marunioo

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tehnos    0

Witam serdecznie. Na rynek Polski zostały wprowadzone nowe kosiarki Tehnos ze Słoweni. NIe najtańsze ale jakościowo bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu kosiarki, która ma posłużyć do wykaszania terenu lotniska aeroklubowego (pas startowy i drogi koławania jak i przyległe tereny). Po głowie chodzi mi coś w rodzaju kosiarki sadowniczej (by nie zostawiała pokosów a ścięta trawa była ładnie rozdrobniona).

Kilka faktów:

Do wydania ok 15-20tyś zł netto - maszyna musi być NOWA!!!

Moc ciągnika ok 80KM

Rocznie do koszenia ok 300-350ha (4 pokosy)

Wydajność...ciężko określić ale w 2 dni (20h pracy) by ok 50ha była w stanie machnąć/

 

Jakich producentów i opcjonalnych modeli szukać? Czy wchodzić w krajowe produkcje? Nawierzchnia jest pozbawiona wysokiej trawy i innego rodzaju "chaszczy", gałęzi itp - można to porównać do równej uwałowanej łąki z trawą o wysokości ok 15-25cm.

 

Wstępnie myslałem o http://www.joskin.com/?page=tondeuses_broyeurs&user_lang=pl lub http://www.stromexport.com/index.php?idx=12237 - cenna Stroma to ok 11-12tyś netto - więcej nic się nie orientowałem bo nie wiem w co tak właściwie celować;/

 

Największym minusem jest termin - kosiarka musi stać z początkiem grudnia w aeroklubie!!!

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Wybierz kosiarkę bijakową. Te płaskie, do których podesłałeś linka nie za bardzo zdają egzamin. Bijakowe dodatkowo wyrównują teren i nie wymagają tak częstego ostrzenia noży. Wybierz firmę, która produkuje te maszyny do wykaszania rowów i poboczy ( są najbardziej wytrzymałe). np http://www.pomarol.com.pl/maszyny-rolnicze/kosiarka-bijakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pracuje w firmie która wykonuje tego typu usługi. Najczęściej jest to wykaszanie poboczy ale i takie fuszki jak ta twoja się trafią. My mamy dwie kosiarki polskiej produkcji z Pomarolu Biskupiec ( http://www.pomarol.com.pl/maszyny-komunalne/kosiarka-do-poboczy-z028-z0281-z0282 ). Kosiarka ta ma wiele zalet, jest bijakowa a bijak rozdrobni ci wszystko i jest bardziej uniwersalna niż noże czy łańcuchy w tych kosiarkach co wybierasz, możesz nią łatwo ciągnąć z boku ciągnika a wrazie przeszkody łatwo ją ominąć. Wysów szczególnie się przydaje przy wykaszaniu między drzewami a obracaną głowicą do pionu spokojnie obetniesz kszaczory np. przy płocie aby nie rysowały ci ciągnika.


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Powiem szczerze, że brałem pod uwagę kosiarki bijakowe ale wyszedłem z założenia, że system noży stosowany w kosiarkach płozowych (wzorem kosiarek pchanych trawnikowych do pielęgnacji ogrodów) bardziej się sprawdzi do pielęgnacji takiego rodzaju terenu/

Jakie są wydajności takich sprzetów - zarówno płozowych jak i bjakowych podobnych szerokości?

Edytowano przez Kuba87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Płozowe są ok jak trawa jest sucha i niska. Bijakowa idzie jak czołg nawet po krzakach :) , pod warunkiem, że jest z firmy, która produkuje maszyny tego typu do poboczy ( nie tylko rolnicze ) . Zwróć na to uwagę, jest masa podrób na rynku. Ja posiadam bijakową , wersję rolniczą (bez przesuwu) z w.w firmy z bijakami młoteczkowymi ( uniwersalne - nie wymagają ostrzenia). Skosiłem ok 100 ha i jest ok. Podobno włoskie też są dobre - ale ta cena :)

Wydajność? 80 KM - to jest maszyna o szerokości ok 2 m. 1 Ha/godz

Najlepszy układ to ciągnik o mocy ok 130 - 150 KM z przednim trzypunktowym układem zawieszenia z dwoma kosiarkami ( czołowa plus tylna boczna ). Wtedy 2 Ha/godz.

Porównaj też masy kosiarek z różnych firm. Jak zbyt lekka - to na ogół - mniej wytrzymała

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Póki co to w innych aeroklubach widziałem własnie płozowe i fajno trawa wylądała po tym - np w Pruszczu Gdańskim mają Z032/2 z Pomarolu, która pracuje z 3512...

Ideałem byłyby testy ale niestety teraz i przy tej klasie maszyny to pewnie mało realne/

Wysłałem zapytania ofertowe i zobaczymy jeszcze co to za pieniądze rożnią te dwa typy maszyn/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Niedaleko Ciebie mieli płozową w Olsztynie w aeroklubie. Zadzwoń - najlepiej zbierać opinie użytkowników :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy istnieją kosiarki takie jak np. ta: http://www.pomarol.com.pl/maszyny-komunalne/kosiarka-do-poboczy-z028-z0281-z0282 z różnicą taką, by można ją było zawiesić na przednim TUZ. Kosiarka która ma przesów boczny, możliwość podnoszenia/opuszczania jednej str. by móc kosić skarpy, czy rowy a to wszystko by było na przedni TUZ. Jeśl ktoś zastanawia się po co tak kombinuję to już mówię. Ano po to by z tyłu zawisić kosiarkę na wysięgniku... Jeśli ktoś się z takim czymś spotkał to proszę o wskazanie gdzie. Lub jeśli ktoś wie że takich nie produkują to też proszę mi powiedzieć. Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też tak sobie kombinowałem, ale co z wałem kopiującym? Jednak on musi jechać za bijakami, bo w przeciwnym wypadku przygniecie masę do cięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

No i będzie jechał za bijakami. Przekładasz całe mocowanie na śrubach (otwory widać na zdjęciu od strony wału). Maszyna będzie jechała w tym samym kierunku - tylko ciągnik będzie z drugiej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można tak zrobić w kosiarce do której Ty podałeś link, ale w takiej :http://www.pomarol.com.pl/maszyny-komunalne/kosiarka-do-poboczy-z028-z0281-z0282 to chyba nic zbytnio samemu niepozmieniamy... Czy któraś firma produkuje kosiarki czołowe z regulacją wysuwu bocznego oraz kąta nachylenia?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

Kolego odpowiem Tobie tak...

posiadam kosiarkę bijakową Muthing MU-H 180, szer robocza 180 cm, bijaki młotkowe RM30 (polecam tylko wyroby GRANITA), w ciągu godziny przy niskiej trawie jestem w stanie zrobić nią ok. 1,2 - 1,8 ha

W tym sezonie zrobiła ponad 200 ha w ciągu 2 miesięcy i poszło na kamieniach około 6 z 16 noży - urwane łby śrub 10.9

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=HMwDS0L45jM&feature=g-crec-u

Edytowano przez Luker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki kolego za polecenie. Muszę przyznać że nie wiedziałem wcześniej o istnieniu tej firmy. Na allegro jest wystawiona nowa kosiarka tej marki i widzę że mają dość porównywalną ofertę niż konkurencja z PL co jest zaskakujące bo to zachodni sprzęt. Jutro poproszę ich o przedstawienie dokładnej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

Ale...

Jeżeli zależy Ci na porządnym klamocie to zobacz jeszcze ofertę firmy SALF spod Wrześni. Wyważali wały w moich kosiarkach i miałem okazję przyjrzeć się konstrukcji tych maszyn. Gruba stal, porządne wały z wzmocnieniami. A jak Cię stać to możesz sobie nawet zażyczyć wał z widiami. Tym możesz już kamienie rozdrabniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

ja nastepny sezon bede robil mulczerem mascho gaspardo bisonte 3 m bijaki MF 120km sozdrabnia pniaki i galezie do 12 cm

 

ja nastepny sezon bede robil mulczerem mascho gaspardo bisonte 3 m bijaki MF 120km sozdrabnia pniaki i galezie do 12 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

niech cie reka boska broni od kupowania produktow tej firmy-mam niestety rotacyjna talex-u i po 2 latach w kilku miejscach spawana, talerze[i to gorne] zdarte tak ze w zimie musze uchwyty nozy przestawiac. co z tego ze blacha gruba jesli w srodku profili cala pordzewiala a krucha jak szklo, a o lakierze to nawet szkoda pisac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Morkolinabis
      Witam wszystkich.
      Zwracam sie z uprzejmą prośą o udostępnieni mi filmów z rozdrabniaczem uniwersalnym LEOPARD firmy TALEX. Pragne nadmienić ze wykorzystam te filmy do swojej reklamy.
      Z góry dziękuję Morkowski Maciej
    • Przez dstefansky
      Witam , mam w planach zakup kosiarki bijakowej do koszenia resztek pożniwnych po kukurydzy . Moją uwagę zwróciły modele kuhna . Mam ciągnik 170 km . Co polecacie ?
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj