POLKOP

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym?

Polecane posty

POLKOP    2

Chce kupić ładowacz czołowy i jeździłem po wioskach w poszukiwaniu dobrych ładowaczy i spotkałem kilku rolnik którym ciągniki pękły w ramie lub w skrzyni(mtz 952, farmer). Dlaczego tak się dzieje jak temu zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

W Ursusie c-360 jest słaba obudowa sprzęgła, ale nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby ten ciągnik przełamał się podczas pracy z ładowaczem. A te ciągniki które wymieniłeś mają słabą konstrukcję ponieważ firmy które je produkują nie mają doświadczenia w produkcji ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ciągnik jak sama nazwa wskazuje służy do ciągnięcia nie do ładowania do ładowania to są ładowarki jak chcesz głównie pracować przy załadunku to kup siobie ładowarke a jak chcesz jednak ten ładowacz czołowy to kup sobie albo ciągnik z ramą ( JD , fendt) albo ładowacz na tak zwanej pełnej ramie naprzykład tur-y z biedaszek są na pełnej ramie dzięki temy naprężenia są przenoszone na rame a nie ciągnik .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

@dario to chyba mało wiesz o ciągnikach. Ja też się nie zgadzam z @Grabcio , ponieważ ile czasu produkują "ruski" i chyba mają trochę o tym pojęcia. Jedyną sensowną napisał @andrzej... Żaden ciągnik nie jest przystosowany do tura, więc trzeba go trochę wzmocnić i co najważniejsze umiejętnie użytkować Tura, a nie jeździć szybko po dziurach z pełnym turem bez amortyzacji


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

No nie każdy bo np JD ma konstrukcję ramową i do niego śmiało można zakładać tura

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Też racja, zapomniałem o JD, ale tu jest mowa o ciągnikach z trochę niższej półki cenowej więc może dlatego


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no to tak, ciągnik z ramą tez może peknąć(np. słąbe wykonanie ramy, słaby materiał, moze się tak zdażyć), ciągnik bez ramy ma większe prawdopodobieństwo.

Ciągnik= ciągnięcie, a ładowacz to jest tylko dodatek, gdyby on był do ładowania to w standardzie by miał tura(tak jak koparko ładowarka), tur jest po to aby zwiększyć wykorzystanie traktora, dla ludzi którzy mają jakieś prace przeładowcze a nie stać ich na kupienie do tego celu profesjonalnej ładowarki :D

2zasady:

1.Jazda(lepiej przewieźć to 20sekund później niż potem mieć jakieś problemy(przełamanie się ciągnika, skrzywienie tura).

2.Tyle ile pisze max udźwig to nawet mniej max ładować niż pisze, wiadomo trzeba coś załadować ciężkiego tylko z głową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj