Witek2010

Glebogryzarka Unia Grudziądz

Polecane posty

asharot    446

Na samych półosiach luz likwiduje się dokręcając te długie śruby pod kapslami,ale jak znam życie to masz luz na łożyskach na wale co przechodzi przez duże koło.

Wtedy musisz ściągnąć półosie i tam zobaczysz taką dużą nakrętkę koronkową.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Poradziłem sobie z kapslami i dokręciłem te pręty. Ale luz minimalny pozostał.

 

Jaki luz kwalifikuje maszynę do remontu, bo mam jakieś 3-5mm na końcach wałów, może mniej, jest wyczuwalny w rękach. Warto zawracać sobie uwagę, czy mogę nią robić?

 

Jak ściągnąć wał? Wiem, że trzeba odkręcić kapsle i pręty, tylko słyszałem, że półosie ciężko schodzą. Macie na to jakiś patent?

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przerabiam dokładnie to samo luz na wale poprzecznym.

Pierw miała być wymiana kompletu noży. Na razie są odkręcone wszystkie noże i gwintuję / poprawiam gwinty na śrubach M16x35x1,5 8,8 – jest co kręcić! Wały zdjęte bez problemu, więcej było roboty żeby odkręcić kapsle i szpile.

 

Zdjęcie wałów polega na odkręceniu kapsli i popuszczeniu szpil i je wykręceniu jakieś 5mm. Teraz na króciec szpil dajesz kawałek 40 cm kątownika w poprzek, potrzebujesz teraz 2 duże ściskacze stolarskie. Kątownik na wystającą szpilę i ściągaczem zahaczasz o kołnierz nożowy skrajny, skręcasz ile masz sił, ja używam dodatkowo kleszczy, ażeby moc-niej dokręcić. Teraz bierzesz młot 2kg, może jeszcze dodatkowo jakąś belką drewnianą (np. łata dachowa 4x6cm, długa) o korpus przekładni a wał naprężasz. Młot puknąć kilka razy na zewnątrz i pasowanie stożkowe puszcza. Zadanie mam ułatwione, bo nie ma noży teraz. To tyle na dziś.

Edytowano przez ciemnozielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(unia Grudziądz 2m) Kasowanie luzu wałka poprzecznego, jeśli w środku nie są uszkodzone np. łożyska; polega na dokręceniu dużych nakrętek łożyskowych korpusu przekładni, widocznych po zdjęciu obydwu wałów nożowych glebogryzarki. Z biegiem czasu są one zapieczone i pierw lepiej je całe wykręcić (około 6 obr) i wyczyścić szczotką drucianą zamocowaną do wiertarki (wiecie o co chodzi). Dalej przemyć i nasmarować gwinty olejem, ręką da się kręcić. Obydwie nakrętki mają gwint prawy. Na zewnątrz nakrętek powinno być blaszane wypustki do zabezpieczenia, żeby się nie ruszały / kręciły. Niestety w czasie pracy (latami) i tarcia ziemi, zawsze wpadnie pomiędzy korpus przekładni a wał noży ziemia. wypustki nakrętek się wytrą, to jest chyba duża podkładka łożyskowa zabezpieczająca przyspawana do nakrętki (ja już też nie mam tych wypustek). Po dobrym regulowaniu do nakrętek przystawię po 1 blaszce 1mm, ażeby zabezpieczyć i zagiąć w dołki żeliwnego korpusu przekładni / zabezpieczenie.

Luz poprzeczny został skasowany, talerz ustawiony względem ataku nie za ciasno / z lekkim wyczuwalnym luzem między-zębnym wałka ataku. Nalałem oleju (jakieś 3L hipol), a tu cieknie z obydwu stron. W nakrętkach są uszczelniacze / simering 70x90x10 z obydwu stron. Zaś od czoła wewnętrznego nakrętek są pierścienie gumowe / oring 100x5 albo 6 grubości, z obydwu stron.

Bym miał już zrobione, a tak muszę czekać, aż przyślą uszczelniacze, kupione.

(mam nadzieję że przyda się komuś w przyszłości). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Po której stronie glebogryzarki 1,65 cm jest lewy gwint żeby poluzować ten kabzel ?   Ktoś tu powyżej pisał że po prawej czyli patrząc z tyłu glebogryzarki ? 

 

Robiłem swoją 5 lat temu i teraz nie pamiętam a mam sąsiadowi zrobić i ten kabzel chyba zapieczony będzie bo raczej od nowości nie odkręcane ... Może ktoś kojarzy po której stronie był ten lewy gwint

 

Edytuje:  Dziś odkręcałem i gwint lewy jest po prawej stronie patrząc od tyłu glebogryzarki tak jak jest zapięta do ciągnika /. Gdyby ktoś odkręcał to będzie już wiedział na pewno . 

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liroy23    0

Hej,

 

 

Mogę prosić o wrzucenie kolejnej strony tego katalogu?? Z przodu mamy łożysko, następnie jedna nakrętka KM M40, podkładka zabezpieczająca i kolejna narętka KM M40, a później co jest? Może ktoś potrafi wrzucić to w lepszej jakości i z kolejną stroną żeby było wiadomo co jest pod pozycjami od 25 w górę. Dzięki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadam1302    4

Witam w naszej glebogryzarce jest wyciek oleju z lewej strony jak sie tam dostac co odkręcic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na odkręcenie wałów w glebogryzarce jest następujący: popuszczam dekielki jakieś dwa, trzy obroty, któraś strona ma lewy gwint, chyba prawa ale nie jestem pewien, następnie kluczem hydraulicznym wykręcam pręty, te które wystają po za dekielki, one działają na zasadzie ściągacza i cały wał schodzi z zabezpieczenia z klinem. Wały muszą być zblokowane bo inaczej przy próbie odkręcenia będą się obracać. Ja poprostu stawiam glebogryzarkę na ziemi i przekładam klucz. Tym sposobem zajmuje mi to samemu 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabro    0

Cześć wszystkim!

Gdzie dorzuca się podkładki dystansowe do ustawienia przekładni w Internecie nic nie mogę znaleźć? Z lewej czy prawej strony?

pozdrawiam

Edytowano przez Zabro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj