Zaloguj się, aby obserwować  
kamil900830

Stoll V100 czy V200

Polecane posty

kamil900830    5

Witam razem z tatą podjeliśmy decyzje o kupnie kombajnu buraczanego interesuje nas kombajn Stoll V100 albo V202.Co roku będzie miał do kopania ok 10ha może więcej.Neptunem już się w tamtym roku nie wyrabialiśmy i postanowiliśmy zainwestować w coś większego .Który kombajn będzie lepszą alternatywą V100 czy V200 .Do wydania mamy max 25tyś zł.Zainteresował mnie ten kombajn http://otomoto.pl/stoll-v-202-v202-A17884.html . Nie miałem nigdy okazji nim kopać jaka jest jego wydajność ,awaryjność .Części widziałem na allegro nie są tanie <_< .Podzili się ze mną jakiś użytkownik informacjami o owych kombajnach wady i zalety na co szczególnie trzeba zwracać uwagę przy użytkowaniu tej maszyny .Mam nadzieje że 82 konny Zetor Proxima da rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Popraw kolego link bo nie działa <_< kolega marcin974 ma stolla V100 więc sobie z nim pogadaj bo ja ci nie pomogę bo mam stolla v50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Pierwsze jak posta zacząłem czytać to raczej za v202 byłem ale jak napisałeś na koniec ze proxima 80KM to bida moze być w trudnych warunkach, ciężko dokładnie Ci doradzić, oba na pewno są bardzo mało awaryjne, proste w obsłudze i bardzo wydajne, mają ruchome wyorywacze, lemiesze od neptuna pasują

 

 

v100 przerabiając koło od przyczepy odkopiesz sobie środki zapinając mały ciągnik, dzienie w granicach 1,5ha wykopiesz, v202 ma większy zbiornik, o 70% większą wydajność, jak masz jeszcze sąsiada u którego podłapał byś usługę i zarobił sobie na paliwko to byłoby super, u nas każdy kto ma v202 to zazwyczaj ciąga mtz'em 80KM, zetorem 90KM, ale w zapasie mają traktory o większej mocy, do v100 zapniesz mf'a 255, c-360 i 1,2ha spokojnie wykopiesz przez 10godzin

 

Wady w tych maszynach? Konstrukcyjnych za bardzo nie widzę, jedynie ceny tych części

 

wbij w szukajkę na forum "v100" czy "v202" i poczytaj, duzo pisaliśmy <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

widze ze jestes z opolskiego w bialej u tego handlarza stal ostatnio fajny v100 za 10,5tys widzialem na alegro sie tez oglaszal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

marcin974

Mam jeszcze w zapasie Farmera 105km.O ile V100 jest bardziej wydajniejszy od Neptuna :)

lambogrand

Byłem ostatnio u tego handlarza i chyba będe kupował od niego przyczepe Tandem 13 ton ;)

Jak przyjechałem do niego byłem w szoku tyle sprzętu jeszcze nie widziałem B) proponował mi tego Stolla ale nie wiem czy nie będzie za mały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja tez sieje 10 ha i takiego v100 sprowadzilem az z grudziadza tylko ze ja dalem 6.800zl i 1500 transport spokojnie 1.5 ha na dzien wykopiesz zobacz sobie filmiki na you tube jak on chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Na ruchomym wyorywaczu kupiłes? cos nie chce mi sie wierzyć ze za tę kasę :)

 

 

Na yt jest kilka moich filmików, jeden z nich:

 

 

Po wykopaniu 160ha w ciągu ostanich 5lat maszyna troszkę podupadła i trochę wolniej jeździmy, u nas to u nas, ale przez 18lat zanim go kupiliśmy to tez przeżucił nie mało :D

 

 

 

Dziś c-360 odkopywałem to 1 szosową, to przy 10godz pracy w tym tempie ponad hektar wykopie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Na ruchomym kupilem bylo ogloszenie na allegro 3dni jak to wieczorem zobaczylem tak odrazu wsiadlismy z ojcem w samochod i 500km popedzilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj