Polecane posty

tomek73    579

Prawo do kupna ma dopiero po 3 latach, a dzierżawa na 1 rok.

No wiosnę poszły dzierżawy na 7 miesięcy za 2,4 t/ha, i 2,8 t/ha + podatek,ale dopłaty dzierżawcy.

 

Czy jest takie prawo że kto sieje ten zbiera, bo wszyscy mówi o tym a nikt nie mówi gdzie jest to napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

@tomek to Ci gospodarze z kasa nie maja co robić czy mania hektarów jest wieksza ?

jaka to ziemia ze prawie 3 tony daja za ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jakoś 4 klasa będzie przeważnie. Rewelacji nie ma. Lepiej jechać na wczasy niż za darmo robić.

Znam takiego co z 6-7 lat temu nabił 2,5 t/ha w agencji, za 45 ha. Po 3 latach kupił a teraz na chleb nie ma i tylko za kasa wszędzie go ścigają. A to jeszcze rolnik taki że i robić specjalnie mu się nie chciało. W lutym QQ kosił.

Agencyjne prawo było takie, że po 3 latach można było kupić za ileś krotny czynsz dzierżawny wylicytowany, i wychodziło wtedy ponad 30 tyś/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

No właśnie, jest gdzieś napisane że kto sieje ten zbiera? Jeżeli bym posiał QQ na ziarno i nie zebrał do 30 września(koniec dzierżawy) to co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Startowałem w styczniu na przetargu z dzierżawą do 30 lipca i było określone że masz zejść z pola. Ma tak się dobrać uprawę żeby zebrać do 30 lipca. Na pytanie co jak będzie niekorzystna pogoda i np jęczmień nie uda się zebrać, to do zbioru.

Nie można było siać QQ i pozostałych upraw późno zbieranych.

 

Co do tych 5 ton za dzierżawę,to wczoraj dowiedziałem się więcej. Sprawa źle nie wygląda pytanie jak wyjdzie.

75 ha posiane w bardzo dobrej kulturze, odebrane Holendrowi lub Niemcowi.

5 ton za rok, ale dzierżawa na 4 miesiące i podstawowe pytanie czy czynsz płatny za te 4 miesiące czy za rok.

Bo jak za 4 miesiące, do zbiorów to czynsz wyjdzie 1,7 + dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

beret te 33 ha za 102 t pszenicy na 16 miesięcy tj. 2 sezony = 51t / sezon czyli 1 550 kg /ha a dopłaty kogo ? co najlepiej dołączyć do umowy dzierżawy aby było prawomocna ?

inny temat: właściciel gruntów chce oddać w dzierżawę ale nie chce podpisać umowy argumentując to obawą przed US i ewentualnym podatkiem z tego co wiem gdyby był na krusie odpada taki podatek a jeśli na zusie? ( gdyby wydżierżawił i tak zostawił by sobie 4 ha ) ?

Edytowano przez e2visionamd2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio miałem okazję pozyskać 6ha w dzierżawę, ale zostałem przebity.Te pola wyglądają jak łąki, a ja za takie coś nie dam dopłat+700zł do hektara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ciesz się to naprawdę promocja. Słyszałem ostatnio o propozycji 4 tony pszenicy za ha dzierżawy :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

podbijam temat. ile moge zaoferowac za 16 ha w kuj pomorskim 4-5 klasa ogolnie piach gdzie teraz jest zyto raczej slabe. przy dobrym nawozeniu bylby rzapak jeczmien itd ale wiadomo ze naklady

Edytowano przez przemek7652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak na 10lat to podatek+ dopłaty +200-500zł zależy ilu będzie chętnych. Jak tylko ty to za same dopłaty wydzierżawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

Witam! własnie zaczynam przygode z rolnictwem no i posiadam te 5h ornego i postanowiłem powiekszyc areał i pojawiła mi sie propozycja wydzierżawienia około 1h z czego około 40a to 3 klasa ziemi a reszta to 4-5 klasa. własciciel zaproponował mi ze bedzie on płacił podatek, brał dopłate oraz dawał mi obornik od koni którymi handluje. w zamian za to chce tone owsa. I tu pytanie do was jest, czy waszym zdaniem sie to opłaca?? z góry dzieki za pomoc. jesli zły dział prosze o przeniesienie.

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Powiem szczerze to są standardowe warunki jeżeli chodzi o podatek i dopłaty a obornik i owies to przelicz ile da ci obornik czystego składnika i wyjdzie ci czy warto czy warto dać nawóz i sprzedać zborze czy nie. Pamiętaj o tym że dobry obornik to jak złoto. Daje składniki pokarmowe i co najważniejsze próchnicę.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Średnio dobrze moim zdaniem, tona owsa to jak by nie liczył to chociaż 700zł a tyle dzierżawy to trochę za dużo. A powiedz ile tak na rozrzutniki może tego obornika być?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Właściciel na czysto bez roboty będzie miał + - 1700zł czy ty z tego hektara będziesz miał 1700 zysku? czemu sam nie chce obrabiać skoro choduje konie ...pomyśl sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

warunki nie są złe. Jak dasz obornik to bez wielkiego nakładu 5t pszenicy zbierzesz. A owies jest zawsze najtańszy i łatwo go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Moim zdaniem to nie opłacalne co z tego że daje obornik skoro dasz mu tonę owsa to już jesteś w plecy do tego uprawa pola czy maszyny paliwo. Nie chcę tu źle prorokować ale nie wiele będziesz do przodu z tym. Takie jest moje skromne zdanie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Gościu szuka jelenia który da mu dotację, akcyzę i tonę owsa za parę taczek gnoju i hektar do obrobienia. Jak na to nie patrzeć to w karzdej chwili morze powiedzieć "spadaj z mojego pola" a jeżeli się sprzeciwisz to jak mu udowodnisz jeżeli nie masz umowy? Wiem, że kusi cię ale przemyśl na spokojnie ile z tego będziesz miał czystego zysku? Moim zdaniem w najlepszym przypadku wyjdziesz na zero nie licząc robocizny, a jeżeli rok nie dopisze? Pewnie te pole jest zaniedbane lub przynajmniej w nienajlepszej kulturze.

Nie pomyśl sobie, że zabraniam tobie czy zazdroszczę ale nie lubię owijać w bawełnę. Moim zdaniem dotacja należy się uprawiającemu pole.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak dla mnie to warunki dzierżawy powinny być takie: właściciel bierze dopłatę, Ty płacisz podatek i na tym koniec.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Chyba sobie kpisz. Właściciel bierze dopłatę za pole które ktoś obrabia i do tego jeszcze podatek płacić za niego?! Jak tak robicie to się nie dziwię, że się nie opłaca...


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy takie warunki były kiedyś, dziś jak piszą dopłata + 1 t zboża dla właściciela, a my musimy tak kombinować aby nam zostało.

 

Niech w mojej okolicy pokarze się dzierżawa na takich warunkach to w ciągu kilku dni jest nieaktualna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Na takich warunkach to bym to zostawił niech samosiejkami zarośnie,przecież on ma czyste pieniądze bez roboty.

U nas ten co bierze dzierżawę bierze też dopłaty,płaci tylko podatek gruntowy.Nikt w naszych rejonach na inne warunki się nie godzi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jak by mi ktoś przyszedł z takimi warunkami to bym mu powiedział co myślę o takiej umowie. 1700 zł za hektar dzierżawy ??? Nie ma to żadnego sensu ekonomicznego a ile się jeszcze narobić trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Za to w mojej okolicy tak jak napisałem normalne warunki to są takie, że właściciel bierze dopłatę a dzierżawca płaci podatek.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj