wrobelek02

Buraczki ćwikłowe

Polecane posty

e2visionamd    18

takie buty... a kopiesz elewatorową 135 od koła do koła czy szerszą ? jaki rozstaw rządków , podwójny rządek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

podesłałby ktoś jakieś przykłady ogławiarek? Bo za bardzo nie wiem jak znaleźć coś na ogłoszeniach :-P a chciałbym się trochę w tym zorientować ;-) z góry dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kopałem kombajnem Amac D2 i szło bardzo dobrze, 4 rzadki naraz zbierałem. 1,3ha wykopane w 7-8godz

 

Po ile sprzedajecie? Jakie ceny macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, pytanie mam, co zrobić żeby nać w buraczkach nie padła na jesień??? To sprawka chwościka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Poprostu... przez lato była 30-40 cm nać ,a teraz nie ma wcale albo krótka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

W jakim zagęszczeniu najlepiej jest zasiac buraczki pod przemysł, dalo by rade gamą do buraków cukrowych bez przerabiania jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

zazwyczaj sieje się po 2 rzędy. 

kiedyś spotkałem się z tym że gość siał buraczki siewnikiem zbożowym, nie widziałem tego ale podobno nieźle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Witam panów, mam zamiar posiać 2 ha buraczka po ziemniakach spod osłon. Jaką odmianę polecacie do siewu pod koniec czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Wodan jeszcze nie pamiętam aby kiedyś mnie zawiodła ta odmiana. Miałem w tym roku troche Detroit'a i był to pierwszy i ostatni rok!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1

Malkolm i KIQ czy kopaliście buraczki okrągłe czy długie mam zamiar ogławiać je orkanem czy to zda egzamin, w jakich odstępach siejesz buraczki jak byś mógł to dodaj zdjęcie bo mam zamiar zasiać z 10 ha buraczków a niewiem jak zasiać w jakich odstępach i ogłowić bo annę mam jednorzędową ponieważ sadzę ziemniaki pastewne i nią mam zamiar kopać buraczki a przy okazji to ile się wysiewa buraczków na 1 ha i jakie odmiany siejesz gdzie kupujesz ziarna do zasiewu czy one siedzą w ziemi czy nad nią mam zamiar produkować buraczki na tłoczenie.

Edytowano przez arion650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Anną kopałem okrągłe. 

siałem na redlinach tak jak marchew, ale u mnie jest wysoki poziom wód, teraz bym raczej siał na płasko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przypuszczam że tak, może coś trzeba by z wyorywaczem pokombinować, buraczek rośnie na wierzchu, to nie marchewka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kiedyś próbowałem anną i za bardzo nie szło. Są specjalne przystawki do anny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Ja sieje po ziemniakach. Tak ogławiam orkanem kopię anna bez zadnej przystawki bo jest nie potrzebna i prosto z przyczepy kipuję na kosz przyjeciowy i leci wszystko przez sortownik prosto w bigbagi.. Zawsze siałem na redlinach ale w tym roku zasiałem na płasko i tak już bede sial ciągle.

Edytowano przez KiQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1

będę siał buraczki na płasko i mam zamiar wykopywać anną a ogławiać orkanem jak by ktoś miał film lub zdjęcie to z chęcia bym obejrzał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj