Skocz do zawartości
marunioo

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

Polecane posty

FilipHury    0

Witam

Mam kosiarkę Samasz Mamut 250 i muszę przyznać, że na razie jest ok (ciagnik Deutz AgroXtra 115 km). Zrobiłem nią ok 10 ha nieużytków/krzaków/samosiejek (kupiona 2 miesiące temu). Do tej pory urwane 3 śruby 10.9 oraz strata 2 młotkow (jeden nie znaleziony - 2 połamany). Niby 10 ha to niewiele ale to nie to samo co trawa... Zreszą tu jest link do filmików to sami możecie ocenić. Pieńki do średnicy 10 -15 cm frezuje na równi z gruntem po większych skacze... ale nie jest źle. Kamieni natłuklem od metra rozbija/wyrzuca skacze ale bez konsekwencji - jak na razie.

W ciągu 10 godzin jestem w stanie zmulczować max 2 ha samosiejek/krzaków o wysokości 2-3 metry. Z niska trawą nie wiem, bo nie miałem na razie okzaji przetestować.  Kosiarka kosztowala 20.000 netto.

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

petzi    1

Miał ktoś do czynienia z kosiarkami firmy redmet 

na zdjęciach wyglądają jak chińczyki - musisz sprawdzić, bo może tylko polska naklejka jest - wiele firm sprzedaje chińczyki pod swoją nazwą; jednak patrząc na cenę nie spodziewał bym się atrakcji po tej maszynie; typowo polskie ty chyba tylko unia, samasz i rolmex.

tomekzet    38

Miał ktoś doczynienia z kosiarkami talex leopard? http://olx.pl/oferta/rozdrabniacz-leopard-200-mulczer-kosiarka-bijakowa-CID757-IDaA17W.html#f83989cd0b Myśle nad zakupem takiej maszyny bo coraz więcej nieużytków do koszenia a ta jest nowa i w moim zasięgu finansowym, chyba że polecacie co innego?

Porównywalna jest też firma kellfri, jakieś opinie?

jacus    95

mam do czynienia-bo jeszcze sie nie rozleciala ,spawarka i blachy ze zlomu[tak sa lepsze niz oryginalne] i jakos chodzi-szczerze nie polecam, tej drugiej nie znam ale jesli jakosc odpowiada cenie to omijac szerokim lukiem

tomekzet    38

Dużo kosisz rocznie? Które blachy pękają? te osłonowe wokół wału czy  konstrukcja wieżyczki jest słabo wykonana?

jacus    95

mam rotacyjna ale nie wydaje mi sie zeby te bijakowe lepiej robili-wierzyczki pekaja, wszystko co sie moze zepsuc to sie psuje, farba-odchodzi platami , jedyne rzeczy ktore sie trzymaja w miare dobrze to te co kupuja u innych -lozyska,przekladnie, talerze, kosze kolo 100 ha rocznie.

Ja w ubiegłym roku kupiłem rozdrabniacz leopard i po trzech hektarach wał sie zatrzymał bo łożyska zatarło. Ale to akurat wymienili od razu w ramach gwarancji. Poza tym sprzęt ok. U mnie chodzi z farmtrackiem 80 km i to po zdrowych górach i jakoś daje rade. Musze go tylko sprawdzić jak będzie pracował na 1000 obr/min bo producent zaleca 540 ale wtedy to gaz w podłodze żeby ładnie mieliło. A co do jakości to nie czarujmy sie jak sprzęt kosztuje połowe z ceny np samasza to jakimś kosztem to musi być. Na pewno talex bije na głowe kellfri :)

szerszen16    0

Witam. Potrzebuje opinii na temat kosiarek tylno bocznych bijakowych. Koszenie uslugowe ugorow i nieuzytkow. Maszyna Wspolpracowala by z john deere 2850 85km. Interesuje sie samaszem kbrp 200. Talex leopard rb 180 lub 200. Posiadane srodki okolo 20tys. Pozdrawiam.

tomekzet    38

Ja w ubiegłym roku kupiłem rozdrabniacz leopard i po trzech hektarach wał sie zatrzymał bo łożyska zatarło. Ale to akurat wymienili od razu w ramach gwarancji. Poza tym sprzęt ok. U mnie chodzi z farmtrackiem 80 km i to po zdrowych górach i jakoś daje rade. Musze go tylko sprawdzić jak będzie pracował na 1000 obr/min bo producent zaleca 540 ale wtedy to gaz w podłodze żeby ładnie mieliło. A co do jakości to nie czarujmy sie jak sprzęt kosztuje połowe z ceny np samasza to jakimś kosztem to musi być. Na pewno talex bije na głowe kellfri :)

Kolego a jaką szerokośc roboczą masz w tej kosiarce, u mnie by współpracowała z 80km i nie wiem co myślec. Bo np. samasz podaje zapotrzebowanie ok. 100km na kosiarke szer. 2,5m, a np. talex tylko 75.

Pracowałem na samaszu kbr 140 ogólnie super sprawa ale na usługi to coś wydajniejszego a samasz w takiej opcji odpada bo trzeba dac raz tyle co talex, dlatego skłaniam się do talex'a.  Używki zbytnio nie chcę bo byłem oglądac i za byle dziada ceny kosmos ...

Mam leoparda 250 z wałem i nożami. Do bijaków to pewnie by 100 koni nie zaszkodziło ale przy nożach 80KM daje rade. U mnie w okolicy jest masa tych talexów głównie do usług i niektóre juz kilka lat śmigają bo tam nie bardzo ma sie co psuć. Ja hektar robie około godziny ale wiadomo jak trawa wyżej maski to troche wolniej trzeba jeździć :)

Gregor369    0

Jeżeli chodzi o kosiarki bijakowe z mojej strony mogę polecić produkty firmy Muthing. Znajomy posiada na gospodarstwie kosiarkę MU-Farmer tego producenta i wypowiada się na jej temat w samych superlatywach. My zamierzamy natomiast zakupić kosiarkę tylno boczną MU-E/S do koszenia skarp ale wszystko zależy od tego czy dofinansowanie będzie :)

przy tej cenie euro Muthing to bardzo drogi wydatek , ale na pewno lepszy niż wszystkie możliwe drogie włoskie , tfuuuuu.........

Jeśli ktoś lubi mieć naddatek mocy i święty spokój to polecam mulczery leśne. Taki sprzęt jest zbudowany pod pracę na gałęziach i pniach drzew więc rolnicze zastosowania nie są dla niego wyzwaniem.

seepoo    0

Czym się różni taki mulczer od kosiarki bijakowej ? 

konstrukcja jest mocniejsza czy ma też inny system cięcia ?

musi3dd    0

mam do wyboru 

samasz mamut 3.0m

tehnos 2.8m

te same wyposazenie

obie w tej samej cenie

22tys. netto

chyba ze macie inne propozycje

prosze o porady ktora wybrac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto