Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil1998

Zetor Proxima Plus czy Power 95?

Polecane posty

kokoman0    305

wzmacniacz momentu to piękna sprawa np. orzesz sobie i w pewnym momencie czujesz że traktor słabnie to zamiast wajchować dzwignia wciskasz guziczek i troszeczke przyredukuwuje zwiększając tym samym siłę uciągu (w transporcie też fajna sprawa :blink: ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

a czy tan wzmaczniacz można stosować np cały czas? czy dla bezpieczeństwa jest to jakos uzasadnione np do 30sekund, albo cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No przeciez bezsensu "cykac" na tym wzmacniaczu bez przerwy, wuzywa sie go najczesciej jak ciagnik schodzi z obrotów a praca z maszyna ktora dusi ciagnik jest bezsensowna


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Chłopcy będzie plus. Po tym co powiedział serwisant o tym ustawianiu sprzęgła przez komputer w każdej wizycie w powerce, to ja dziękuję :blink: Z dodatków to zew. sterownie hyd. obciążniki max przód i tył o ile się nie mylę 150, wyświetlacz i szerokie opony.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

powinno stosować się wtedy kiedy jest to potrzene i przez tyle czasu ile potrzeba po to jest ten wzmacniacz momentu żeby go urzywać. A jeśli chodzi o prace przy orce np. jedziesz sobie ściśle ustalonym biegiem ale dajmy na to jest górka w pewnym momencie to zamiast wajchować i zmieniać bieg w momencie gdy traktor zaczyna słabnąć wystarczy urzyć wzmacniacza i zwiększa się siła uciągu a spada delikatnie prędkość. Ja w swoim wzmacniacza urzywam zawsze wtedy kiedy jest to konieczne i od 3 lat żadnej awarii półbiegów w Kubocie nie miałem. Co do zetora to znajomy ma takiego i jezdziłem nim więc wiem o tym że w serwisie mowili że połbiegów lepiej nie urzywać za często (troche jest to dla mnie śmieszne bo niby po co one są dla bajeru tylko?) i wiem jak działa rewers elektro-hydrauliczny do przodu jest jako tako a przy przełączanie na jezde do tyłu wystepuje dziwne swzarpnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

wszystko fajnie z zetorem ale jest ale...

rozmawiałem z uzytkownikiem zetora najpierw 5211, 7011, 7211 i teraz 5340 i mówił że palic to sobie duzo pali, nie zależnie jaki to był model, np. 5211 w porównaniu do u3512 którego ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

one sporo palą,ale bez przesady. Mają dużą pojemność. wydaje mi się, że to chyba dobrze, bo przynajmniej nie zgaśnie ci w talerzowaniu, bo o małej pojemności to trzeba go trzymać na wysokich obrotach żeby nim coś zrobić, a zetorem to ciągnie i na mniejszych :( A każdy ciągle z tym spalaniem. trochę co denerwujące. ale każdy ci spali w orce sporo, ponieważ to jest ciężka robota dla ciągnika. kubota może pewnie mniej spali, bo w porównaniu 100konnej kuboty z zetorem, to jest spora różnica. Mam nadzieję, że nie którzy odczepią się co do tego spalania.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

to wiem że w orce nie da się zaoszczędzić, ale zetory maja taką opinię :(

no ale 1litr różnicy na jedną mtg to przy 1000mtg jest juz 1000litrów, albo nawet 0,5l to po 1000mtg jest 500litrów, po 5tys mtg jest 2500litrów, ostatnio cenę widziałem 4,30zł za litr, niby nie dużo ale jednak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

no wiadomo, że paliwo nie jest takie jak kiedyś, że litr mleko, to litr paliwa (mniej więcej :( )


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

oj jakby litr paliwa kosztował 1,5zł by było życie, koszty produkcji by zmalały :P wykosić 1ha zboża spalić np.25litrów po 1,5zł to jest na paliwo 40zł, a brać 300zł od hektara,ale wtedy nikt by tyle nie dał za 1ha hah :( wtedy nikt by nie patrzył czy ciągnik dużo pali czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

no niby tak. jak by teraz było takie mleko drogie po 1.60, 2 zł to by było cacy. każdy ma sprzęt jak trzeba, a nie teraz to ciężko o 60 konny ciągnik. (może troszkę przesadziłem )


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
destrukt    0

mam proxime plusa i szajs mam ja 3 lata i pompa paliwa do wymiany lipna linka gaszenia nie polecam nie warto sobie robić kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

też posiadam proxime plus 95 w maju minie 3 rok i zero poważnych awarii, teraz coś mi płyn od chłodnicy wycieka a tak to ciągnik w 99% bezawaryjny jedynie do czego można się przyczepić to jakość materiałów która jest na bardzo niskim poziomie no ale to tylko zetor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj