Polecane posty

stachu2005    5

W zeszłym tygodniu złożyłem papiery na przetarg ograniczony - dzierżawa. Dzisiaj dzwonię z pytaniem czy się zakwalifikowałem a pani mi mówi że przetarg może być odwołany, zależy co uradzi kierownictwo. Generalnie problem jest w tym że ktoś posiał sobie to pole co zostało wystawione do dzierżawy...

To teraz wszystkie działki wystawione do dzierżawy mam sobie uprawiać na pałę a agencja będzie odwoływała przetargi? Normalnie chamstwo w państwie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubina33    0

Witam.Od razu zaznaczam że niezbyt dobrze znam się na rolnictwie,wiec proszę o wyrozumiałość.Kilka lat temu dostałam w spadku 3,5 h ziemi. Mieszkam i pracuję w mieście,więc postanowiłam ją wydzierżawić sasiadowi z wioski.Ziemia jest na północy lubelszczyzny,nie wiem jakiej klasy obecnie wysiany jest na niej rzepak.Mam pytanie -ile powinnam wziąśc za dzierżawę,? Obecnie jest taka sytuacja ze dzierżawca płaci mi czynsz 1000zł za całość(czyli za te 3,5h) rocznie, dopłaty unijne w całosci są jego oraz on płaci podatek Nie chce wyjśc na wredną i chytrą babę ale czytajac Wasze posty zastanowiam się czy taka umowa jest w ogóle dla mnie korzystna.? Rozumiem Wasza solidarnosc zawodową ale jeśli to mozliwe, proszę o szczerą i bezstronną odpowiedz.Jaki są ceny dzierżawy w tych stronach,jeśli dzierżawca w całości pobiera dopaty unijne,?Bo wychodzi na to że biorę ok300zł za h rocznie bez dopłat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ogólnie to dopłaty teoretycznie powinny być tego co uprawia ale w praktyce to rzadko się spotyka. szczerze i krótko powiem... ładnie cię wyśllizgał :)

u mnie na podlasiu też duże różnice w cenach ale minimum to 450 zł za hektar, dopłaty właściciela, podatek płaci właściciel.

pytasz czy korzystna umowa... póki do tego nie dokładasz i parę złotych zostaje to korzystna :) a zakładam że ziemia nie jest zła.

 

W zeszłym tygodniu złożyłem papiery na przetarg ograniczony - dzierżawa. Dzisiaj dzwonię z pytaniem czy się zakwalifikowałem a pani mi mówi że przetarg może być odwołany, zależy co uradzi kierownictwo. Generalnie problem jest w tym że ktoś posiał sobie to pole co zostało wystawione do dzierżawy...

To teraz wszystkie działki wystawione do dzierżawy mam sobie uprawiać na pałę a agencja będzie odwoływała przetargi? Normalnie chamstwo w państwie:/

 

czy masz uprawiać na pałę? ogólnie jeśli taka sytuacja to odpowiedź prosta: TAK, aby tylko nikt nie wszedł ci z sianiem jak nawozy posiejesz :)

przepisy odnośnie takich sytuacji są jednoznaczne (przynajmniej jeśli chodzi o grunty skarbu państwa): jeśli ktoś obsieje to ma prawo wziąć dopłaty, jeśli skarb państwa miałby tą ziemię odebrać obsiewającemu to musiał by mu zapłacić odszkodowanie, a wtedy już nie ma opłacalności w tym, takie porąbane przepisy ale niestety tak jest, w wiadomościach rolniczych zawsze gdy przychodzi pora zasiewów trąbią o rolniczych piratach :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

u mnie w WLKP to trzeba wyłożyć minimum 1000 zł za ha i jeszcze dopłata właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

ja jestem ze świętokrzyskiego i u mnie nie ma mowy o jakimkolwiek dopłacaniu właścicielowi ziemi a mało tego, dopłaty są dzielone na pół:)

tylko co działa na niekorzyść to małe pola (1-2-3 hektarowe kawałki).klasy od 3a do 5.

przy takim rozdrobnieniu chyba można pomarzyć o poważnej produkcji roślinnej niestety:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Przy takiej cenie można się w przejazdy bawić, nic tylko pozazdrościć cen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Oj ci piraci to akurat będą mieć problem - agencje już się dogadały i wysyłają pismo z wyborem - i a - przyznajesz się że uprawiałeś i płacisz 5x sredniej dzierzawy - b- nie przyznajesz się- informacja do drugiej agencji ze wyłudziłeś dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

ja dzierżawię 6.2ha. płacę podatek ok.600zł rocznie i dzielimy się z właścicielem dopłatami na pół ,czyli po ok. 3500zł na łeb,ja jestem zadowolony bo potrzebuję tej ziemi

i mam ją blisko za małą kasę i właściciel też jest zadowolony bo mieszka na drugim końcu Polski i ma kasę na konto przy zerowym nakładzie. Dodam że ziemia 5 i 6 kl. trochę 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Oj ci piraci to akurat będą mieć problem - agencje już się dogadały i wysyłają pismo z wyborem - i a - przyznajesz się że uprawiałeś i płacisz 5x sredniej dzierzawy - b- nie przyznajesz się- informacja do drugiej agencji ze wyłudziłeś dopłaty.

a o tym jeszcze nie słyszałem, ale może się nie orientuję, u mnie w okolicy nie ma tych problemów raczej, a i dopłaty są teoretcznie przeznaczone dla osób uprawiających ziemię a jeśli uprawią i zasieją to znaczy że to nie jest to wyłudzenie, takie to dla mnie błędne koło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

My teraz wzielismy 2 ha 4-5 klasa na rok podatek właściciela dopłata moja 2000 mu daje za to na rok, a reszta dzierżaw to przeważnie 500 zł za ha podatek własciciel płaci ale to piaski ze mozna w płodozmian sosne wprowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie też w Wielkopolsce jest taki przypadek-przetarg na dzierżawę jest za kilka dni(też jestem na liście zakwalifikowanych), ziemia leżała od zeszłorocznych żniw, a tu nagle ktoś zaorał i zasiał przedwczoraj kukurydzę i to kilka dni przed przetargiem. Dzwonię do agencji i się pytam czy przetarg odwołany czy co, ale nie, a że ktoś tam wjechał i to obsiał nic nie wiedzą. I co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Będzie potraktowane jako próba wyłudzenia. Zagrożone karą więzienia. Już o tym mówili w ANR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)

:blink: nie ma w tym przypadku czasem do czynienia z piractwem rolniczym-czyli jeśli ktoś to obsiał a ziemia należy do ANR to ta osoba ma teraz prawo zebrać plon na tej ziemi? ;[ co dalej idzie przetarg zostanie odwołany?

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Lubelszczyzna Za 2.5 ha płacę 1000 zł, dopłaty i akcyza za paliwo moje, podatek płacę ja.

Dodam że w moich okolicach kto chce więcej to ziemia leży odłogiem lub właściciel

najmuje ciągnik by uprawić i wziąć dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Przetarg będzie, a ANR i ARiMR połączyły siły. Jeśli pirat złoży wniosek o dopłaty, to ma być zgłoszone do prokuratury. A jak wygrasz przetarg, to wiesz przecież co z zasianym zrobić ;) przecież to Twoje pole wtedy i jak Ci pasuje, to zbierasz, a jak nie to agregat ścierniskowy i jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No właśnie byłem dzisiaj na tym przetargu, a właściwie tylko żeby przeczytać ogłoszenie iż przetarg nie odbędzie się. Co się dowiedziałem to sprawa jest na policji, że ktoś bez podstawnie i bez umowy wjechał na pole. Sprawa ma się wyjaśniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...mało tego według mojej wiedzy ten kto tam zasiał ma teraz podstawę prawną żeby zebrać plon a przetarg odbędzie się dopiero po zejściu plonu głównego z pola...słyszałem że to nie odosobniony przypadek a właściwie dzieje się tak często- moim zdaniem nasz kochany rząd powinien tą sprawę szybko rozwiązać bo nie powinno tak być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

mimo wszystko ja bym się nie pchał w taką dzierżawę- bo z wyegzekwowaniem tego prawa nie jest już tak kolorowo-ale każdy robi tak jak sam uważa najlepiej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38
Napisano (edytowany)

Witam. Chciałbym dać w przyszłym roku w dzierżawę na 5 lat ok 16 ha gruntów rolnych (klasa głownie IVa, kawałek V), powiat mogileński. Ile mógłbym dostać czynszu dzierżawnego?

Edytowano przez Rafi1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj