marunioo

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

Polecane posty

tlewandowski    72

z częściami to tylko www.agrokom.pl  ja brałem nową więc na razie nic nie kupowałem ale mają części na miejscu

obejrzałem wszystkie mulczery tego typu i wybrałem mcconnela  najlepsze wykonanie firmowe przekładnie sprzęgła i wałki.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Witam. Kupiłem kosiarkę bijakową firmy Agrimaster ale niestety bez WOM. Kosiarka jest szerokości roboczej 2,8m, napędzana prędkością 1000 obr/min. Montowana na tył i przód. Czy wiecie może jaki wałek wybrać? Szukam czegoś ze sprzęgłem jednokierunkowym ale mam problem w wyborze ile takie sprzęgło ma mieć Nm. Może ktoś ma taką maszynę, niekoniecznie tej firmy ale podobnej szerokości i mógłby mi podać jaki posiada do niej wałek.
Pozdrawiam

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

jak na 1000 obrotów to proponuje wieloklin taki jak wyjście z ciągnika albo może być drobniejszy frez 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Wieloklinem się nie martwiłem. Chodziło o siłę sprzegłą ale i z tym już sobie dziś poradziłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menhils    0

Witam. Teraz na wiosnę chcę kupić kosiarkę bijakową boczną

kosiarka-bijakowa-tylno-boczna-na-pantog

Będzie ona podpięta za Ursus c-360. Koszenie gdzieś co 2,3 tygodnie stawy hodowlone i pobocza. Jakiej firmy polecacie, da radę kupić coś do 10 tys zł? żeby się nie rozpadła po pierwszym roku?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

Trzeba zobaczyć stan bębna i samej głowicy, stan noży i oczywiście czy nie ma drgań za duzych. ja posiadam bijakową wysiegnikowa miałem właśnie przerabiac na zawieszaną do c330 ale powoli likwiduje gospodarstwo zmieniam branże. A moze chcesz sie troszke pobawic  to odsprzedam Tobie  oczywiście trzeba pracy troszke zeby zamontować głowice na wom, była napedzana na olej wszystko sprawne zdemontowana z renault 103.14 duzo nowych noży dodatkowo w układzie Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

zależy jak trafisz , może pochodzić tydzień , może miesiąc , może 15 minut..... zależy , zwracja uwagę na masę kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menhils    0

Nie bede kupował tych za 8 tys bo szkoda kasy. Trzeba bedzie wyczarowac 22 na rolmex lub tehnos. A jeśli kosiarka potrzebuje od 50 km do 70 to c360 da rade?

Edytowano przez menhils

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

yyy... trochę mała masa jest C360 do tych kosiarek chyba , żebyś nie zrbobił koziołka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menhils    0

Tym bardziej że chcę kosić groble na stawach i nad rzeką. Czyli jest lipa, kosiarki za drogie, ciągnik za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

mhmmm....., szerkość 140cm do koszenia grobli to trochę mało(najlżejsza) , trzeba by dociążyć przód i nalać wody do lewego koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

Witam.

Co jest teraz na "topie"- w sensie że nie rozleci się po zapuszczeniu wałka.Mam ok 10ha. łąk,niekorzystnego terenu(krzaki,nierówności,kamienie itd.) do tego 2 ha sadu.Chciałbym raczej coś o wymiarach 1,6m.Cena do 12tys. nówka lub używka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

rolmex 160 14,900 netto

 

czy używa ktoś lub zna opinie o samasz grino ? jeśli tak to chętnie by poczytał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BalcerA    0

Jestem przed zakupem kosiarki bijakowej geo EFGC 165 

Dane techniczne:
szerokość robocza: 165 cm
szerokość całkowita: 175 cm
waga: 285 kg
max wydajność: 1,65 ha/h
zalecana moc ciągnika: 25 KM
obroty wałka WOM : 540 (obr./min)
liczba pasów klinowych: 3 szt
dopuszczalna prędkość robocza: 10 km/h
liczba bijaków/noży „Y”: 28/56
rodzaj przekładni: przekładnia kierunkowa ze sprzęgłem
model EFGC: przekładnia wzmocniona, cięższe młotki 0,7 k

 

Czy ktoś posiada tego typu kosiarkę? Chce kosić trawę, pobocza drogi, pole na którym posiane było żyto ale nie wyrosło aby je skosić kombajnem. Proszę was o opinie na temat kosiarki z tymi parametrami. Na jakim biegu musiałbym jechać i przy jakich obrotach? 

Edytowano przez BalcerA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

gdzieś czytałem że EFGC nie mają dobrej opinii, samasz przy tej samej szerokości waży ponad 500 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FilipHury    0

Witam

 

Mam kosiarkę Samasz Mamut 250 i muszę przyznać, że na razie jest ok (ciagnik Deutz AgroXtra 115 km). Zrobiłem nią ok 10 ha nieużytków/krzaków/samosiejek (kupiona 2 miesiące temu). Do tej pory urwane 3 śruby 10.9 oraz strata 2 młotkow (jeden nie znaleziony - 2 połamany). Niby 10 ha to niewiele ale to nie to samo co trawa... Zreszą tu jest link do filmików to sami możecie ocenić. Pieńki do średnicy 10 -15 cm frezuje na równi z gruntem po większych skacze... ale nie jest źle. Kamieni natłuklem od metra rozbija/wyrzuca skacze ale bez konsekwencji - jak na razie.

 

 

 

W ciągu 10 godzin jestem w stanie zmulczować max 2 ha samosiejek/krzaków o wysokości 2-3 metry. Z niska trawą nie wiem, bo nie miałem na razie okzaji przetestować.  Kosiarka kosztowala 20.000 netto.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

Miał ktoś do czynienia z kosiarkami firmy redmet 

 

na zdjęciach wyglądają jak chińczyki - musisz sprawdzić, bo może tylko polska naklejka jest - wiele firm sprzedaje chińczyki pod swoją nazwą; jednak patrząc na cenę nie spodziewał bym się atrakcji po tej maszynie; typowo polskie ty chyba tylko unia, samasz i rolmex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Miał ktoś doczynienia z kosiarkami talex leopard? http://olx.pl/oferta/rozdrabniacz-leopard-200-mulczer-kosiarka-bijakowa-CID757-IDaA17W.html#f83989cd0b Myśle nad zakupem takiej maszyny bo coraz więcej nieużytków do koszenia a ta jest nowa i w moim zasięgu finansowym, chyba że polecacie co innego?

Porównywalna jest też firma kellfri, jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Morkolinabis
      Witam wszystkich.
      Zwracam sie z uprzejmą prośą o udostępnieni mi filmów z rozdrabniaczem uniwersalnym LEOPARD firmy TALEX. Pragne nadmienić ze wykorzystam te filmy do swojej reklamy.
      Z góry dziękuję Morkowski Maciej
    • Przez dstefansky
      Witam , mam w planach zakup kosiarki bijakowej do koszenia resztek pożniwnych po kukurydzy . Moją uwagę zwróciły modele kuhna . Mam ciągnik 170 km . Co polecacie ?
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj