Skocz do zawartości
dralo5

Problem z Poznaniakiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolniku360    69

jest na zębatce tulejki w mieszadle wielkiego luzu nie mają i właśnie jak odłącze jest ok 

Tomasz78    375

Jedyne co mi jeszcze do glowy przychodzi to tulejki od walka wysiewającego te pod blaszka na śrubę fi 6, szczególnie ta ostatnia od strony napedu mieszadła ,czy nie jest nadto wyrobiona i zebatka dobrze nie zazębia (nie kantuje ząb o ząb)bo jesli nie to, to wiedza moja jest wyczerpana moż e kto inny doradzi.

rolniku360    69

te tulejki wymieniłem od mieszadła tulejek nie dostałem w żadnym sklepie więc zostawiłem stare choć one luzu nie mają a dodam jeszcze to że jak jest pusty to się lekko kręci jak go zasypie to albo bezpiecznik albo nie można kołem zakręcić a jak myślisz bo np. żyto,pszenice,pszenżyto siałem bez tego i było ok a jak będzie z mieszanką i owsem ? nie zawiesi się 

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    375

teoretycznie nie powinno nic się dziac tym bardziej jak czyszczone lub kwalifikowane ,jedynie przy koncu moze sie pojawiac problem bo spusty do lejków bedą puste wiec trzeba w porę dosypac ,do wiosny troche zostało wiec moze ktoś podpowie i naprawisz  powodzenia :) .

rolniku360    69

no właśnie liczę że ktoś pomoże gdzie bym się nie pytał każdy rozkłada ręce sam też już nie daję rade dzięki za pomoc 

Ursus-c-330    4

Witam, Ja mam problem z poznaniakiem 5 S043\2 , rok 1987, Mam problem z dźwigienkami den, zacinają sie chyba, bo zboże mi nie chce lecieć, nie wiem, działało dobrze, teraz jakoś zaczęło mi to szwankować. Proszę o pomoc.
A i jeszcze niech ktoś mi powie jak przestawiać koła aby zyskać siew normalny , średni. Przekładnia mechaniczna.

Tomasz78    375

Kolego chodzi tobie o te pod kołami wysiewającymi ,tak rozumiem ,na kazdej masz sprężynę która regulujesz docisk ale pewnie problem tkwi w samych plastikach ,pewnie sie utleniły po latach i popękały wiec niestety trzeba wymienić na nowe ,co do kół wysiewu to tak jak kolega wyżej pisze duże na dużym ,wysiew normalny  duze na małe zwiększony ,przesuwasz kolo pośrednie na ślizgu tym z grzybkiem blokady góra- dół  a to na wałku wysiewu przesuwasz na boki.

Ursus-c-330    4

Dzięki Tomasz78 i izydor6280 , spróbuje coś rozebrać, wyregulować , a przy okazji odmaluje. A mam jeszcze pytanie co do zaprawiarki , posiadam ją ale słabo coś mi zaprawia nie wiem czy może przez to że zaprawa już stara , bo jak tata jeszcze robił czy jej nie wyczyścił czy może coś zepsuło się . Zajmę się po maturze już ..

buzerek    2

Czy ktoś wie jak nazywają sie te gumy albo jaki jest ich numer katalogowy ?

post-142248-0-36589200-1431255796_thumb.jpg

lisek202    0

rozebrałem dzisiaj tą przekładni i łożyska jednokierunkowe są chyba ok wałek nie kręci sie skokami . natomiast luz jest na jednej z krzywek czy to moze być przyczyną złego wysiewu ? wyrobione to raczej nie jest bo tak było od nowości .

Mateusz1q    24

Witam. Mam nowego poznaniaka i wałek wysiewający kręci sie skokami. Nie bylo nic nim siane więc taki przyjechal z fabryki. Tak ma być czy mam sie denerwowac?

hubertuss    511

Tak ma być. W swoim myślałem, że łożyska jedno kierunkowe są zużyte. Bo obracał się też skokowo. Wymieniłem łożyska i wałek. Nic nie dało. Moim zdaniem ta przekładnia jest taka trochę dziwna. Są tylko dwie dźwignie odpowiedzialne za przeniesienie napędu z krzywek na wałek wysiewający. A co za tym idzie ruch jest przerywany. Gdy dźwignie się cofają. Gdyby były np. 4 ruch był by płynniejszy. To tak jak z pracą silnika 2 i 4 cylindrowego. W siewniku mazur 5 miałem inną przekładnię taką okrągłą bardziej. I tam wałek kręcił się płynnie. W poznaniakach i polonezach te kwadratowe skrzynie nie są wg mnie dopracowane. Powinni wkładać te np. z mazura. Lekko podłużne okrągłe/owalne.

lukas00111    7

dokładnie hubertuss ma rację w amazone są trzy łożyska kierunkowe i jest trochę lepiej też mam poznaniaka z 2006 i jest podobnie

Rolnik904    0

Wie ktoś gdzie można dokupić te płaskowniki co pracują w sprężynie dociskowej , chodzi o siewnik poznaniak .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cris10
      Witam, stoję przed kupnem zestawu uprawowo-siewnego .
      Siewnik pracowałby na 77 ha ( z tendecją wzrostową) , siewnik docelowo ma pracować z ciągnkiem 150-175 km . Póki co z Deutz'em 130 km . Gleba różna ,trochę gliny trochę piasku nawet . Z przewagą gleb ciężkich . Budżet ? Myśle że coś max do 110 tyś netto.
      Marki które mnie zainteresowały to w pierwszej kolejności Kuhn a dokładnie model Sitera 3000 , wraz s sekacjami SEEDFLEX . Z tego co orientuję się Integra tego nie ma ? Mógłby mi ktoś podać różnice między tymi dwoma modelami ? Do dealera po nowym roku mam zamiar jechać , wolę pierwsze tu wypytać trochę .
      Kolejną marką jest Amazone i model AD 3000 co o nim myślicie i jak wam się sprawuje ? Wiem że jego koszt to ponad 100tys netto .
      I najtańszą opcją jest Kongsklide bo w granicach 80 tys netto kosztuje . Pracuje u nas taki w okolicy i szczerze mówiąc nie odstaje na pierwszy rzut oka we wschodach czy jakości siewu od Amazone AD 3000 .
      Co byście polecili ? Jakie macie opinie i czy ktoś ma styczność z tymi markami i maszynami ? Jeszcze fajnie by było gdyby ktoś napisał mi cenę jakąś orientacyjną . Może być na pw ale równie dobrze pod postem . Zapraszam do wypowiedzi
    • Przez MichaHara
      Witam wszystkich proszę o podanie producentów i modeli siewników pneumatycznych do zboża o szerokości 4,8m. jedna z takich propozycji to pneusej rs ale chciałbym poznać wszystkie opcje w tej szerokości. potrzebuję go do sćieżek na 24m a chciałbym uniknąć połówek i robienia kazdej śćieżki oddzielnie.
    • Przez czarodziej83
      Witam uzytkownikow.
      Zakupilem siewnik Isaria 6000s na skrzyni olejowej i probuje go przygotowac na siew owsa i pszenzyta na wiosne robilem probe krecona i chcial bym porownac z kims kto ma taki siewnik i jak go ustawia na zyto pszenzyto i owies. Przy probie kreconej na pszenzycie, wyszlo mi okolo 200 kg na ha. Czyli ustawilem przekladnie na 50x19,5 razy przekrecilem korba dalo mi 2 kg x 100=200 kg czy macie podobne wyniki. Albo podpowiedzcie jak wy ustawiacie.
      Z gory dzieki za podpowiedz
    • Przez johniy861
      witam,
      przymierzam się do zakupu siewnika  kuhna i szukam jakiś opinii na jego temat
      jest to model stosunkowo nowy ale podobno już gdzieś w Polsce takie pracują
      macie jakieś zdanie na temat takiego cuda?
    • Przez Piters182
      Witam, mam pytanie odnośnie tych siewników, jeden jest dobrze znaczy siewnik AD, i jest nowoczesny model Cataya, więc jakie mają dokładne różnice. Wiem tyle że mają kolosalną różnicę cenową, ale czy warto tyle dopłacać itp.