Polecane posty

Igor03    4

U nas na dzień dzisiejszy za jeden ha ziemi klasy III płacą 1200 zł i podatek.... woj Śląskie powiat Raciborski Gmina Pietrowice WLK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@Igor03

Dużo tego czynszu ile pszenicy kosicie z ha???

U nas na Podkarpaciu (przynajmniej w moim regionie) jak jest dzierżawa to ja piszę na dopłaty i oddaję za podatek, mam też kilka kawałków co uprawiam bez dopłat ale za to właściciel sam płaci podatek o żadnym czynszu nie ma mowy. Ktoś sobie pomyśli, ale za***iste warunki ale rzeczywistość taka kolorowa nie jest ponieważ:

- małe działki i duże rozdrobnienie parceli, ( mam 40ha w 50 parcelach to mówi chyba wszystko)

- ciężka ziemia często z kamorami jak głowa,

- teren pagórkowaty, mało działek prostych jak na stole,

- ziemia klasy od 3a,4b,

- plon pszenicy 6t/ha to bardzo dobry wynik

Tak więc różowo nie jest i ciężko jeszcze płacić jaką kolwiek dzierżawę zresztą dzierżawie zazwyczaj ziemię od ludzi zatrudnionych poza rolnictwem, którzy raczej nie chcą mieć nic wspólnego z rolnictwem.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witaj beret w okolicy Niechanowa i Witkowa biorą po1500zł ale tam jak wiesz są dobre ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

@Igor03

Dużo tego czynszu ile pszenicy kosicie z ha???

U nas na Podkarpaciu (przynajmniej w moim regionie) jak jest dzierżawa to ja piszę na dopłaty i oddaję za podatek, mam też kilka kawałków co uprawiam bez dopłat ale za to właściciel sam płaci podatek o żadnym czynszu nie ma mowy. Ktoś sobie pomyśli, ale za***iste warunki ale rzeczywistość taka kolorowa nie jest ponieważ:

- małe działki i duże rozdrobnienie parceli, ( mam 40ha w 50 parcelach to mówi chyba wszystko)

- ciężka ziemia często z kamorami jak głowa,

- teren pagórkowaty, mało działek prostych jak na stole,

- ziemia klasy od 3a,4b,

- plon pszenicy 6t/ha to bardzo dobry wynik

Tak więc różowo nie jest i ciężko jeszcze płacić jaką kolwiek dzierżawę zresztą dzierżawie zazwyczaj ziemię od ludzi zatrudnionych poza rolnictwem, którzy raczej nie chcą mieć nic wspólnego z rolnictwem.

 

Jak jest dobry rok to około 8 ton pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

Witaj beret w okolicy Niechanowa i Witkowa biorą po1500zł ale tam jak wiesz są dobre ziemie.

 

jestem z drugiej strony gniezna, ziemia nie jest zła ale sam nie wiem do ilu się nastawić na przetarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Musisz przeliczyć zyski z takiej ziemi przynajmiej minimum wtedy będziesz wiedział ile możesz dać ,bo jak masz się tylko przy tym narobić to szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

 

Jak jest dobry rok to około 8 ton pszenicy.

To chyba, że tak wtedy opłaca się zapłacić czynsz. U mnie zebrać 8t raczej nierealne...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie na pretargach dają tak jak napisałem po 3t może więcej. Do tego podatek.

Norma to już 1 tyś i ponad plus dopłata, bez podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Wydzierżawiłem od gminy prawie 2 ha III klasy za 1300 zł rocznie, ale na nią było jeszcze 2 chętnych, a inne kawałki cena wywoławcza + 1 podbicie to około 3 kwintali żyta czyli ok 230 zł za ha, ale małe kawałki.

Edytowano przez milanreal1
indeks dolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam jedno pole od takiej babci w dzierżawie nic nie płaciłem bo chciała żebym obsiał to pole lucerna mi to pasowało po 3 latach sprzedała pole z budynkami warszawiakowi na poczatku roku mówił ze nic za to nie chce bo pasowały mu same dopłaty a teraz przyszedł i chce 1500 zł za ha a ja mówię do niego w prost ze chyba cie po........ zmieszał sie i chce zebym zbierał jeszcze teraz do konca roku i zaorał mu pole pod pszenice , nawozu ta lucerna napewno juz nie dostanie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

U nas też taki jeden się trafił - wcześniej dzierżawiliśmy od takiej babki co brała tylko trochę ziemniaków za dzierżawę 5 ha, ale sprzedała jakiemuś gościowi z dalszego miasta co jest dosyć dziwny - taki stary kawaler - przyjechał w zeszłym roku z kumplem i zaczął wyliczać ile jest dopłat ile zysku ze zboża itp. i ile by chciał za tą dzierżawę Na razie płacimy mu 2500 zł / 5 ha - dopłaty i podatki nasze ale tata się zastanawia czy nie zrezygnować bo gość dość namolny - wydzwaniał ostatnio przed uzgodnionymi terminami czy nie możemy szybciej zapłacić itp. Ja bym chciał go przetrzymać aż zmieni się system dopłat w Polsce na taki że gość zostanie z niczym i przestanie wydziwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A kiedy się zmieni? Bo nic o tym nie słyszałem i nie wydaje mi się żeby coś szybko z tym zrobili :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

U nas też taki jeden się trafił - wcześniej dzierżawiliśmy od takiej babki co brała tylko trochę ziemniaków za dzierżawę 5 ha, ale sprzedała jakiemuś gościowi z dalszego miasta co jest dosyć dziwny - taki stary kawaler - przyjechał w zeszłym roku z kumplem i zaczął wyliczać ile jest dopłat ile zysku ze zboża itp. i ile by chciał za tą dzierżawę Na razie płacimy mu 2500 zł / 5 ha - dopłaty i podatki nasze ale tata się zastanawia czy nie zrezygnować bo gość dość namolny - wydzwaniał ostatnio przed uzgodnionymi terminami czy nie możemy szybciej zapłacić itp. Ja bym chciał go przetrzymać aż zmieni się system dopłat w Polsce na taki że gość zostanie z niczym i przestanie wydziwiać

co Ci sie zmieni bo napewno nie system dopłat heh


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to zasiłek dla bezrobotnych ze wsi w zakamuflowanej formie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No jak widać raczej przedłużą istniejący system dopłat do 2020 roku Niestety A gdyby to zmienili to ceny ziemi by spadły bo ziemia z ANR obecnie dzierżawiona zostałaby pozbawiona dopłat co musiałoby się przełożyć na spadek jej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Chłopie jak się zmieni system dopłat to TY zostaniesz z niczym bo będziesz musiał te 2500 zł wybulić z własnej kieszeni ... u nas nie dostaniesz kawałka ziemi na takich warunkach ,więc sam raczej wydziwiasz .12 lat wstecz płaciłem po 350 zł za ha dzierżawy i nie było żadnych dopłat żeby to sobie odbić .U nas ludzie są zadowoleni jak dostaną pole bez dopłat bo to w sumie jest za podatek....jak nie było dopłat trzeba było płacić .Nie licz że ziemia stanieje ,skoro od 20 lat idzie w górę ...co najwyżej wzrost cen wyhamuje .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie chodzi mi o tą ziemię którą dzierżawię- ale jeśli chodzi nawet o nią to dla mnie jest to za drogo i zamierzam to rzucić w najbliższym czasie Zmiana systemu dopłat miała spowodować że ten co brał dotychczas dopłaty miał nabyć prawo a ten co np. wydzierżawiał miał zostać z ziemią do której nie przysługiwałyby dopłaty więc co niby miałbym wybulać z własnej kieszeni? Wiesz gdybym miał ziemię na której mógłbym siać to co chcę to ok - mógłbym płacić - ale za ziemię na której nie można siać kuku czy też pszenicy bo dziki zniszczą to 2500 zł to jest drogo A gdyby ziemia z ANR miała być sprzedawana bez dopłat to kto by ją kupił? Tylko rolnicy ale i to nikt by nie dał tyle co teraz więc na pewno by to wpłynęło na jej cenę

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

mylisz się ....dopłaty mają być przypisane tylko dla właściciela gruntu ,a nie dla dzierżawcy (nie tak jak teraz)...więc nie dostaniesz prawa do dopłat na nie swój grunt..no ale to na razie tylko plany.Po za tym taki co ma 5 ha dostanie dopłatę w wysokości 1000 euro i nie będzie musiał spełniać żadnych norm i nikt go nie będzie kontrolował czy grunt jest uprawiany...więc oleje twoje 2500 zł bo dostanie 1000 euro w systemie uproszczonym (raz złoży wniosek i dopłata co roku bez żadnych problemów)...Więc nie licz na korzystne zmiany bo możesz zostać z niczym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ani do właściciela ani do dzierżawcy tylko dla osoby która do tej pory brała dopłaty za dany grunt Tak miało być na bank - a nie tak jak piszesz Tak jak wspomniałem ta ziemia to mi wisi tylko cwaniak by sobie nie skorzystał Tyle w tym temacie Poza tym ta dalsza dyskusja jest zupełnie bezcelowa bo najprawdopodobniej obecny system zostanie utrzymany w Polsce do 2020 roku

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Widzisz- ty podajesz dokument z 2011 roku a tu masz info sprzed dwóch dni - http://www.agrofoto.pl/artykul-udane-negocjacje-w-sprawie-wpr-175348-dzial-1.php Wynika z niego jasno że żadnych zmian w tym systemie nie będzie do 2020 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

co ty bredzisz ? a 5 procentowe zazielenienie itp, obowiązek trzech upraw pow. 30ha -masz to teraz??....a jakie info jest wiarygodne link do rozporządzenia ?(luknij na date od której obowiązuje) czy link do artykułu z nie wiadomo czego?... po za tym doczytaj do końca to co podałeś bo piszą tam to samo że zmiany będą oczywiście idą one w dobrym kierunku (korzystniejszym dla nas niż pierwsze zalecenia UE).

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj