Polecane posty

Krassus    97

Dziadek domagał się zwrotu pola? Jeżeli nie to automatycznie została przedłużona.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

takie  milczące przedłużenie umowy dzierżawy dotyczy tylko umów długoterminowych czy z tą  zasadą mamy do czynienia przy każdej umowie dzierżawy? Rozumiem że jeśli właściciel nie  domaga się  zwrotu w terminie ustawowym o ile sama umowa nie stanowi inaczej taka umowa zostaje automatycznie przedłużana? Taki sam obowiązek ma dzierżawca jeśli nie  chce dalej gruntu dzierżawić, też należy zwrócić  się  z  odpowiednim  pismem do wydzierżawiającego w stosownym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Witam - startuje w przetargu na dzierżawę z gminy 12,5 h w jednym kawałku(7h PS V i 5,5h RVI) cena wyjściowa to 450 zł od hektara rocznie na 5 lat z możliwością przedłużenia + podatek jakieś 30 zł od hektara i tu rodzi siępytanie - do jakiej kwoty licytować - równowartość dopłat bezpośrednich (910zł)?  więcej ? bo na tej ziemi to tylko żyto owies proso i ze skupem ciężko - co o tym myślicie - sam mam 16h i chce się rozwijać ale czy taka ziemia to rozwój ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jeżeli masz w planie tylko te zboża co wymieniłeś to dużego postępu nie zrobisz,wg mnie to sens ma dzierżawa jak wszystkie koszty zmieszczą się w dopłacie,bo przy tej klasie ziemi to nie ma sensu więcej dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy będą twierdzić że to rozwój. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Licytuj do upadłego. Honor ważniejszy od pieniędzy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Chłop normalnie pyta, a tu takie głupie odpowiedzi...

 

ale tak jak kolega robo1980 napisał, to maksymalnie licytować do kwoty dopłaty, zresztą ja pewnie nawet za równowartość dopłat bym nie chciał brać. Te 450zł na hektar to raczej niedużo, porównując do umów na gębę, gdzie właściciel bierze dopłaty i jeszcze czynsz dodatkowo. W tym przypadku będziesz miał pewną umowę, pewny czynsz, dopłaty twoje, możesz dopisać sobie tą ziemię do PROW...

 

Ale gadać to można, a wiadomo, że decyzję i tak podejmiesz samodzielnie na podstawie własnych przemyśleń.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Witam - startuje w przetargu na dzierżawę z gminy 12,5 h w jednym kawałku(7h PS V i 5,5h RVI) cena wyjściowa to 450 zł od hektara rocznie na 5 lat z możliwością przedłużenia + podatek jakieś 30 zł od hektara i tu rodzi siępytanie - do jakiej kwoty licytować - równowartość dopłat bezpośrednich (910zł)?  więcej ? bo na tej ziemi to tylko żyto owies proso i ze skupem ciężko - co o tym myślicie - sam mam 16h i chce się rozwijać ale czy taka ziemia to rozwój ?

 

 

Przetarg rozstrzygnięty - gość wziął za 980 zł od hektara było 8 chętnych, spółdzielnia która dzierżawiła wcześniej tą działke odpuściła więc ja także ( według prezesa spółdzielni 1 h w mokrym roku nie do skoszenia na środku i tylko owies i żyto - raz na jakiś czas qq ale po ogroszeniu i w mokrym roku ) także nie wiem czy chłopak coś na takiej ziemi zarobi oprócz garba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriss01    0

Mam pytanko 5h ziemi w dzierżawe czy realne jest 500zł na mieśiąc do właściciela a cała reszta dla tego co bierze ziemię w dzierżawę dopłaty itp ziemia jest w woj. wielkopolskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mam pytanko 5h ziemi w dzierżawe czy realne jest 500zł na mieśiąc do właściciela a cała reszta dla tego co bierze ziemię w dzierżawę dopłaty itp ziemia jest w woj. wielkopolskim

 

1200 zł rocznie za 1ha, jak jest III-IV klasa to nie najgorsza oferta, choć w moich stronach w zeszłym sezonie dla nie jednego rolnika to była ponad połowa zysku netto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

ja  bym  nie rozpatrywał tematu w  kategorii czy "realne" jest  100zł/1ha miesięcznie  a raczej  jak często-jeśli to III/IV klasa ziemi to  myśle że w moim regionie 70% dzierżaw  jest  zawierane  na  taką wysokość  bądź więcej obecnie-kwestię  ekonomiczną dla  dzierżawcy  pozostawiam oczywiście  każdemu z  osobna  do  oceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriss01    0

Co do klasy ziemi z tego co się orientuję to IV-V ale pewności nie mam bo to nie moja ziemia musiałbym porozmawiać z obecnym właścicielem pole w jednym kawałku proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

I póżniej się dziwić ,że blokady bo nie mają na nawozy na paliwo na środki ochrony roślin jak dają tyle za dzierżawy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Blokady są z powodu niskich cen za owoce cieżkiej pracy rolnika a nie za to, że nie ma kasy na nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriss01    0

Ja się tylko zapytałem czy 500zł na miesiąc za 5h jest mozliwe a ty o blokadach mi wyjeżdżasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791
Napisano (edytowany)

Kolego wcześniej zapytałem, czy 500zł to tak na serio miesięcznie czy po prostu się przejęzyczyłeś. 500 zł miesięcznie za 5ha to daje rocznie 1200zł za hektar. Wydaje mi się, że w Wielkopolsce jest to raczej normalna cena ale moim zdaniem i tak za wysoka, bo najmarniej dwie tony pszenicy oddajesz na samą dzierżawę, no ale może niech się jeszcze ktoś wypowie. Chociaż jeżeli podpisałbyś normalną umowę z właścicielem plus dopłaty dla ciebie i wszystko na legalu to można by się zastanowić, lepsze to niż umowa na gębę, 1200zł i dopłaty dla wlaściciela. :)

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja się tylko zapytałem czy 500zł na miesiąc za 5h jest mozliwe a ty o blokadach mi wyjeżdżasz

jeśli nie jest to 6z pod lasem to ja bym brał bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
    • Przez asaledr
      Witam,

      Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
      Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj