Polecane posty

Theprzemo205    24

Gosciu chce dac pole w dzierzawe ponieawaz jest to juz starszy pan i nie posiada żadnego sprzetu własnego. Do wszystkiego musi najmowac ciagnik ze sprzętem. No tego obornika to tam około 3-4 rozrzutniki 3 tonowe by były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

No niestety, zawsze mówię, że nie byłoby tak wysokich cen ziemi i dzierżaw, żeby nie znajdowali się głupcy, którzy tyle zapłacą. @Theprzemo205 na Twoim miejscu to bym negocjował trochę tą stawkę, na powiedzmy 300-400kg owsa. Wiem w Twojej sytuacji 1ha ziemi znaczy dużo, sam mam niecałe 8ha, ale jak to mawia mój ojciec: wziąć dzierżawę tylko po to żeby robić a ktoś miał czystą kasę to żaden interes.

Edytowano przez michal1993
  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

sam mam niecałe 8ha, ale jak to mawia mój ojciec: wziąć dzierżawę tylko po to żeby robić a ktoś miał czystą kasę to żaden interes.

no niestety jak się nie ma pojęcia to tak wychodzi ,tu trzeba mieć jaja żeby wyjść na swoje ...nie dla każdego jest to interes ale jednak inni potrafią i płacą nawet więcej ...więc dalej będziesz miał te 8 ha bo od ojca niczego się nie nauczysz... wspomniane ,,głupki ,, po prostu dają rady a Ty nie.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Powiesic za jaja tego kto wymyślił oddawanie dopłat za dzierżawę. Z tego co wiem to zaczelo sie od właścicieli ziemi z marszałkowskiej. Kolesie nakupili ha i pooddawali w dzierżawe rolnikom wlaśnie za dopłate ale w czasie kiedy doplaty były porównywalne a moze i niższe nisz czynsz dzierżawny. Teraz warunki dzierżaw pozostały a dopłaty poszły w górę . Najgorsi sa tacy co mieszkaja w mieście i dostali kilka ha w spadku po rodzicach itp. Teraz taki delikwent oddaje pole w dzierżawę na umowę ustna . Rolnik za takiego wypełnia wniosek ryzykuje kontrolami a nie może upraw ubezpieczyć ani dostać doplaty do paliwa. I jeszcze gościo w każdej chwili może przyjsc i powiedzieć ze pan tego pola juz nie sieje do widzeniai o w d*pie ma terminy wypowiedzeń umowy bo umowa ustna to też umowa . Ale i rolnicy sami sa sobie winni bo podbijaja cene a czasami jak tutaj niektórzy piszą płacą astronomicze kwoty tylko po to aby przejąc pole .

Gdybym w tej chwili miał 100ha to był bym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi . Oddaje takie pole w dzierżawe i mam wypłate miesięczna jak marszałek województwa i po co mam tyrać na roli martwiąc sie że zamist słonka pada deszcz że krowa ryczy że świnia chce żreć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

w sumie macie racje z tą dopłatą no ale u mnie w okolicy nikt juz nie chce oddawac ziemi z dopłatą. Co powoduje w moim wypadku brak mozliwosci rozwoju gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

To powiem Ci inaczej jak warunki, które proponuje Ci właściciel są podobne do tych ogólnie panujących w okolicy to raczej powinieneś się zdecydować na to. W przeliczeniu za te 12ton obornika powinieneś dać ok 300zł więc jakaś kalkulacja z tym owsem jest.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Jak dla mnie to warunki dzierżawy powinny być takie: właściciel bierze dopłatę, Ty płacisz podatek i na tym koniec.

ty chyba nic nie dzierżawisz

ja mam prze rożne umowy

-moje doplaty moj podatek

-moje doplaty ich podatek i place czynsz

-mam tez takie kawałki ze ja biore doplaty a oni placą podatek i ciesza sie ze wogoe ktoś to chce obrabiać to był kiedyś wieloletni ugór

-mam tez takie ze ja dostaje polowe doplat

i mam takie ze nic nie place i nic nie dostaje moja tylko robota i to co mi sie urodzi

wiec umowy są prze rózne co czlowiek to inna umowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

To wszystko zależy od regionu. W moim jest deficyt ziemi i każda ziemia na takich warunkach jak opisałem znajduje dzierżawcę. Dzierżawiłem trochę ziemi agencyjnej, tam były najlepsze warunki czynsz 500kg pszenicy za ha i dopłaty moje. A cena średniej jakość ha trawy dzierżawionego przez rok to ok.1000zł i dopłaty właściciela.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Powiesic za jaja tego kto wymyślił oddawanie dopłat za dzierżawę.

Oddanie dopłat to pole za friko ,15 lat wstecz płaciłem za dzierżawy po 350 zł za ha i nie było żadnych dopłat więc żal d*py nie ściskał....teraz co region to inna sytuacja ale nikt nikomu ziemi na siłę nie wciska ,żeby rozwinąć gospodarstwo trzeba coś robić ,jak nie stać żeby kupić to pozostaje dzierżawa ..każdy musi sam kalkulować ,niestety mało jest frajerów co oddadzą pole z dopłatą a w niektórych regionach to niema nawet co marzyć. Jest dokładnie tak jak opisałeś ale co na to poradzisz ,sam nie oddałbyś pola za darmo ...ziemia to majątek a nie ochłap który wadzi i trzeba słono płacić ,ale co niektórzy jeszcze tego nie rozumieją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Gmina Rypin, kujawsko-pomorskie


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Oddanie dopłat to pole za friko ,15 lat wstecz płaciłem za dzierżawy po 350 zł za ha i nie było żadnych dopłat więc żal d*py nie ściskał....teraz co region to inna sytuacja ale nikt nikomu ziemi na siłę nie wciska ,żeby rozwinąć gospodarstwo trzeba coś robić ,jak nie stać żeby kupić to pozostaje dzierżawa ..każdy musi sam kalkulować ,niestety mało jest frajerów co oddadzą pole z dopłatą a w niektórych regionach to niema nawet co marzyć. Jest dokładnie tak jak opisałeś ale co na to poradzisz ,sam nie oddałbyś pola za darmo ...ziemia to majątek a nie ochłap który wadzi i trzeba słono płacić ,ale co niektórzy jeszcze tego nie rozumieją .

 

Nie mowie zeby oddawać pole w dzierżawę za darmo tylko powinno to być powiazane z cena zboża a nie czy zboże jest po 60 czy po 100zł to nikogo to nie obchodzi. dawać dopłate i koniec a i często jeszcze gdy zboze jest drogie to chcą jeszcze wiecej niż tylko dopłata i podatek. Oczywiscie według prawa doplata należy sie temu co uprawia pole ale czy ktos to egzekwuje . A swoja drogą to powiesic za jaja tego co w ogóle wymyślił dopłaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@kozulek ma rację. Dzierżawa za dopłaty to pole za darmo bo nic nas nie kosztuje. Chyba że komuś nakłady na uprawę przewyższają to co urośnie to w takim wypadku dzierżawy nie są dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Tylko narzekacie, ja bym mógł wziąć w dzierżawę sporo ha za dopłaty, podatek no i nawet mogę coś dołożyć, tylko że w mojej okolicy to ziemia jest na wagę złota.

Ostatnio wyliczałem zysk z 1 ha rzepaku wyszedł mi około 4-4,5 tys. zł. (dopłaty liczyłem jako koszt paliwa)

 

 

Z chęcią wezmę w dzierżawę ziemię w woj. Pomorskim, powiat Sztumski i Malborski.

Edytowano przez Gospodarz12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

chłopaki takie pytanie jeszcze 2h ugoru 4 -5 klasa ziemi za dopłate czy by sie opłaciło?? u mnie w okolicy do tej pory było duzo ugorów bo gleba słaba ale jak przyszło co do czego ze chciało by sie cos wydzierżawic to nic nie ma. Nawet głównie juz pozaklasowe gleby ludzie zaczeli obrabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko zależy od okolicy, u mnie gdybym mial 2ha ugoru to od razu chapnął bym jak młody pelikan :P

a za to w innych miejscowościach, ziemia stoi odłogiem i nikt nie chce jej dzierżawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatar902    1

Mam mozliwosc wziecia 100 ha gruntu rolnego od jesienie lecz nie wiem czy bedzie mi sie to kalkulowac poniewaz własciciel rzada sobie cała doplate plus 600zl od ha klasa gruntu to 3,4 i 5 chcialem siac kukurydze i pszeniece ale czy bedzie mi sie to opłacac ??? a mieszkam k. poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

160 tys dla właściciela :D Poplonów nie każe Ci siać? Kto płaci podatek? Ile tej 3 i 4 klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro jemu nie było warto jej uprawiać z dopłatami to Ty biorąc bez dopłat i z płaceniem dzierżawnego lepiej nie wyjdziesz.

Nie sztuka się napracować, sztuką jest zarobić na uprawie, przelicz to sobie na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to normalna cena za dzierżawę jak masz kasę sprzęt i ludzi żeby to obsiać dopilnować i sprzątnąć to możesz w to wchodzić tylko umowa na 10lat przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

To nie jest normalna cena za dzierżawę . Ja daje 300 za hektar wydzierżawiającemu i opłacam podatek , reszta dla mnie . A skoro ty @damian40000 jesteś frajer i płacisz 1500 za ha to powodzenia w dorobieniu się garba. Gdybym dawał 1500 u siebie za ha to miałbym teraz ponad 100 ha grubo . Tylko nie sztuką jest się zaje*ać w polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

. Ja daje 300 za hektar wydzierżawiającemu i opłacam podatek , reszta dla mnie .

masz tak bo znalazłeś frajera,ale nie wszędzie jest tak dobrze kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Ja daje 700zł ha+ płace podatek właścicielowi dopłata moja ... Przeważnie wedle przelicznika GUS płace.. A ja bym nie brał tego 100ha dużo jest 5klasy ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj