Polecane posty

Darekpol    13

Dajcie spokòj. Nie dajmy z siebie robić idiotòw. Ja po prostu mam takie doświadczenia, że chcą duże kwoty, bo niby ktoś daje, a potem ktoś mi proponuje dużo mniej i się zastanawiam gdzie jest ten co niby tak dużo dawał. Damian nie żałuj tej ziemi, pewnie specjalnie tyle dał, aby sąsiadowi nie dać. Ale tak to bywa, że z zawiści ludzie potrafią dołożyć, aby tylko sąsiadowi nie dać. Zyskòw to on z tego miał nie będzie dużych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Albo właściciele, którzy nie chcą dawać ziemi tylko z tego powodu, bo nie chcą aby ktoś inny miał na tym zarobek. Kawał ziemi leży ugorem od lat i zarasta i zamiast pozwolić komuś to ogarnąć i jeszcze wziąć za to pieniądze to w ogóle nic nie chcą, no bo jak to - ktoś inny miałby zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wzioł to jakiś obszarnik z sąsiedniego powiatu tyle nawalił bo liczy że kupi. Wcześniej gość miał to dwa lata w dzierżawie też dużo płacił chciał kupić ale nie chcieli sprzedać i zrezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dla sąsiada place,1500 za 3 ha,on placi podatek o bierze doplate,ale zanim przyszedl do mnie to oblatał tych większych farmerow,jeden dawał 700 za ha,ale powiedział ze on składa papiery na dopłaty a potem odda:)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja byłem  na  takim przetargu w ANR z półtora miesiąca wstecz i dokładnie to samo...po prostu brak słów....co tu  dużo  mówić zostałem przebity o 85% tego co za maksymalnie chciałem dać 2,8 tony pszenicy za hektar V-VI klasa tak policytowali :o

 

te 2,8t przy umowie na pełen rok czy np kilka miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Tylko dzierżawa od agencji zazwyczaj, aby potem to kupić, dlatego często takie stawki. Oczywiście często emocje i ambicje, aby nie pozwolić sąsiadowi kupić. U mnie bili się do 4 ton z ha, potem wracali do domu i kubeł zimnej wody i wadium przepadało. W końcu sąsiad wydzierżawił za 1.5 ton/ha ziemia klasy 3 i 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie wygląda to tak biore dopłaty ,nie płace podatku to pózniej albo zwracam podatek lub cos daje ziemniaki lub pszenice,albo on bierze dopłaty i placi podatek i tyle a ja sobie obrabiam i tak to wygląda ziemie ciezkie 2-4 klasa ,więc jak wy za 5 klase tyle płacicie to wam życze powodzenie i żeby nikt tu pózniej nie plakał że się nie opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

umowa  miała  obejmować 11m-cy   od  początku listopada  do końca września..oczywiście  bez prawda wykupu tej ziemi- w planie zagospodarowania gminy ten obszar był  przeznaczony  na  coś  - już  teraz  sobie  nie  przypomnę co  to  było... -_- gdzyby to  było  na  kilka  m-cy to  co  innego a  tak praktycznie  cały rok...mało  tego  wziął  to chłopak który  gospodarstwo  ma oddalone  od tej działki jakieś 20km... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj wygraliśmy przetarg na 13ha 4-6klasa 40ton pszenicy ale rzeczywisty czynsz 30ton bo umowa od 1grudnia do 31sierpnia 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dzisiaj wygraliśmy przetarg na 13ha 4-6klasa 40ton pszenicy ale rzeczywisty czynsz 30ton bo umowa od 1grudnia do 31sierpnia 2015.

 

Kurcze to po starym kursie pszenicy z pierwszej polowy 2014 r wychodzi ze za dzierzawe ha placisz 1753 zl  - ostro zaszalales

A tak z ciekawosci jaki był czynsz wywoławczy i ilu bylo i ilu licytowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

dzisiaj wygraliśmy przetarg na 13ha 4-6klasa 40ton pszenicy ale rzeczywisty czynsz 30ton bo umowa od 1grudnia do 31sierpnia 2015.

 

Czyli wychodzi w rzeczywistości 2,3t pszenicy do ha? Ostra walka była, ilu miałeś konkurentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wywoławczy był 3,6 tony za całość. 7 było chętnych 5 licytowało. Pole równe prostokąt ponad 400m długie bez żadnych przeszkód do uprawy. Jedynie jeden bok nie całkiem prosty bo do jeziora dochodzi. Poprzednio było na 2lata to nabili 33tony a wcześniej też na dwa to ponad 40ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Głupio zrobiłeś. Dołożysz do tego pola jak nic. Jak pole zdegradowane to jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Damian, ale nie ma znaczenia ile kto dawał i ilu było chętnych. Warto w domu ustalić górną granicę i tego trzymać. Dzierżawa na 8 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...kiedyś  dawno  temu  grałem  w  menadżera  FIFA bodajże 2010 i  tam  często  padało  zdanie gdy  nie  udawało się  kupić  jakiegoś  piłkarza "z powrotem do deski kreślarskiej" ; jak  tak  sobie  ostatnio  myślę i wysokościach czynszów  dzierżawnych gruntów rolnych uzyskiwanych na przetargach w ANR to ja  chyba  też  muszę " z powrotem do deki kreślarskiej" bo jak bym  nie  liczył i jak nie  kombinował  to  zawsze  mi  wychodzi, że takie  dzierżawy  obarczone są bardzo wielkim ryzykiem jakiegokolwiek zysku.... :wacko: a wręcz  jego braku- no chyba  żeby  miały tam rosnąć konopie indyjskie ale  póki co  to  jeszcze  nie  legalne w  naszym kraju i nie  zanosi  się  żeby  można było  uprawiać  tą  roślinę w  najbliższych  4-5 latach....więc  pytam serio ludzi którzy  płacą takie dzierżawy  : Wy napradę  liczycie czy przy  takich obciążeniach  do hektara samej dzierżawy w perspektywie  kilku lat  cokolwiek  zarabiacie  na tej ziem??? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Oj tam nie badz takim pesymista, zawsze mozesz nabawic sie nerwicy i idziesz na zwolnienie lekarskie i zarabiasz , przepuklina to samo - zwolnionko i zarabiasz, w wyniku takich inwestycji nawet i renta moze po pewnym czasie przyslugiwac no zarabiasz  :lol:

Wiadomo sprzet na takich dzierzawach sie zuzywa, a na naprawy cienko z kasa wiec wymyslasz jakies dziwne patenty na naprawy, pozniej juz jestes doswiadczony i mozesz isc w swiat naprawiac sprzety - wiec tez zarabiasz :lol: - oczywiscie na dokladke do dzierzawy

 

A tak serio to za V klase nie dalbym wiecej niz 5-6q dzierzawy, bo nawet lucerna czy koniczyna tam wiele nie wyda i choc doplata do wysokobialkowych by byla to i tak nie ma cudow a juz nie mowie do pszenzycie, a kukurydza w suchy rok to tylko marzenie- wiadomo ze po 2 letnich dzierzawach ta ziemia nie jest doprowadzona do kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ziemia nie jest w złym stanie w tamtym roku była tam pszenica i pszenżyto wcześniej rzepak. Gość który to miał ma sama produkcję roślinną i kilkadziesiąt ha dzierżaw na takich a nawet gorszych warunkach tylko dlatego odpuścił bo ta ziemia ma iść pod działki po żniwach tak że qq na ziarno nie wchodzi w grę. A czy wyjde na tym to zależy od pogody i od tego czy pszenica nie podrożeje. Do kalkulacji brałem cenę 700zł czyli 21000zł czynszu za całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

damian40000 ty naprawdę  uważasz że  pszenica  co 700 za tonę  będzie??? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla niego lepiej jak pszenica będzie tańsza - wtedy mniejszy czynsz.  U was na 6 klasie sieją rzepak? 4 ok, da radę, na 5 cudów nie ma się co spodziewać ale na 6?  


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tam jest 3b 0.27 4a 5.11 4b 1.98 5 4.79 6 0.72 łąka 5 1.16 nieużytek 0.5 w sumie 14.53ha ta łąka częściowo wyorana a częściowo zarośnieta krzakami tak że do dopłat około 13-13.5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

damian40000 ty naprawdę  uważasz że  pszenica  co 700 za tonę  będzie??? :blink:

 

Chodzi mu o to ze srednia cena obliczana przez anr moze bedzie na poziomoe 700 zl  na dole masz tabele teraz ceny kształtuja sie tak i sa one podstawa do obliczania czynszów

http://www.anr.gov.pl/c/document_library/get_file?uuid=f89ff958-3662-4b7a-ada6-804120c9bfea&groupId=24201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja w tym roku brałem udział w przetargu na ziemie z ANR. Dziś nie żałuje, że nie wziąłem żadnego kawałka, czynsze jakie dawali to ok 2t pszenicy. Z tego co wiem i co widziałem wszyscy słabo wyszli, bo przetargi były na początku marca, a więc zostały tylko zboża jare lub kukurydza lub ziemniaki. Orka wiosenna, potem susza i było nieciekawie.


 

Edytowano przez wyrebski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj