mlody28

Jak zacząć orkę?

Polecane posty

PRIMO    8046

Nie ważne czym orzesz tylko co potrafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Prościej i mądrzej już nie da się napisać.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

 

Nie żebym się czepiał ale po prostu tego nie rozumiem.

Czyli jeśli mam ciągnik i pług ale nie mam funduszy to orzę jak?

Jeśli mój  sprzęt jest stary, z niższej półki czy jakikolwiek, paliwa w baku mam mało to co by nie było jeśli będę orał z głową jak należy orka będzie przyzwoita, jeśli rozplanuję robotę odpowiednio nie ujeżdżę się jak osioł   a ciągnik spali mniej  niż przy bezmózgim deptaniu po gazie i chaotycznej robocie.

Tak ty to sobie rozplanujesz i pomierzysz wy obliczasz i wgl a są tacy ludzie i znam takich co wszystko robią na odczep się nie przykładają się do tego co robią a bida jest bo to widać(jak wszędzie w mojej okolicy)  ja ogólnie jestem młody i o życiu wiem prawie nic ale kurde no staram sie orałem w tamtym roku porobiły się Syrki to kurde wstyd mi było ze takie coś zrobiłem a ja się dosyć mocno przejmuje jak coś mi nie wychodzi to od razu to poprawiałem żeby to jakoś wyglądało :D a co do mojego postu o funduszach to chodziło mi ze nie robi podorywki i orki tylko przeleży ziemia cale lato całą  jesień  zarośnięte i na wiosnę się meczy z tym ze kocury i ani tego sprawiać a ni nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

a co zrobic jak pole ma kszatalt nieregularny, jak to najlepiej wymierzyc zeby bylo jak najmniej klinow??? bo kliny napewono jakies wyjda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A wyobraź sobie że mam takie pole w kształcie gumiaka (buta)tu trzeba dopiero się nakombinować żeby to wyglądało jakoś <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@pawlak to się ciesz, bo orac takie pola zagonem to skaranie boskie szczególnie na kinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Chyba mnie źle zrozumiałeś u mnie każde pole z klinami jest jedne mniej inne więcej i sam wiem jak zagonowym trzeba się namotać przy takiej orce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroo1991    0

Koledzy co zrobić jak pług zasypuje bruzde? Obrotowy 2 skiby eberhardt. Nie mogę ustawić żeby ziemia nie wracała do bruzdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Witam. Mam pytanie do tych, którzy orzą c-360 + UG 3x30.

Jak szeroki pasek niezaoranej ziemi trzeba zostawić na ostatni przejazd, żeby bruzda (na środku pola) wyszła wąska, płytka i ładna? Ja zostawiam około 50, 60 cm i spłycam ostatnie 2 przejazdy na trzecim korpusie ale i tak ta bruzda jakaś szeroka mi wychodzi.

Zostawiłbym węższy pasek na koniec ale wydaje mi się, że się zielonka będzie wyciągać ostatnim korpusem z już zaoranego.

Nie orzę od wczoraj i generalnie nieźle mi to wychodzi ale "na zimę" lubię, żeby było ładnie zaorane a te moje bruzdy to bym jeszcze poprawił. Czekam na uwagi, podpowiedzi. Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj