bronzowy

Problem z EHR w Zetorze Forterra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorak    2

Kolejne pytanko odnosnie EHR. Jeśli opuszczę pług i pociągnę pokrętło dalej na "dociążenie" to czy siłowniki nie powinny pójść w dół aż poczujemy to na ciągniku ? U mnie nic się nie dzieje gdy dam dociążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Kolego dociążenie tzn; lekkie poderwanie narzędzia celem dociążenia tylnej osi ciągnika, gdyby siłowniki poszły w dół to dociążył byś narzedzie a ciągnik odciążył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

właśnie o to mi chodzi czy to nie powinna być funkcja dociążenia maszyny ? tak jak miałem np w poprzednim ciągniku fortschritt 323 i chyba MTZty tak mają. Dla przykładu jak było miejsce twarde na polu np. po ścieżkach to mogłem wymusić dociążenie pługa aby zagłębił się w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Ale to wtedy musiałbyś mieć siłowniki dwustronnego działania, a w zetorach są przecież jednostronnego (zresztą jak przy większości ciągnikach). Inżynierowie uznali widocznie, że dociążanie maszyn jest zbędne, m.in. sprowadza się to przecież do zmniejszenia siły uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

@zorak, jak przytrzymasz do końca to powinien opuścić. Nie działa to tak jak w MTZ czy T-25 że przy pomocy jednego pieńka możesz koło zmieniać ale podczas pracy wymusza zagłębienie maszyny. Czuć to nawet po pracy ciągnika. Spróbuj kiedyś z agregatem lub inną maszyną na lżejszej ziemi to wtedy może zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksiu83    0

Witam

Ma może któryś z kolegów schemat elektryczny do EHR ?

Mam zetora Forterre 9641 i jak zaciągnę hamulec ręczny to EHR przestaje działać i świeci się czerwona lampka, po spuszczeniu hamulca i zgaśnięciu kontrolki stop EHR działa poprawnie.

Myślałem że jest problem z przewodami ( masą ) ale wszystkie przewody są podięte i mają przejście.

Może któryś zkolegów miał taki przypadek.

prosze o jakieś wskazówki rady co jeszcze mam sprawdzić

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

To o czym mówicie. to dociążanie to wg instrukcji nazywa się "szybkie zagłębianie narzędzi" i chodzi o to że tuz opuszcza się do samego spodu pomijając ustawienie pokrętła od głębokości opuszczania.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek9722    0

Witam , mam problem z ehr w moim zetorze 11741 4c, kontrola  podnosnika ehr w srodku ciagnika jest mozliwa dopiero po zastosowaniu sterowania z blotnika , tak to wyswietla sie błąd 2-2 . w czym moze byc problem ? dzwonilem do ochab i tam powiedziano mi ze to czujnik polozenia tloka w ehr , czy ktos mial juz taki przypadek ? Prosze o szybka pomoc .

 

Pkt. 1.13 – pisanie postów pogrubioną czcionką
+1p. ostrzeżeń

Edit: kris14

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie  podnośnik mogłem opuszczać tylko przyciskiem zewnętrznym przeczyściłem panel od dzwigenki  bo dokładnej awarii nie znalazłem ale grunt ze działa :D


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek9722    0

u mnie  podnośnik mogłem opuszczać tylko przyciskiem zewnętrznym przeczyściłem panel od dzwigenki  bo dokładnej awarii nie znalazłem ale grunt ze działa :D

O który panel Ci chodzi ? Ten w kabinie od ehr? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usterka grupy drugiej. Błąd 22 czujnik wysokości podnoszenia poprostu sprawdz czujnik , i napiecia dochodzące, ewentualnie instalacje.Pozdrawiam

Edytowano przez Agrotech1111

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panel w kabinie u mnie w 11441 pomogło  ale może to być ta usterka czujnika 

jak co to czujnik do wymiany  

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednostka sterująca ma taką funkcje jak samodiagnoza i ta funkcja wykrywa błąd w odczycie z czujnika położenia ramion. Czujnika nie ma też co wymieniać w ślepo bo może  sie to okazać ze nie łączy któryś z pinów, przerwany kabel, zwarcie, itp czujnik jednak jest chyba najbardziej prawdopodobny. Ja osobiście zaczął bym od sprawdzenia czujnika


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem  miga i wten sposób podaje kod usterki wszystko jest opisane w instrukcji obsługi  sam sterownik jest dobry ja bym sprawdził ten kabel na całej długości jeśli da rade :P 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek9722    0

Ok dzieki za odpowiedzi ale dodam jeszcze ze po wylaczeniu silnika podnosnik opada, czy to tez bedzie wina czujnika czy uszczelnienie tloka robic? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłok nie powinien opadać bo  tylko przy włączonym silniku możemy opuścić podnośnik  sterownik nie może sterować  nim bez hydrauliki i prądu  myślę że to tłok przepuszcza  uszczelnienia do wymiany  u mnie  podnośnik całą zimę stoi na podniesionym i nie opada bo dobre są uszczelnienia :D jeśli to nie pomoże to trzeba próbować z tym czujnikiem usterka może być podwójna bo komputer raczej nie zdiagnozuje nam zużycia uszczelnień na tłoku podnośnika :P

Edytowano przez RafaSadowski

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Witam koledzy kupiłem zetora forterre 95 i mam problem z poprawnie działającym podnośnikiem tz , że gdy podczas opuszczania na wolnym czyli na pierwszym przesunięciu do siedzenia podnośnik zamiast opuszczać to podnosi i zapala się ta zielona strzałka sygnalizująca podnoszenia a gdy przełączę na szybkie opuszczanie to jest ok . Co może być za przyczyna takiej sytuacji proszę o porady i z góry dziękuję . Mam jeszcze małe pytanko odnośnie czujnika powietrza gdy przekręce kluczyk to idzie na maksa i w takiej pozycij pozostaje co może być przyczyną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak  naprawiłeś ten podnośnik :D

 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek9722    0

Narazie za duzo roboty w lesie ;) i czekam na ludzi z Ochab bo nie chce bez potrzeby sie dostawac do tego czujnika ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek9722    0

Witam , dla wszystkich zainteresowanych, problemem okazalo sie zlocze ktore znajduje sie przy plytce ehr w kabinie. wystarczyło go odlaczyc i przepsikac kontaktem ;) dziki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 taka drobna usterka a wszystko zatrzyma :P wyjmowałeś podnośnik ?

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Witam. Dziś podczas pracy pojawił mi sie problem z EHR a mianowicie nie moge opuścić maszyny . Po ustawieniu na opuszczanie podnosi agregat do góry, opuszcza jedynie wtedy gdy pocisne na docisk siłowy, ale jak puszcze to odbija i powinno zostac opuszczone a podnosi ..Czy ktoś sięz tym spotkał , ? proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Problem ze stykami. Ewentualnie z patencjometrem. Obstawiam na styki


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj