dralo5

Problem z Poznaniakiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolniku360    222

jest na zębatce tulejki w mieszadle wielkiego luzu nie mają i właśnie jak odłącze jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jedyne co mi jeszcze do glowy przychodzi to tulejki od walka wysiewającego te pod blaszka na śrubę fi 6, szczególnie ta ostatnia od strony napedu mieszadła ,czy nie jest nadto wyrobiona i zebatka dobrze nie zazębia (nie kantuje ząb o ząb)bo jesli nie to, to wiedza moja jest wyczerpana moż e kto inny doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

te tulejki wymieniłem od mieszadła tulejek nie dostałem w żadnym sklepie więc zostawiłem stare choć one luzu nie mają a dodam jeszcze to że jak jest pusty to się lekko kręci jak go zasypie to albo bezpiecznik albo nie można kołem zakręcić a jak myślisz bo np. żyto,pszenice,pszenżyto siałem bez tego i było ok a jak będzie z mieszanką i owsem ? nie zawiesi się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

teoretycznie nie powinno nic się dziac tym bardziej jak czyszczone lub kwalifikowane ,jedynie przy koncu moze sie pojawiac problem bo spusty do lejków bedą puste wiec trzeba w porę dosypac ,do wiosny troche zostało wiec moze ktoś podpowie i naprawisz  powodzenia :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

no właśnie liczę że ktoś pomoże gdzie bym się nie pytał każdy rozkłada ręce sam też już nie daję rade dzięki za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-c-330    8

Witam, Ja mam problem z poznaniakiem 5 S043\2 , rok 1987, Mam problem z dźwigienkami den, zacinają sie chyba, bo zboże mi nie chce lecieć, nie wiem, działało dobrze, teraz jakoś zaczęło mi to szwankować. Proszę o pomoc.
A i jeszcze niech ktoś mi powie jak przestawiać koła aby zyskać siew normalny , średni. Przekładnia mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

siew normalny duże na duże i zębatka napędzająca mała


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego chodzi tobie o te pod kołami wysiewającymi ,tak rozumiem ,na kazdej masz sprężynę która regulujesz docisk ale pewnie problem tkwi w samych plastikach ,pewnie sie utleniły po latach i popękały wiec niestety trzeba wymienić na nowe ,co do kół wysiewu to tak jak kolega wyżej pisze duże na dużym ,wysiew normalny  duze na małe zwiększony ,przesuwasz kolo pośrednie na ślizgu tym z grzybkiem blokady góra- dół  a to na wałku wysiewu przesuwasz na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-c-330    8

Dzięki Tomasz78 i izydor6280 , spróbuje coś rozebrać, wyregulować , a przy okazji odmaluje. A mam jeszcze pytanie co do zaprawiarki , posiadam ją ale słabo coś mi zaprawia nie wiem czy może przez to że zaprawa już stara , bo jak tata jeszcze robił czy jej nie wyczyścił czy może coś zepsuło się . Zajmę się po maturze już ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5


Czy ktoś wie jak nazywają sie te gumy albo jaki jest ich numer katalogowy ?

post-142248-0-36589200-1431255796_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek202    0

rozebrałem dzisiaj tą przekładni i łożyska jednokierunkowe są chyba ok wałek nie kręci sie skokami . natomiast luz jest na jednej z krzywek czy to moze być przyczyną złego wysiewu ? wyrobione to raczej nie jest bo tak było od nowości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Witam. Mam nowego poznaniaka i wałek wysiewający kręci sie skokami. Nie bylo nic nim siane więc taki przyjechal z fabryki. Tak ma być czy mam sie denerwowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak ma być. W swoim myślałem, że łożyska jedno kierunkowe są zużyte. Bo obracał się też skokowo. Wymieniłem łożyska i wałek. Nic nie dało. Moim zdaniem ta przekładnia jest taka trochę dziwna. Są tylko dwie dźwignie odpowiedzialne za przeniesienie napędu z krzywek na wałek wysiewający. A co za tym idzie ruch jest przerywany. Gdy dźwignie się cofają. Gdyby były np. 4 ruch był by płynniejszy. To tak jak z pracą silnika 2 i 4 cylindrowego. W siewniku mazur 5 miałem inną przekładnię taką okrągłą bardziej. I tam wałek kręcił się płynnie. W poznaniakach i polonezach te kwadratowe skrzynie nie są wg mnie dopracowane. Powinni wkładać te np. z mazura. Lekko podłużne okrągłe/owalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

dokładnie hubertuss ma rację w amazone są trzy łożyska kierunkowe i jest trochę lepiej też mam poznaniaka z 2006 i jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik904    0

Wie ktoś gdzie można dokupić te płaskowniki co pracują w sprężynie dociskowej , chodzi o siewnik poznaniak .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Koledzy  pomocy  Kupiłem siewnik poznaniak 3m

Chciałem siać rzepak i postanowiłem zrobić próbę kręconą

wysiew 3kg /1ha

Wałeki do wysiewu drobnych nasion ustawiony. Denka zgodnie z instrukcją

i teraz  minimalnie wychylona dzwignia wysiewu  2kg

o jeden milimetr więcej  już 3,5 kg

czy jeden milimetr na dzwigni to może być 1,5kg więcej nasion

Proszę o poradę co może być przyczyną czy tak musi być

Czy może są złe założone koła zębate  łańcuchowe  napędzające przekładnie bezstopniową

gdzie ewentualnie sprawdzić  zgodność wielkości zębatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, krzysiek24m napisał:

Koledzy  pomocy  Kupiłem siewnik poznaniak 3m

Chciałem siać rzepak i postanowiłem zrobić próbę kręconą

wysiew 3kg /1ha

Wałeki do wysiewu drobnych nasion ustawiony. Denka zgodnie z instrukcją

i teraz  minimalnie wychylona dzwignia wysiewu  2kg

o jeden milimetr więcej  już 3,5 kg

czy jeden milimetr na dzwigni to może być 1,5kg więcej nasion

Proszę o poradę co może być przyczyną czy tak musi być

Czy może są złe założone koła zębate  łańcuchowe  napędzające przekładnie bezstopniową

gdzie ewentualnie sprawdzić  zgodność wielkości zębatek

Panie , to nie apteka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Może ktoś by mi podpowiedział  czy  inny typ przekładni w miare tani a mniej uciążliwy w ustawieniu  zainstalować

Przecież to wk----wia .  20cm zakresu regulacji a 1mm to prawie 2kg nasion rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12
Dnia 26.08.2019 o 20:04, zetorki12 napisał:

Panie , to nie apteka ...

sprzedałem go kupiłem innej firmy (nie krajowej)

wysiew  co do dkg wzgledem ustawienia

i niestety tu jest apteka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj