bronzowy

Problem z EHR w Zetorze Forterra

Polecane posty

kris14    267

Sprawdź jeszcze guziki na błotnikach, najlepiej je odłącz i zobacz co wtedy się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Bez miernika nie zdzialas wiele. Musisz zrobic pomiary wszedzie. Czy pojawia sie napiecie na guziku. Czy wtedy podaje ten guzik napiecie na panel ehr. Oraz czy patencjometry zmieniaja opór po przekreceniu. Od blotnikow jest pewnie kostka. Ale lepiej przy guziku odkrec. Wstaw zdjecie ehr. Oraz plytki elektrycznej. Musisz sprawdzic czy jest dobrze podlączone miernikiem. ( mierzenie rezystancji..


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

był u mnie kiedyś klijent z takim problemem i wiem ze to czesto sie nie zdarza ale mial poprostu ustawienie dolnej pozycji ehr ustawiona na max w gore i tak bylo ze chciales oposcic a on jeszcze podnosil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanarjus    0

Cze. Mam pytanie dnośnie EHR w Zetorze. Miga mi czerwona kontrolka od usterek dwa razy i przerwa. Podnośnik podnosi do końca i nie wyłącza pompy tylko dalej pcha olej pomimo tego że jest juz w górze, taka sama sytuacja jak pisaliście na początku tego tematu.. Coś pisze na forum o czujnikch w plecaku i górnych czujnikach od podnoszenia. Ale nie bardzo wiem gdzie to jest... Mógł by ktoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu podnosnik deaktywuje sie po zaciagnieciu hamulca ręcznego tzn. gdy zapali sie kontrolka stop to zapala sie czerwona lampka na EHR. Gdy palcem przycisne czujnik hamulca i kontrolka stop zgaśnie można sterować podnosnikiem. Dziś było już nawet tak, że na opuszczonym hamulcu kontrolka stop mruga i EHR także sie deaktywuje. Serwis kazał wyjąć fotel i przeczyscic styki pod kabiną, jednak to nie pomogło. Czy miał ktoś może taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Witam mam problem ze swoim zet-orkiem mianowicie z EHR. 

 

Mianowicie jakiś czas temu gdy uniosłem maszynę do góry  ciągle ciągnik podnosił mimo ze już był na maksa. gdy uruchomiłem amortyzator problem znikał ale gdy olej sie rozgrzał działo sie to od nowa. W tej chwili dzieje sie juz to przy lekkich maszynach. Dodam ze to raczej nie regulator wysokości działa prawidłowo potencjometry również....nie wyświetla sie tez żaden kod błędu

 

Moze ktoś miał podobny problem badzi wie co morze się dziac


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

nie jest stan wszystko z nim ok czysty ładny olej....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dzisiaj miałem taką sytuację, że nie mogłem unieść podnośnika, wogóle nie reagował. Po zgaszeniu traktora i odstaniu kilku minut podniósł się i nie da się opuścić. Dodam, że ramiona uniosły się ponad normę. Co może być przyczyną?

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

jesli chodzi o czujnik u dołu to jest to sworzen tensometryczny a konkretnie płytka z ukladem scalonym ktora odpowiada za podanie sygnalu polozenia tylnego tuza i obciazania ramion a co do gornego czujnika nie dobierałem sie do tego jeszce takze nie wiem

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia1    207

witam , mam problem z ehr w zetorze 11441 

na panelu występuje błąd 2-2 

co może być do wymiany ?

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik1808    12

2-2....problem z czujnikiem pozycji (czujnik położenia ramion), padł albo wtyczka się wypięła, uszkodzona wiązka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekffff    10

POdpinam sie do tematu , miałem do kupienia zetora forterre 11441 z 05 r no i już gdy miało dojść do kupna nie działał ehr i świeciła się kontrolka z książką . Działały natomiast guziki na blotnikach , dziwną sprawa . W każdym razie nke kupilem go z tego powodu , a jutro przyprowadzam 8641 też z ehr tyle że działającym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

No to popopełniłeś jeden podstawowy błąd mogłeś zbić ostro cenę A później zamówić stworzeń tensometryczny i smigac aż miło


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Resicol    0

Witam! Również mam problem z EHR w Zetor Forterra 150 HD, a mianowicie czasami podczas orki nie potrafię podnieść pługa, wywala błąd 2-3. Proszę odwiedzających forum o poradę. Zauważyłem też, że czasami przy opuszczaniu EHR najpierw opuści pług do połowy, potem myśli, myśli i dalej opuszcza do zadanej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj