna, opłacalniejsza alternatywa...


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mi udało się wczoraj wyrwać 8ha w tym ziemia w przedziale klasowym IV-VI z przewagą na IV. Dopłata zostaje u właściciela podatek też opłaca on, ja płacę po 300zł za ha więc w sumie 2,4tys za rok. Więc myślę że dobrze się udało.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas w moim rejonie takie ceny na porządku dziennym, 200zł za ha maks ale dopłata jego i podatek opłaca właściciel, ogólnie u nas głodu ziemi nie ma  zostało 4 gospodarzy we wsi, reszta dorabia w polu i pracuje sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Ja nie płace tyle mam troche swojej taki zdeterminowany to nie jestem,jak bym miał mniej to bym był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagodzianka    0

W moich okolicach (Kujawy) czynsz dzierżawny wynosi od 1000zł/ha wzwyż. Ziemia klasy III i IV. Dopłaty bierze dzierżawca, opłaca podatek, dostaje zwrot akcyzy za paliwo. Właściciel dostaje tylko umówiony czynsz. Jeszcze kilka lat temu było na podobnych warunkach z tą różnicą, że dopłaty były dla właściciela w formie czynszu dzierżawnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

W moich okolicach (Kujawy) czynsz dzierżawny wynosi od 1000zł/ha wzwyż. Ziemia klasy III i IV. Dopłaty bierze dzierżawca, opłaca podatek, dostaje zwrot akcyzy za paliwo. Właściciel dostaje tylko umówiony czynsz.

 

Z takimi samymi warunkami ja się spotkałam w firmie która dzierżawi od rolników grunty pod uprawy energetyczne, z tą tylko różnicą że ziemia klasy IV-VI i nie na Kujawach, tylko na Mazowszu i Podlasiu. Więc chyba to w sumie dobre warunki są, nie?

 


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Mi udało się wczoraj wyrwać 8ha w tym ziemia w przedziale klasowym IV-VI z przewagą na IV. Dopłata zostaje u właściciela podatek też opłaca on, ja płacę po 300zł za ha więc w sumie 2,4tys za rok. Więc myślę że dobrze się udało.

Ile tam jest ziemi klasy 4a? Co tam będziesz siał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriss01    0

Z stego co czytam tu i ówdzie i z tego czego się dowiedziałem to moja propozycja robi się co raz  bardziej realna że znajdzie się i może nawet nie jeden który przyjmie tą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Drodzy koledzy, prośba o pomoc!!

 

Firma mojego znajomego szuka większej nieruchomości do wydzierżawienia, umowa na np. 99 lat (jest to firma rumuńska, więc nie szuka do kupna), ale UWAGA! w okolicach Krakowa... W Małopolsce głównie są małe gospodarstwa, wiem, ale może byście mi poradzili, co mogę im doradzić i gdzie szukać? W ANRze nie ma nic, patrzyłam po innych portalach ale z tym bardzo słabo... No i jestem w kropce a przyjaciół trudno odprawić z kwitkiem...


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...a  nie  możesz  sobie  koleżanko poszukać  znajomych/przyjaciół wśród polskiej społeczności??? Już  dla  nas  w  tym  kraju brakuje  ziemi  a  skąd  dopiero  dla  obcokrajowców ...fuuuj  brzydko  bardzo !

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

...a  nie  możesz  sobie  koleżanko poszukać  znajomych/przyjaciół wśród polskiej społeczności??? Już  dla  nas  w  tym  kraju brakuje  ziemi  a  skąd  dopiero  dla  obcokrajowców ...fuuuj  brzydko  bardzo !

 

Różnych mam znajomych :) a akurat na jakiejs najpodlejszej klasie na której nikt gospodarować nie chce, to akurat właśnie można projekty inwestycyjne robić... :)


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

aaaaaaa....znaczy się mydlenie ludziom oczu!- naprawdę myślisz że ktoś sięnabierze  na twoje piękne i nierzetelne słówka??? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj