Polecane posty

20CBR12    209

życzyłbym sobie żeby choć 50% takich osób zostało wychwyconych i pociągniętych do odpowiedzialności finansowo .... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

pytanie z innej beczki.

Jaka jest wysokośc czynszu wywoławczego w ANR ? ewentualnie gdzie mozna w internecie to wyczytać.

Mam tu na myśli jakąs wielkośc bazową (wyrażoną w dt) która potem jest mnożona przez współczynnik klasy gleby w danym okręgu podatkowym.

Dzwoniłem, pytałem to trudno uzyskać taką informację bo jak nie odsyłąnie i kilka krotne przekierowywanie to zaraz pytają żeby podać numery działem to dopiero wtedy policzą...

Podobno jest to 6,5dt, tylko czy to jest to ?

 

gdyby ktoś był w stanie pomóc był bym wdzięczny szczególnie interesował by mnie okręg podatkowy 2, klasa 3b (lub w jej okolicy).

 

na stronie 7 są 2 tabele, do przeliczania brakuje mi tylko odpowiedniej wielkości dt.

http://www.anr.gov.p...2&groupId=84157

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Już dawno pytałeś , ale napiszę .

Ta wielkość to = 2,81% x<średnia cena sprzedaży ha nieruchomości z ANR w danej gminie/powiecie w ciągu 3 ostatnich lat> / średnia cena dt pszenicy przez ostatnie 3 lata .

i tę wielkość przemnaża się razy współczynnik regionalny klas gleb- 3b w drugim regionie to 1,14

 

przykład - 2,81% x np 24000zł / np 80zł/dt  = 8,43dt

8,43x1,14 = 9,61dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Byłem dziś na przetargu w ANR , gospodarstwo 119ha na niecałe 3 lata , ziemi uprawnej 108ha - cena czynszu 500 ton pszenicy/rok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

to by wychodziło 4,6 tony z hektara, aż niemożliwe

Chyba że chodzi o to żeby mieć prawo pierwokupu po tych 3 latach

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

panowie to ja mam brac dzierżawę na warunkach ze ja biorę połowę dopłaty i placę podatek a drugą że nie biore dopłaty i nie place podatku i ja sie zastanawiam czy mi sie opłaci. Ziemia 3-4 klasa ale składników to tam nie ma, bo obornika i NPK to pole to nie widziało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Bez pierwokupu , jakby był byłoby znacznie więcej .

 

Są roszczenia spadkobierców.

 

to by wychodziło 4,6 tony z hektara, aż niemożliwe

Chyba że chodzi o to żeby mieć prawo pierwokupu po tych 3 latach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

ja byłem  na  takim przetargu w ANR z półtora miesiąca wstecz i dokładnie to samo...po prostu brak słów....co tu  dużo  mówić zostałem przebity o 85% tego co za maksymalnie chciałem dać 2,8 tony pszenicy za hektar V-VI klasa tak policytowali :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

tyle to z tej klasy nie ukosi pszenicy. u mnie jutro przetarg na zakup, pierwszy raz sie wybieram i zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Łąka 600 zl ha

Pole 4-5 klasa 500-600zl ha

Doplaty właściciela i placi podatek

I tak mam tanio jak na okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas jest do wydzierżawienia 10ha 3-4klasy ale już ktoś daje dopłaty+podatek+dopłaty paliwowe+1200zł do hektara. Chyba bez sensu się tam pchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Mikruss zgodzę się że  tanio u mnie bez 1 tys zł + dopłata/900 zł + podatek darmo szukać jakiegokolwiek 1ha  :blink: a i z tak wypchanym portfelem dzierżaw jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
ja byłem  na  takim przetargu w ANR z półtora miesiąca wstecz i dokładnie to samo...po prostu brak słów....co tu  dużo  mówić zostałem przebity o 85% tego co za maksymalnie chciałem dać 2,8 tony pszenicy za hektar V-VI klasa tak policytowali :o

 

To już jest czyste szaleństwo.

 

W moim rejonie:

-dopłaty oddaję,

-nic nie dopłacam,

-podatek płaci właściciel,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

W mojej okolicy jest różnie, ale wielu właścicieli już oddało ziemię na uczciwych warunkach, czyli umowa, normalny czynsz, a dopłaty bierze użytkownik. Niestety są też tacy, którzy wolą trzymać ziemię ugorem niż komuś wydzierżawić "a bo dopłat to ty za moją ziemie nie będziesz brał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ich ziemia ich sprawa, a skoro chcą dopłaty to idź do nich i powiedz że oni biorą dopłaty, płacą podatek a ty obrabiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

u nas jest do wydzierżawienia 10ha 3-4klasy ale już ktoś daje dopłaty+podatek+dopłaty paliwowe+1200zł do hektara. Chyba bez sensu się tam pchać.

Ale juz ktos daje? Pewnie wlasciciel Ci tak tylko mowil.... Ostatnio tez mialem propozycje, ze niby ktos daje, a ja na to: jak daje to niech bierze... i wlasciciel potem sam zasial. Inna propozycja podobna sytuacja i sasiad dawal 100 zl wiecej za ha odemnie i potem jak mial dac to ze nie ma kasy itd i tez wlasciciel zasiewa juz 2 rok. Najlepiej okreslic swoja propozycje i albo sie zgadza, albo nie i nie dajcie sie naciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Łąka 600 zl ha

Pole 4-5 klasa 500-600zl ha

Doplaty właściciela i placi podatek

I tak mam tanio jak na okolice

ja nie wiem jak to sie wam opłaca. Przez takich ludzi niedługo te nieroby co nie chcą pola uprawiać będą chcieli po 2 tys czynszu a ludzie wezmą i będą myśleli że się rozwijają/ A właściciel pod sklep na piwko a latem na wczasy a ty rób aż sobie ręce urobisz po same barki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

w następny roku może w końcu ci pseudorolnicy dostaną małego kopniaka bo gdzieś mi się przewinęła informacja że ma być troszkę zmieniony system dopłat- może w końcu odrobinę więcej dostaną ci którzy faktycznie pracują bo to co sie dzieje łącznie z tymi stawkami to parodia (chociaż w mojej okolicy to samo) ja ostatecznie zrezygnowałem z brania dzierżaw, niech inni idioci nabijają kasę nierobom, ja na swoim sie utrzymam spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to pole o którym pisałem wcześniej poszło ostatecznie za 1500zł+dopłaty+podatek do hektara. Czynsz płatny z góry. Co ciekawe umowa w gminie na 5lat ale o dopłaty wniosek składa sam właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Tak Ci powiedzieli. Ja ostatnio też dostałem propozycje z zastrzeżeniem, że sąsiadowi właściciela powiemy więcej. Trzeba być nie w pełni władz umysłowych, aby w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

uwierz że takich wariatów nie brakuje i na prawdę niektórzy pędzą aby więcej ha i żeby się po prostu w kółko kręciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja dawałem mu 2000zł do hektara + podatek. Dopłaty moje. Miał się zastanowić przez niedzielę. Dzwoniłem do niego i mówi że już nie aktualne bo gość tyle dał i dzisiaj mieli umowę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ja za ugór 4ha V klasy miałem powiedziane 3000tys zł (za całe te 4ha) + dopłaty dla właściciela i umowa nie dłużej niż na rok. Niech spada na szczaw, aż tak napalony na ziemie to ja nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj