Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maroon    186

Co ja bredzę - o co ci chodzi? Podaję ci słowa ministra rolnictwa który wrócił właśnie z obrad z innymi ministrami rolnictwa i informuje o rzeczach które wspólnie ustalili Jedną z nich jest utrzymanie w Polsce systemu SAPS do 2020 roku Kłania się czytanie ze zrozumieniem a te twoje przytoczone rozporządzenie w każdej chwili można zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie łap się na te sukcesy które ogłasza minister ,bo dla nas to nie koniecznie będzie korzystne....to że taki system to było wiadomo i nie znaczy to że nie będzie zmian bo warunki są negocjowane a diabeł tkwi w szczegółach ...jak znam życie mamy w plecy na bank . Nie będzie tego co było a dowodem jest obecny rok -modulacja ....niby ma już jej nie być ale zobaczymy co w zamian nam skubną?

 

A wracając do tematu to wielu rolników by wzięło pole na takich warunkach jak Ty ...u nas się buli od 1200 (słabe grunty) do 1800zł za ha dzierżawy .Ale i tak jest to na plus bo wychodzi pole za friko .Dzikiej zwierzyny mamy też pod dostatkiem.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

koledzy mam takie pytanie ile można dać dzierżawy jeśli właściciel bierze dopłaty , klasa ziemi // , /// bo właściciel myśli że dostanie 700 zł oczywiście do 1ha i dopłaty wezmie ile w takiej sytuacji można zapłacić , a np . gdybym ja składał o dopłatę to czy 1000 zł za 1ha było by odpowiednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dziwne pytanie - zależy od regionu oraz od położenia ziemi - daleko czy blisko gospodarstwa Sam musisz sobie przekalkulować Ja osobiście nie oddałbym więcej niż dopłata a i to tylko za działki graniczące bezpośrednio z gospodarstwem bo nie zamierzam dawać zarabiać jakiemuś cwaniaczkowi i tyle Ziemi też mi nie brakuje jakoś na gwałt żebym musiał do niej dokładać Ale każdy ma inne warunki i musi liczyć po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Maroon masz racje ale nie do końca w moim regionie jest duży popyt na ziemię nawet uprawiane są dzialki w ogrodach po kilka arów i rolnicy wręcz sie licytują kto da więcej za dobrą glebę dają nawet 700 -800zł ,a dopłaty bierze właściciel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

rozumiem że dopłata cała jpo i upo czyli około 1000 zł czy tylko jpo , dlatego dziwne pytanie bo skończyła się umowa dzierżawy i właściciele chcą sami składać o dopłaty , zrezygnował bym z tej dzierżawy tyle że obsiałem już pszenicą , dotąd ja składałem o dopłaty , dzierżawy w 2012 zapłaciłem 800 zł za 1 ha , jeśli będzie taka opcja że właściciele złożą o dopłaty to będą oczekiwać że dam im jeszcze jakąś dzierżawę i dlatego chcę to wcześniej ustalić z nimi aby nie było potem nieporozumień , więc nie wiem ile mógłbym dać dzierżawy w takiej sytuacji ,a z ostatniej rozmowy wynikało że raczej ta opcja będzie realna ,a gdybym jeszcze na ten rok ja złożył o dopłatę to pewnie właściciel będzie żądał więcej niż te 800 zł z ha i też nie wiem ile można by zapłacić ,

chodzi mi o to ile można dać dzierżawy za 1ha bez dopłaty

a ile za 1 ha dzierżawy z dopłata tak + - za 2 ,3 klasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

W mojej okolicy równerz ludzie licytują się o ziemie.

Ja osobiście oddaje dopłaty unijne, płace podatek + cene 0,5t pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

widze że czasy pańszczyźnianych chłopów wracają, oddają właścicielom całe dopłaty, podatek, czynsz i jeszcze po rękach wycałują. Ludzie trochę godności, nie róbcie z siebie niewolników.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

rozumiem że dopłata cała jpo i upo czyli około 1000 zł czy tylko jpo , dlatego dziwne pytanie bo skończyła się umowa dzierżawy i właściciele chcą sami składać o dopłaty , zrezygnował bym z tej dzierżawy tyle że obsiałem już pszenicą , dotąd ja składałem o dopłaty , dzierżawy w 2012 zapłaciłem 800 zł za 1 ha , jeśli będzie taka opcja że właściciele złożą o dopłaty to będą oczekiwać że dam im jeszcze jakąś dzierżawę i dlatego chcę to wcześniej ustalić z nimi aby nie było potem nieporozumień , więc nie wiem ile mógłbym dać dzierżawy w takiej sytuacji ,a z ostatniej rozmowy wynikało że raczej ta opcja będzie realna ,a gdybym jeszcze na ten rok ja złożył o dopłatę to pewnie właściciel będzie żądał więcej niż te 800 zł z ha i też nie wiem ile można by zapłacić ,

chodzi mi o to ile można dać dzierżawy za 1ha bez dopłaty

a ile za 1 ha dzierżawy z dopłata tak + - za 2 ,3 klasę

 

Kolego jak oni chcą pisać na dopłaty to im, nie dawaj złamanego grosza dodatkowej dzierżawy, dopłata im w zupełności wystarczy, nie ustępuj nawet na metr w negocjacjach. Po za tym masz obsianą pszenicę więc bez względu na to kto by nie był właścicielem i tak będzie Twoja bo Ty ją zasiałeś.

Jeśli chodzi o moje dzierżawy to ja piszę na dopłaty a oddaję tylko za podatek i spółkę wodną. Rewelacji nie ma bo małe kawałki i teren pagórkowaty kl od 3a do 4b ale od czegoś trzeba zacząć. Zresztą jaki w tym interes jak ktoś mi zabierze całą dopłatę a trafi się rok gdzie będzie odpukać jakaś klęska to by mi nawet na paliwo nie zostało.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie dali byście 4200 dzierżawy za 2,60 gdzie przez 5 lat nikt nie kosil i sie śmietnik na tym zrobił bo ja bym tyle niedał i tylko na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

widzę że wszędzie to samo, istne szaleństwo, to tak jak u mnie, mam dzierżawę 36ha klasa ziemi 4b, kawałkami 5, do tej pory dopłaty w całości były osoby wydzierżawiającej + 100zł za 1ha + połowę podatku... czyli dopłaty i 4400zł na rękę w tym roku

 

wydaje mi się że to już nie mało jak na ta klasę ziemi, ale panu który nam to wydzierżawia chyba odbiło i zażądał na przyszły rok 12 tyś zł + całe dopłaty ! także będziemy musieli się rozstać no bo bez jaj, ja robić na niego nie będę... gdyby to była 2,3 klasa to jeszcze ale nie 4b i 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

STANK - umiesz liczyć czy nie? Jakiej odpowiedzi oczekujesz tu na forum? Chyba sam wiesz jaki masz sprzęt, ile cię kosztuje uprawa i ile mniej więcej możesz zyskać na uprawie tej ziemi a ile z tego oddać za dzierżawę aby ci się opłacało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

chciałem się zorientować jakie są mniej więcej stawki za dzierżawę , ile jest nakładu i tak dalej to łatwo obliczyć , ale jaki będzie plon zależy w dużej mierze od pogody jaki będzie urodzaj w danym roku ,no i oczywiście cena a tego nie tak łatwo przewidzieć , czekam teraz co wymyślą właściciele nowego moim zdaniem jeśli oni będą brać dopłaty to ja mogę dać im na podatek co najwyżej , ale osobiście wolał bym złożyć o dopłaty i dać im 1000 zł z 1ha , bo jest jeszcze sprawa upo które nie przysługuje do każdej uprawy , i tu jeszcze jest definicja dzierżawy ostatnio zasłyszana na parafii że jpo bierze właściciel upo dzierżawca jeśli jest do danej uprawy dzielą się dopłatą , i dodatkowo dzierżawca daje 500kg pszenicy z 1ha to oczywiście po cenie w danym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że wszędzie to samo, istne szaleństwo, to tak jak u mnie, mam dzierżawę 36ha klasa ziemi 4b, kawałkami 5, do tej pory dopłaty w całości były osoby wydzierżawiającej + 100zł za 1ha + połowę podatku... czyli dopłaty i 4400zł na rękę w tym roku

 

wydaje mi się że to już nie mało jak na ta klasę ziemi, ale panu który nam to wydzierżawia chyba odbiło i zażądał na przyszły rok 12 tyś zł + całe dopłaty ! także będziemy musieli się rozstać no bo bez jaj, ja robić na niego nie będę... gdyby to była 2,3 klasa to jeszcze ale nie 4b i 5

 

 

To jest interes. Myślisz, że znajdzie chętnego na to w Twojej okolicy?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie wiem co to za definicja ale dopłaty według prawa należą się tylko i wyłącznie osobie które UPRAWIA daną działkę A to że ktoś umawia się na czynsz w wysokości dopłat czy też większy to inna sprawa Sam widzisz że jest to ryzykowna sprawa - zapłacisz mu więcej a będzie nieurodzaj czy spadnie cena i to ty dostaniesz po d... więc albo ustal czynsz w realnej wysokości albo podziękuj U nas też był jeden taki co chciał nie wiadomo ile - my zrezygnowaliśmy , wziął sąsiad na rok i to rzucił Ziemia od kilku ładnych lat leży odłogiem - ostatnio gość brzózki wycinał bo mu pół działki zarosło - i tyle sobie zarobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dokładnie jest tak jak piszecie... obecnie jest szał, zwłaszcza po ubiegłorocznym bardzo udanym sezonie, zarówno pod względem plonowania jaki i cenowym, ale nic nie trwa wiecznie :0

 

najgorsze jest to że koles podwyższył cenę na przyszły rok bo sa osoby skłonne tyle lub więcej zapąłcić... a ja po prostu wymiękam, bo po dwóch latach dzierżawy wiem że z tej klasy ziemi nie jest lekko wyciagnąc kasę, zwłaszcza jak przychodza wiosenne susze, także prawdopodobie po żniwach odpuszczam temat bo dokąłdać do interesu nei zamierzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na taki duży kawałek to chętnego znajdzie napewno jak nie że swojego powiatu to z sąsiednich. Spróbuj się dogadać z nim bo jak przejmie to ktoś inny to umowę na 10lat spisze i już tego nie wypuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

heh... problem w tym że umowa jest na rok i co roku przedłużania, więc i to zniechęca bo nawet nie można porządnie zainwestować bo człowiek nie wie jak długo to potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ahahahahaha :D im więcej głupich tym lepiej :D 3 t pszenicy dać za 1ha dzierżawy... chore. Jak pójdzie średni rok to dołożyć trzeba...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie daleko mnie teraz wylicytowali dzierżawę do zbiorów zasianą 5 ton za 1 hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas ostatnio kilkanaście ha, część obsiana reszta zaorana klasa 3-4. 2000zł za hektar + podatek. Dopłaty bierze dzierżawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie jest pewien człowiek, który płaci po 1500 za ha +dopłaty dla właściciela i bierze wszystko co się da,więc powiększyć areału nijak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

@tomek 73 tylko ten koleś co wziął to za 5 ton / ha to pewnie ma z 500ha i pewnie dostanie prawo pierwokupu więc teraz kilka lat dołoży potem kupi no i pare ha przybedzie . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj