beniu890

który z nich overum czy kuhn

Polecane posty

beniu890    0

Zamierzam kupić nowy pług ale nie wiem jaki wybrać. W gre wczhodzi kuhn Multi master 122 lub overum xcelsior cx .Oba pługi sa na zabezpieczeniach non-stop i oczywiscie 4 skibowy .Pług bedzie pracował z wałem i ciagnikiem 160 km. Napiszcie swoje opinie na temat tych pługów i ich wady i zalety .

Z góry serdeczne dzieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jak ma ciężkie gleby i góry to 5 skibowy jest za duży :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam kvernelandy i jestem zadowolony

a co do wyboru wzil bym kuhna gdyż dlatego że bo:

 

regulacja jest nawet nie trudna pług jest bardzo solidny i odwracają perfekcyjnie, a co ważne cena nie jest wygórowana

 

ale overum napewno nie są gorsze dwie solidne marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Witam. Ja mam overum ażurowego na hydraulice i jestem bardzo zadowolony tylko mógłby być odrobinke lżejszy, ale to już nie jest istotne.Orałem kilka dni temu nim a zaraz za miedzą orał kolega kvernim i powiem tak: u mnie i niego równiutko z tą różnicą że w moim przypadku ziemia była o wiele lepiej pokruszona i nie było takich brył ziemi. Tobie proponuje 5skib ażurowych będzie tak chodził jak z czwórką na normalnych odkładniach.Skoro piszesz że masz ciężkie ziemie to tylko ażurowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Mam Overuma DX41080 tj 50cm na skibe x 4 skiby głębokość orki 18-22cm w zależności pod co. ciągnę go DF agrotronem 150.7 podkręconym na 165 i powiem tak po pierwsze odpuść sobie stanowczo to co piszą specjaliści od 5kib to stanowczo za dużo... na 160km biorąc pod uwage potrójny wał. Ja także ciągnę podwójny Campbell + strunowy choć planuje dokupienie Croskila tak jak Ty.

Gleby mam od 1klasy do IVb.Prędkości pracy 7,5km na 1klasie a na III i IV to spokojnie 9km/h. Też byliśmy napaleni na 5 skib początkowo ale dobrze się z tego wyleczyliśmy. Naprawdę jak orzesz glebę szybciej to skiba lepiej się kruszy odkłada naprawde jak ktos tego nie widział jak wygląda to pole to nie uwierzy że tak mozna za***iście zaorać pole tym Overumem coś pięknego. Co do oporów wału to powiem jeszcze jedno z własnego doświadczenia. Wykonywałem orke na tym samym polu klasa 3a glina pół pola na 22cm z wałem podwójnym a drugie pół pola 27cm bez wału. I co okazało się, że z Wałem miałem momenty że musiałem redukować biegi i przez to zamiast jechać 9km to jechałem 8 a bez wału 5-6cm głębiej bez problemu 9km/h. NIe pamiętam już czy ten Twój Cx bedzie też miał 50cm na skibe czy 45cm ale jak 50 to spokojnie 4 skiby. Mój Dx w wyposażeniu moim waży ok 1800kg i to jest naprawde sporo nawet na taki ciągnik. Sam pług rewelacja... no poza jedną wadą fabryczną, ale nie będę o niej pisać bo firma przyjechała po gwarancji i usuneła usterke bez żadnych kosztów biorąc to na siebie. Co do zużycia częsci czubek lemiesza wytrzymuje 130-150ha a lemiesz 220-250 i wydaje mi się to super wynik. Wybór należy do Ciebie na pewno bedzie on droższy od kuhna z tego co wiem. Co nie znaczy oczywiście że kuhn jest zły. Mam ostatnio nawet krótki filmi jak coś to zapraszam

. jakby co to zapraszam na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj