Polecane posty

tomekgeo2    8

Witam może ktoś napisać na jakich zasadach dzierżawicie ziemie od ANR bo mam niedaleko mnie 7ha ziemi ANR tylko ta ziemia nie jest wystawiona na żadne przetargi czy mógłbym się starać o dzierżawę tej ziemi.Tylko na około 1ha rosną drzewa czy ANR miała by coś przeciwko wycince to są młode drzewka do 3m wysokości i maksymalnie 10cm średnicy.I na ile lat można wydzierżawić od ANR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

u mnmie jest tak ,ja biore doplaty to tylko musze dac gosciowi albo kase na podatek lub ziemniaczki ,pszenice lub mąke ,a jak nie biore doplat to nic mnie nie interesuje wszstko po stronie gościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie jest różnie ale ogólnie wszędzie oddaje dopłaty w kilku przypadkach płacę podatek a najwięcej w jednym przypadku 500zł plus dopłaty ale podatki i inne rzeczy mnie nie obchodzą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaanonier    0

Witam

wie ktoś ile średnio kosztuje dzierżawa 1ha ziemi w wielkopolsce? Mam możliwość dzierżawy 5ha, ale nie wiem ile zaproponować. Narazie uzgodniliśmy, że dopłatę bierze włściciel pola plus chce 750zł do hektara rocznie.Co Wy na to?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Witam

wie ktoś ile średnio kosztuje dzierżawa 1ha ziemi w wielkopolsce? Mam możliwość dzierżawy 5ha, ale nie wiem ile zaproponować. Narazie uzgodniliśmy, że dopłatę bierze włściciel pola plus chce 750zł do hektara rocznie.Co Wy na to?

 

pozdrawiam

 

 

Szalony haha :D od tych cen zbóż i rzepaków ludziom w głowach się przewraca. Jak to powiedział west niech sie wali :D Chodz nie powiem "małorolni" z moich okolic też podobne stawki płacą ale III klasa i 20-60ha w kawałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Witam

wie ktoś ile średnio kosztuje dzierżawa 1ha ziemi w wielkopolsce? Mam możliwość dzierżawy 5ha, ale nie wiem ile zaproponować. Narazie uzgodniliśmy, że dopłatę bierze włściciel pola plus chce 750zł do hektara rocznie.Co Wy na to?

 

pozdrawiam

Jakaś masakra, ludzie to się nadaje do kabaretu niech cham sam uprawia, ile jeszcze można zapłacić za dzierżawę, po takiej umowie to w lustro bym sobie nie spojrzał, że taki jeleń jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Gdy niema ziemi do kupienia to też byście tyle płacili. Mieszkam też w takim rejonie co tyle płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Parę dni temu za dzierżawę z gminy na rok dał 3 tony. U nas za dobre pole to dopłata i tona pszenicy, jakieś ponad 900 zł.

A spróbujcie pole kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Chłopaki zależy jaka ziemia bo jak wyżej niż III to napewno bym tyle nie zapłacił i nie garbowałbym na kogoś <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

U nas 3-6 i gdzie lepsza to oddaję dopłatę i reszta mnie nie obchodzi, a gdzie słaba i rzepaku już nie bedzie to 200-300zł do hektara dopłata dla mnie i on płaci podatek, a nie to niech szuka jelenia :D

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Trzeba mieć nasrane aby na takich warunkach dzierżawić, przecież nic z tego nie zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

:D zostaje... robota i przeświadczenie że im więcej hektarów obrobię tym bardziej rozwinę gospodarstwo. Panowie rolnicy zapominają o ekonomi słysząc hasło "ziemia na sprzedaż" bądź "wydzierżawię grunt". Nie twierdzę że wszyscy ale wielu.

 

Gdy niema ziemi do kupienia to też byście tyle płacili. Mieszkam też w takim rejonie co tyle płacą.

 

Napisałeś że głównie IV i V klasa u Ciebie. Czyli pszenica o ile urośnie nie sypnie średnio więcej niż 4t. Przy roku takim jak ten o ile nie wymarzło i owsem nie obsiałeś otrzymasz ok 4 tys dochodu z 1 ha. Odejmijmy od tego koszty: 350zł opryski i odżywka, 200zł - 200kg polifoski6, 450zł - 300kg saletry, 400zł - 80l paliwa, 250zł -ziarno siewne 200kg. 1650zł masz samych kosztów do tego amortyzacja maszyn, nie policzyłem wapnowania. Odejmij dodatkowo te 750zł czynszu i okazuje się że tyrasz za 1600zł. Wszystko pięknie gdy masz urodzaj i wysokie ceny. Wystarczy że cena spadnie do 800zł za tonę i tyrasz za jedyne 800zł. W razie spadku cen i spadku plonów o 1 tonę pracujesz za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

muszę napisać do westa chyba znowu bo kiedyś juz chyba pisałem musisz swoje filozoficzne wywody które podchodzą pod wulgarność ale z którymi sie jak najbardziej zgadzam przekazać gościom co u nas zostawiają dopłatę i płacą jeszcze po 1500 złotych czynszu faktem jest ze ziemia dobra ale co z tego wiem ze masz te swoje 200 ha to możesz sie śmiać ale oni jeszcze by ceny podbijali w dzierżawach i dlatego między innymi ja musiałem w jednym przypadku oddać dopłate i dać 500zł to mi jeszcze powiedział ze to i tak bardzo mało , my możemy sobie mówić ze sie nie opłaca ze za dużo ale rynek wszystko zweryfikuje czekam teraz aż bańka cenowa walnie na płodach to będą oddawać aż sie kurzy te dzierżawy swoją drogą wydzierżawiający chyba jeszcze nigdy nie miał tak dobrej sytuacji jak w tej chwili kasa leci za nic nie robienie aż miło


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Napisałeś że głównie IV i V klasa u Ciebie. Czyli pszenica o ile urośnie nie sypnie średnio więcej niż 4t. Przy roku takim jak ten o ile nie wymarzło i owsem nie obsiałeś otrzymasz ok 4 tys dochodu z 1 ha. Odejmijmy od tego koszty: 350zł opryski i odżywka, 200zł - 200kg polifoski6, 450zł - 300kg saletry, 400zł - 80l paliwa, 250zł -ziarno siewne 200kg. 1650zł masz samych kosztów do tego amortyzacja maszyn, nie policzyłem wapnowania. Odejmij dodatkowo te 750zł czynszu i okazuje się że tyrasz za 1600zł. Wszystko pięknie gdy masz urodzaj i wysokie ceny. Wystarczy że cena spadnie do 800zł za tonę i tyrasz za jedyne 800zł. W razie spadku cen i spadku plonów o 1 tonę pracujesz za darmo.

 

 

Nie napisałem że po tyle dzierżawię od kogoś polę, wogóle nie dzierżawie tak dla ścisłości. Mój wuja obrabia ziemię (też nie dzierżawi) i fakt wymarzło mu wszystko, musiał przesiewać. Ale opady były dość dobre w zeszłym roku i jare dosyć ładnie sypało. Wuja ma IV więc przy jego agrotechnice sypie mu więcej niż 4 tony pszenica, nie wapnuje a by się przydało, plony pewnie by miał jeszcze większe wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaanonier    0

ziemia o której pisałem to IV-V klasa, niestety przyjechał jakiś wiejski napinacz i położył 1000zl za hektar, takiej kwoty nie mogę przebic ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

 

Napisałeś że głównie IV i V klasa u Ciebie. Czyli pszenica o ile urośnie nie sypnie średnio więcej niż 4t. Przy roku takim jak ten o ile nie wymarzło i owsem nie obsiałeś otrzymasz ok 4 tys dochodu z 1 ha. Odejmijmy od tego koszty: 350zł opryski i odżywka, 200zł - 200kg polifoski6, 450zł - 300kg saletry, 400zł - 80l paliwa, 250zł -ziarno siewne 200kg. 1650zł masz samych kosztów do tego amortyzacja maszyn, nie policzyłem wapnowania. Odejmij dodatkowo te 750zł czynszu i okazuje się że tyrasz za 1600zł. Wszystko pięknie gdy masz urodzaj i wysokie ceny. Wystarczy że cena spadnie do 800zł za tonę i tyrasz za jedyne 800zł. W razie spadku cen i spadku plonów o 1 tonę pracujesz za darmo.

 

Ta przy takim nawożeniu i ochronie to może i 4t ale na IV klasie 6t/ha to z placem w d*pie można wyciągać pszenicy/pszenżyta. Za 1600zł/ha to jeszcze można tyrać co innego jak cena poleci tak jak mówisz 800zł/t albo i mniej :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wziąłem średnią ilość bo kolega zaznaczył że ma IV i V klasę w swojej okolicy. Na IV klasie 6 t można wyciągnąć ale nie z palcem gdzieś tam. Potrzeba sprzyjających warunków pogodowych a o te ostatnio trudno no i nawożenia. Nawet sam zbiór stoi pod wielkim znakiem zapytania bo albo się wjechać nie da albo w kłosach rośnie. Wszędzie trzeba uwzględniać średnią a nie najwyższe plony, najwyższe ceny bo potem rozczarowanie że za grosze tyraliśmy albo kredytu się nie da spłacić bo surowiec staniał...

 

dawidg2 - ja nie mam nic do Ciebie. Napisałem jedynie ile by zostało z tej ziemi przy uwzględnieniu kilku czynników.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, uaktualniam se w temacie bo tydzień temu podjałem kolejna dzierżawe 3ha w kawałku przez miedze klaza ziemi II płace 1500zł, niestety u nas taka konkurencja że chce nie chce-musze:P woj wlkp, pow słupecki


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak samo jest z cenami gruntów w gminie obok ceny już niektórzy wystawiają 60-70 tyś ha i gdzie tu ekonomia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

U mnie w okolicy można znaleźć wielu rolników, którzy płacą dzierżawę 2000-2500 zł za hektar. Zastanawiam się gdzie tu jest opłacalność dla nich przy takiej cenie.

Dla takiego co wydzierżawi za taką kwotę to czysty zysk i nie musi się o nic martwić.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj