Skocz do zawartości
damiandcba

Taśmociąg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiandcba    0

Hej chciałbym wykonać taśmociąg do ziemniaków i pasowało by także do pszenicy. Taki z pełną taśmą np. zasypuje w koszu około 200kg ziemniaków a potem co chwile włączając podawał by mi kartofle na stół do przebierania. Teraz moje pytanie czy zda to egzamin dł. to myślę około 2,5m. Jak taki taśmociąg w ogóle wykonać? Prosiłbym o jakieś rysunki. Nowa taśma z zabierakami to dość drogo bo za 5m taśmy i zbieraki gość powiedział mi 950zł. Widziałem na allegro że można kupić gładką taśmę do taśmociągu i kosztuje 40 zł/mb To wyszło by mnie około 200zł za taśmę+ rolki itd. Tylko jak przymocować jakieś zabieraki żeby przetransportować te kartofle i pszenice do góry?? Jak w ogóle połączyć tą taśmę i jak zrobić koło napędowe przerobić taką rolkę i założyć pasek pod silnik czy jest coś innego?? A do pszenicy przydała by mi się dlatego że przechowuje w big bagach i wsypuje wtedy np. do zsypu 300kg. Na końcu mam workownicę podobną do tej w Annie. i ładuje zboże w worki 50kg. I jak pomoże mi ktoś, co wy o tym myślicie???

Ps. są inne tematy ale jest w nich za mało informacji dla mnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

damiandcba    0

a nie prościej poprostu kupić sortownik?

Ale na sortownik to min. 3 tysie a ten taśmociąg bym sobie sam zrobił. I sortownik mi nie odbierze np. kamyków czy zielonych tylko leci wszystko. Więc sortownik odpada.

pawelec    85

Czy naprawdę nikt nie wie jak rozwiązać mów problem????????? :P

czy Ty myslisz ze ktos bedzie za Ciebie myslal i da Ci gotowy projekt??!!? :mellow:

Jak nie masz pojecia, to sie za to nie bierz! Poprsotu kup cos takiego i nie marudz ze za drogo. Ktos kto sie na tym zna i robi takie rzeczy, tez chce zarobic!

Potrzebne jest Ci takie urzadzenie? To je zrób, albo kup! A nie miej pretensji ze ktos Ci nie dał pod nos gotowca..... Inni tez maja swoje rozne zajecia.

pozdro

damiandcba    0

czy Ty myslisz ze ktos bedzie za Ciebie myslal i da Ci gotowy projekt??!!? :mellow:

Jak nie masz pojecia, to sie za to nie bierz! Poprsotu kup cos takiego i nie marudz ze za drogo. Ktos kto sie na tym zna i robi takie rzeczy, tez chce zarobic!

Potrzebne jest Ci takie urzadzenie? To je zrób, albo kup! A nie miej pretensji ze ktos Ci nie dał pod nos gotowca..... Inni tez maja swoje rozne zajecia.

pozdro

Ojejku ale po co od razu taki bulwers. Ja mam tylko kilka pytań jak np. połączyć taką taśmę albo jak zrobić takie zabieraki. Wiem że ludzie chcą zarobić ale i ja chce mieć jak najwięcej w kieszeni jeśli mam materiały czas to co nie można samemu tego wykonać. Mam kilka pytań, a nie gotowego projektu z całą ramą i tak dalej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)