News
szafpiotr27

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szafpiotr27    0

Witam planuje zmiane kombajnu z fortshritta e512 na coć nowszego i bardziej wydajnego moje fundusze to tak w granicach 40 do 45 tys. około... Prosze o wasze rady. myslałem o jakimś JD 1065, 1075, 1085 ale watpie czy w tych pieniązkach uda mi sie coś znaleśc. a i jeszcze jedno małe pytanie do ilu mth. max kupować...??

Przemko    20

Ja myślę że najlepszy rozwiązaniem byłby Claas, mercedes wśród kombajnów np taki Dominator 76 heder masz 3,9 motor perkins lub mercedes obydwa oszczędne w paliwko, cicha kabinka, w sumie bardzo prosty w naprawach i technologi, części tak samo prawie wszędzie dostępne, no i na pewno w tych pieniądzach byś kupił coś dobrego :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukaszjarm    4

ja kupilem claasa dominatora 105 hydro b dobry prosty w obsludze kombajn no i bardzo wydajny polecam za 40 tys kupisz w idealnym stanie tak jak ja

zenas    8
:) zapomnij o mth. na to nie patrz to jest tak samo jak z przebiegiem w samochodach,liczniki są cofane .Co do kombajnu to myśle ,że dokonałeś dobrego wyboru kombajny z rodziny John Deere są w tym przedziale cenowym trafnym wyborem,chociaż ciekawą alternatywą wydaje mi się jeszcze Claas i MF :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Matey    527

Skoro miałeś 512 to myślałeś pewnie nad 514, ale nie bierzesz jej pod uwagę, moje pytanie- dlaczego?

KS Falubaz

CONDOR    9

W tej strefie cenowej mierzyłbym w JD serii 9xx np. model 975 (5 klawiszy, 150 koni z turbo) lub 985 (6 klawiszy 180 koni turbo, lub 190 jak jest na hydro). Możesz szukać też serii 10xx, ale napewno nic zadbanego w tej cenie nie znajdziesz. Na mth nie patrz, patrz na stan. Nie patrz na rok (rokiem nie jeździsz), patrz na stan. Mam JD 1085 (poprzednik to 985) super maszynka :) Dlaczego nie claas? Ponieważ ma silnik za kabiną, w dodatku jest on umieszczony jakby w studni. Więc zrobić coś przy nim to ciasnota. Pasek od sieczkarni w JD jest krótszy, przez co silnik ma lżej. Claas w naprawie jest prosty, ale JD jeszcze prostszy. Ceny częsci do claasa i do JD są na podobnym poziomie. Taka jest moja opinia, u mnie w okolicy jak ktoś sprzedał bizona to kupił JD, claas to rzadkość. Nie mówie, że claas to jakieś dno, to też dobre maszyny i użytkownicy też nie narzekają, lecz w moim odczuciu JD (jak dla mnie) ma większe poważanie.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

tomek73    268

W 1188 pasek do sieczkarni ma ok 7000 więc nie jest taki krótki.Ale to 1188.A w serwisie kosztuję 1500 zł.

Akurat byłem w sklepie jak jakiś gość szukał jakiegoś zamiennika.

A najciekawsze że były 3 wymiary do tego modelu, z różnicą 50 mm.

CONDOR    9

JD 1188 to następca 1085, więc to podobne kombajny, różnią się tylko szczegółami. Mówisz, że w 1188 pasek od sieczkarni ma ok 7000, to powiedz ile ma w porównywalnym claasie 108. No i co, że kosztuje 1500 zł? To jest całkiem inny przelicznik jakości częsci do danej kwoty pieniężnej.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

astrzak    16

Zamiennik takiego paska mozesz kupic taniej ale pewnie po 2 godzinach sie rozpusci. Ja mam 1085 i jestem bardzo zadowolony

Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Darkos795    4

Myślałeś o New hollandzie? Modele 8050 mają hedery 3,6 lub 3,9 bardzo często wystepują z sieczkarnią.Jeśli F-512 ma podobną

wydajność do bizona,a tak jest o ile się nie myle,to taki NH ma większą.Mam podobną maszynkę,8030 i jestem z niej zadowolony.

Silniki Iveco,często w nich montowane palą mało.Wszystkie pasy do nich robi Stomil,i wcale się one nie rozłażą po 2 godz. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michu20
      witam jestem na etapie kupna używanego kombajnu średniej wielkości typu John Deere t650 lub Claas lexion 550 rocznikowo od 2005 w górę może się ktoś wypowie na temat tych kombajnów jakieś plusy minusy a może jakaś inna propozycja dobrego kombajnu środki jakie chce przeznaczyć na kombajn to 400 tyś netto
    • Przez Claus
      Konieczne jest określenie, który kombajn kupić. Dlatego chcę zapytać tych, którzy pracowali przy takich kombajnach. Jakie są ich zalety i wady? Jaka jest wydajność?Czy IHC531 ma drugi bęben (podobny do zdjęcia)?

• Przez acmt
      Przede wszystkim witam wszystkich.

Chcę kupić mały kombajn do 15 tysięcy.

Heder maksymalnie 3 metry ale raczej nie mniejszy jak 2,4

Dobrze by było gdyby był w miarę lekki (myślę, że 4 do 6 ton)

Od razu wyjaśnię czemu ma być lekki - po ostatnich deszczach żaden bizon nie mógł nigdzie wjechać, dopiero z sąsiedniej wsi przyjechał mały john deere i w miarę sobie dał rade.

A ma być mały bo u nas są małe kawałki pól - maksymalne to chyba lekko ponad hektar mają więc duży kombajn nie ma sensu.
      Fajnie by było gdyby posiadał wspomaganie kierownicy, i jakieś tam przyspieszacze/spowalniacze (na których się nie znam)
      Musi posiadać sieczkarnie.

Rocznie będzie młócił około 20 ha.

Podsumowanie:
      1. Mały
      2. Lekki
      3. Heder maks 3 m
      4. Sieczkarnia
      5. Na około 20 ha rocznie
      6. Od razu mówię, że nie mogę za wiele do tej sumy dołożyć, więc proszę tego nie sugerować.

Czytałem już inne podobne tematy na forum i przeglądałem też aukcje internetowe, i mam listę paru kombajnów, które spełniają moje warunki:(myślę, że je spełniają bo nie zawsze wszystkie informacje są podane na aukcji)

- Volvo np. s800 (nie polecacie), s830 (polecacie)

- John Deere 330

- Claas np. Columbus (to chyba za stary model), Mercator (najczęściej polecacie 60), Compact (najczęściej polecana jest 30), Consul, Comet (waski heder), Protector

Claas'y są ogólnie drogie, więc pewnie ciężko znaleźć dobry model w moim przedziale cenowym. Ogłoszeń z John'em Deere jest mało, więc chyba najłatwiej o Volvo s830.
      Ale może warto zwrócić uwagę jeszcze na jakąś inną markę, lub model??

Ostatnie pytanie, czy Waszym zdaniem warto kupować kombajn zimą? Myślę, że ceny mogą być niższe (ale pewnie jest również mniej ogłoszeń) – sprawdzania nie biorę pod uwagę bo np. u handlarza i tak nie ma takiej możliwości.

Niektórym radzicie rozglądnąć się jakie bizony się w okolicy, mieszkam na pograniczu Świętokrzyskiego z Podkarpackim a w mojej wsi i okolicach jest:
      - jeden Bizon zo56
      - jeden John Deere (nie wiem jaki model)
      - jeden New Holland
      - dwa Claas’y
      - jeden Fahr
      - i jeszcze 4 jakieś cuda, nie wiem nawet co to za marki, bo albo nie ma napisu, albo co najwyżej można to nazwać składakiem

Co do części od ręki to nie ma raczej do żadnej marki, ale każdy jakoś sobie radzi.

P.s. Proszę nie polecać mi Vistuli bo jak to u nas mówią „Wykosi, wymłóci i chłopa wywróci.”

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, jaki kombajn kupić za 25000zł? Zastanawiałem się nad Fortschritt E-514 ale czy warto? 
    • Przez przemob1234
      Zastanawiam się nad kupnem kombajnu Sampo. Czy są tu jacyś użytkownicy tych kombajnów?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.