wrobelek02

Buraczki ćwikłowe

Polecane posty

mlody111    23

znacie jakiś producentów ogławiarek/niszczarek do naci? coś tańszego niż weremczuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

znacie jakiś producentów ogławiarek/niszczarek do naci? coś tańszego niż weremczuk 

 

FRISMA.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

No właśnie widziałem też to ogłoszenie, mega solidnie to nie wygląda ale robotę chyba by zrobiło jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

ja w tym roku planuje pierwszy raz uprawe buraczka na swiezy rynek mam zostawione ok 1,5 ha pod zasiew z tym ze cały czas sie zastanawiam czy wchodzić w buraczka czy odpuscic i zwiekszyc areal cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Zależy na co chcesz przeznaczyć tego buraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Zakład ktory odbiera ciśnie sok.Termin odbioru dopiero mam gudzień/styczen bo jabłko do konca listopada cisną, a wieć bedą badać betaine podobno chrobry ma jej wiecej i jezeli lezą w pryzmię do tak szybko nie spada w nim jak w nochowskim prawda to?, szukam  kogoś kto mogłby coś powiedziec o nim ogławianie,przerastanie ,plon jaki uzyskał itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskarm    0

Witam, mam problem z burakiem ćwikłowym, otóż na jednym polu, najwcześniej siane buraki, są popękane i czarnieją, co może być tego przyczyną i jak to zwalczyć? W zeszłym roku na tym polu uprawiany był jęczmień jary.

post-217459-0-57521200-1498807512_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskarm    0

dzięki wielkie, doczytałem i musi to być to. Chociaż mnie to dziwi bo robiłem badania gleby i wszystkiego było pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

zawartość składnika w glebie może być wysoka, ale pH gleby może blokować dostępność składnika dla rośliny. Też mieliśmy kiedyś takie problemy z buraczkiem i zastosowanie boru pomogło.

 

nasiane tyle na ile jest klienta, żeby sprzedać w rozsądnej cenie i coś zarobić,  a nie oddawać za grosze bo się zmarnuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Panowie jest jakaś szansa żeby zlikwidować pędraka już kiedy Buraczki zakrywają rządki? ,Było doglebowo przed siewem pryskane jakoś dalej siedzą i gryzą.Mam węże do rsm może spróbować polać przed spodziewanym deszczem jeszcze raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki herbicyd polecacie do buraczków ćwikłowych? Stosowałem Betanal, ale nie sprawdził się. Mam kilka arów, ale plewić sie nie chce. Chwasty, które u mnie występują to głównie komosa biała, żółtnica i w mniejszym stopniu chwastnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam, co to za patogen, ktory zabarwia liscie buraka na czerwono, albo jakis niedobór??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskarm    0

Stawiałbym na chwościka, stosowałem Topsin M 500 i się więcej nie rozprzestrzeniał po polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24

Adrian widze że masz ten sam problem co ja . Też się zastanawiam czy po lumaxie można siać buraczki na drugi rok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj