Polecane posty

thor1984    685

Ziemia w jednym kawałku 6 ha, 2 km ode mnie, klasa 4 i 5. Właściciel bierze dopłatę i składa akcyzę, płaci podatek i spółkę wodną?  Ziemia zadbana. Opłaca się brać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenixx    6

U mnie na dolnymśląsku dzierżawa wynosi 2500 zł podatek płaci właściciel a dopłaty są moje klasa III - IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

I ile z ha wyciągasz na czysto?

 

 

Ziemia w jednym kawałku 6 ha, 2 km ode mnie, klasa 4 i 5. Właściciel bierze dopłatę i składa akcyzę, płaci podatek i spółkę wodną?  Ziemia zadbana. Opłaca się brać? 

 

Targuj się, niech dzieli się dopłatami

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ziemia w jednym kawałku 6 ha, 2 km ode mnie, klasa 4 i 5. Właściciel bierze dopłatę i składa akcyzę, płaci podatek i spółkę wodną?  Ziemia zadbana. Opłaca się brać? 

 

Jeden powie tak, drugie powie nie. Nie umiesz liczyć, że pytasz się na forum?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Kaszlak u Ciebie może się nie opłaca ale są miejsca gdzie stała by długa kolejka po taką dzierżawę i jeszcze dorzucili by z minimum 500zł dla właściciela  za ha i by go po rękach całowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

U mnie na dolnymśląsku dzierżawa wynosi 2500 zł podatek płaci właściciel a dopłaty są moje klasa III - IV

Haha nie obraź się, ale nikt inteligentny na takie warunki się nie zgodzi. Aaa no tak - honor najważniejszy - oby tylko sąsiad nie dzierżawił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ziemia w jednym kawałku 6 ha, 2 km ode mnie, klasa 4 i 5. Właściciel bierze dopłatę i składa akcyzę, płaci podatek i spółkę wodną? Ziemia zadbana. Opłaca się brać?

jak dla mnie to bardzo dobre warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Kaszlak u Ciebie może się nie opłaca ale są miejsca gdzie stała by długa kolejka po taką dzierżawę i jeszcze dorzucili by z minimum 500zł dla właściciela za ha i by go po rękach całowali.

A gdy sąsiad będzie płacił po 4 tys za ha to też będziesz tyle innym dawał? Bo jak on daje to i Tobie też się to będzie opłacało.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie dam tyle bo to nie ma sensu, chyba że konopie indyjskie bym uprawiał. Niektórzy mają tanie dzierżawy i jeszcze narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

w  takim  razie  w  Wielkopolsce 90% dzierżawców jest  idiotami, bo  tu  dzierżawy dużo wyższe- i wszyscy zadowoleni, u mnie  jeden   to przeszedł sam  siebie  poszedł  do  burmistrza  wydzierżawić  stare wysypisko  śmieci bo  doszedł do  wniosku  że  ziemia odłogiem  nie  może  leżeć- taki głód ziemi  jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Przetarg anr, 12ha, kl.3-6, do końca października, czynsz roczny 421dt pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak to jest jak sie podspisalo umowe dzierzawy notarialnie na 10 lat ziemia zaniedbana i teraz w umowi u notariusza nie pisze nic o rozwiazywaniu umowy to by znaczylo ze przez10 lat moge spokojnie robic w polu i nawet gdyby to sprzedal ten gosc a mnie nie byloby stac tego kupic to dalej moge uprawiac ta ziemie az do konca umowy ? i co jesli ten co by kupil by chcial wjechac to c odo sadu trzeba pytanie teoretyczne jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak u Ciebie może się nie opłaca ale są miejsca gdzie stała by długa kolejka po taką dzierżawę i jeszcze dorzucili by z minimum 500zł dla właściciela  za ha i by go po rękach całowali.

No widzisz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kolo się pyta ogólnie, czy się opłaca, to napisałem że nie. Jak by mi dał ktoś za moje ziemie III-IV kl. 3 tys. za rok dzierżawy, to bym tego głupka w d*pę za to pocałował, bo miałbym średnią krajową miesięcznie za siedzenie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziellonny    0

Witam, od niedawna jestem właścicielem ~20ha ziemii klasy II i III (większość III) na pomorzu. Ziemii nie uprawiam, więc najlepiej ją wydzierżawić - na jaką cenę mogę liczyć za ha?

Edytowano przez ziellonny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Kaszlak u Ciebie może się nie opłaca ale są miejsca gdzie stała by długa kolejka po taką dzierżawę i jeszcze dorzucili by z minimum 500zł dla właściciela za ha i by go po rękach całowali.

Tak samo się nie opłaca jak i u niego. 4 i 5 klasa i jeszcze 500 zł? Co ma tam siać, aby wyjść ma plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

nie opłaca się nierobą co wolą siedzieć na forum i besztać pracowitych ilu takich widzę w gminie i okolicy klepiących za plecami , że idiota, nie umie liczyć , jak on wyjdzie na swoje..(a sami pierwsi bezpośrednio dopytują za ile , na ile lat i wszystkie szczegóły)  wiecznie zaglądają do portfela innych bo w swoim bieda.. a jak już zajedzie za***isty sprzęt to już gorączką i są skłonni kłócić się o pół metra granicy itp. słuchajcię nieopłacalni ja daje 2500zł i kosze cała okolice ziemniaki skrobiowe conajmniej 30 ton  250 zł plus 2000 zł dopłat i mam 4,5-5 tys conajmniej , a wy na swoim z dopłatami które według was są wyznacznikiem opłacalności nie wyciągniecie nawet z pszenicy tyle. 

AAAA no tak... tylko robić się nie chce w ziemniakach itp :) 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego odrobinę źle oceniasz ludzi bo napewno ten co na dzierżawionym ha będzie uprawiać maliny może więcej zapłacić od tego co na podobnym ha będzie siać żyto, dziś profesjonalne rolnictwo to też czysta ekonomia i trzeba samemu zawsze sobie policzyć co za ile można i nie słuchać innym a co do tych co im nigdy nic się nie oplaca cóż to nie nasz problem...do mnie jakiś czas temu przyszedł gość z kilkoma ha żebym wziął w dzierżawę uwaga: klasa VI z za 2,5tys za ha plus jego doplata..jak można się domyśleć nie skorzystałem z tak atrakcyjnej oferty ale jak widać po drugiej stronie barykady też nie brakuje osobników z fantazją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tak tylko zalezy jaka ziemie w dzierzawe sie wezmiebo jak wziasc ziemie w dzierzawe co z 20 lat nawozow nie widziala i wapna to lipa przez 3 4 lata trzeba nawalac w ta ziemie a i tak zysku nie ma wcale i nie rodzi sie przez te pierwsze 3 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

panowie moj kuzyn naprzeciwko mnie daje za ziemie ktora nic 30 lat nie widziala: 2000+ doplaty+podatek+krus, doklada 2 lata, teraz twierdzi ze od 3 zacznie zarabiac.

Dodam jedynie ze jego glownym zajeciem sa warzywa, twierdzi ze od tego roku bedzie 2 plony zbieral co jest oczywiscie mozliwe, np. groszek zielony i brokul, tylko ze koszt dokladki wyliczam mu na okolo 60tys. na tych 2 latach, ze wzgledu na to ze w 2015 wszedl z dwoma plonami wyzej wymienionych warzyw i do obu dolozyl, takze ceny dzierzaw to sprawa bardzo lokalna, ale zycze powodzenia w zdolnosci brania kredytow komercyjnych na dokladanie w dziesiatkach i setkach tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Witam, mam okazję wziąć 10ha dzierżawy na 5 lat, ziemia 3 klasy w dobrej kulturze, odległość 2 km, gościu żąda 2,5 tony za 1 ha zastanawiam się czy to nie za dużo oczywiście dopłaty brał bym ja, co wy na to brać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Czyli za 1ha płacisz mu 700zł,czyli 7000zł/rocznie i trochę krótki okres tej dzierżawy bo 5 lat,najlepiej jakby on brał dopłaty,ty sobie uprawisz i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Fajnie sobie to wykombinował, pytanie tylko skąd będzie brał cenę i z jakiego okresu w roku?? Powiedz że dasz mu 1500zł za ha rocznie, to dobra kasa za tą klasę a w przyszłości nie będziesz się handryczył z kolesiem ile i czego dana tona warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj