suzuki550e

stosowanie glean 70 wg

Polecane posty

suzuki550e    1

witam, zakupiłem glean 70 wg na 5 ha pszenicy, na etykiecie napisano że można go stosować przedwschodowo jak i po wschodach, ale jak go kupowałem powiedziano mi żebym go niestosował po wschodach, tylko że nie uda mi się tak zrobić i potrzebował bym go stosować po wschodach, czy ktoś tak pryskał, dlaczego mi tak powiedziano, skoro etykieta pozwala ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jak coś kupujesz to najpierw zapytaj się w sklepie dlaczego tak mówią i sam przeczytaj co pisze, a nie najpierw kupisz środek, a potem się pytasz czy jest dobry.

 

A teraz na tema: Napewno czytałeś ulotkę? Można stoswować po wschodach ale lepsze efekty są jak zastosuje się przed wschodami, pisze to jak wół na pierwszej stronie prawie na samej górze.

 

Poza tym dlaczego nie uda ci sie tego zrobić przed wschodami? Jak wiedziesz na pole zasiać to i opryskać też się da, poza tym nie masz tyle do pryskania żebyś nie dzążył opryskać 5ha, to raptem godzina roboty.

 

A tak poza tym jesteś pewny że to GLEAN 70???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Jak coś kupujesz to najpierw zapytaj się w sklepie dlaczego tak mówią i sam przeczytaj co pisze, a nie najpierw kupisz środek, a potem się pytasz czy jest dobry.

 

A teraz na tema: Napewno czytałeś ulotkę? Można stoswować po wschodach ale lepsze efekty są jak zastosuje się przed wschodami, pisze to jak wół na pierwszej stronie prawie na samej górze.

 

dobra dzię ki chciałem się upewnić, pierwszy raz ten sirodek stosuje, poprostu trzymać się etykiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Ja jak siebie pryskałem oziminę na wiosnę nie dało to oczekiwanych efektów, więc uważam że zawsze lepiej zaraz po siewie opryskać i mieć spokój. Nie zadziałało dlatego, że niektóre chwasty dopiero wschodziły, a niektóre już kwitły. Tam piszę że po wschodzie zboża do 2-3 liścia??


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! mam pytanie tydzień temu siałem żyto że względu na deszcze nie popryskałem jeszcze na chwasty ,ale jutro piatek ma u nas nie padać ,więc nie bedzie problemu po tygodniu żyta prskać czy lepiej poczekać na 3 liscie juz? dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

no teraz to już trzeba czekać bynajmniej na 2 listki

a podobno można siać nawet 5 dni po sianiu ? jeden kawałek zasiałem w piątek to jutro będzie 6 dni po sianiu ,drugi kawałek zasiałem w sobotę czyli jutro będzie 5 dni jak w piątek popryskam to co się satnia ? za pózno już podobno gleanem lepiej na pole niż na 3 listki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

a podobno można siać nawet 5 dni po sianiu ? jeden kawałek zasiałem w piątek to jutro będzie 6 dni po sianiu ,drugi kawałek zasiałem w sobotę czyli jutro będzie 5 dni jak w piątek popryskam to co się satnia ? za pózno już podobno gleanem lepiej na pole niż na 3 listki?

bo nie wiem czy na 6 dzień czyli jutro moge pryskać czy zaszkodzi to na zboże ? proszę o podpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Po siewie do 3dni, a po wschodach od fazy 2 liści.

 

Ja pryskam tego samego dnia co sieję, przeważnie jak siewnik kończy siać na polu to odrazu pryskam na wilgotną glebę. Jak widzę że sie niewyrobię z opryskiem to przerywam sianie, żeby niebyło tak ze zasieję a potem przyjdzie zła pogoda i mi sie odciąga oprysk, najwyżej kończę siew później ale oprysk jest wykonany w terminie. Glean najlepiej działa po siewie.

 

6dni to stanowczo za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bo chodzi o to że do 3 dni to jeszcze nie szpilkuje a tak jak u ciebie mineło 6 dni i już listek prawie jest <_< ale jest na tyle słaby że opryskiem go zniszczysz (rośline) ewentualnie może tylko uszkodzisz

 

Ja też muszę czekać ale nie ma strachu glean bierze równie dobrze i po wschodach nawet w tamtym roku było dość zimno i deszczowo a zadziałał ( mówili że na darmo pryskam) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

bo chodzi o to że do 3 dni to jeszcze nie szpilkuje a tak jak u ciebie mineło 6 dni i już listek prawie jest <_< ale jest na tyle słaby że opryskiem go zniszczysz (rośline) ewentualnie może tylko uszkodzisz

 

Ja też muszę czekać ale nie ma strachu glean bierze równie dobrze i po wschodach nawet w tamtym roku było dość zimno i deszczowo a zadziałał ( mówili że na darmo pryskam) ;)

czyli teraz już za pózno ? to teraz po wschodach ,ale podobno ma być w pazdzierniku zima ? czy może teraz lepiej wczesną wiosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

czyli teraz już za pózno ? to teraz po wschodach ,ale podobno ma być w pazdzierniku zima ? czy może teraz lepiej wczesną wiosną ?

a z waszego doświadczenia to lepiej teraz pryskać na wiosnę czy można jeszcze w tym roku jak bedzie pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

a z waszego doświadczenia to lepiej teraz pryskać na wiosnę czy można jeszcze w tym roku jak bedzie pogoda?

Mozna pryskać Gleanem do fazy szpilkowania jak ziemia wilgotna, ja stosowałem ten preparat ponad 20 lat i wiem jak działa, przestalem go stosować bo przestał działać jak należy mimo że stosowałem go na przemian z Maratonem. Jest teraz tyle lepszych preparatów choścby Maraton, Stomp, Lentipur, Boxer, Expert met itd po co się upierać tym Gleanem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Teraz są przymrozki a zasiałem żyto dopiero co. Czy doglebowo można dać glean rozpuszczony w rsm-mie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Wiesz co Lukasz ja bym rozdielił RSM i Glean. Najpierw opryskałbym Gleanem (czego Glean?) a potem zastosował RSM w niezbyt dużym stęzeniu, poprostu wydaje mi się że będzie zbyt wysokie stęzenie Gleanu a roztworze RSM-u, ja bym takiego zabiegu nie zaryzykował. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

Zaraz ze stołka spadnę :lol: :lol: :lol:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

 

Wtedy kiedy ziarno nie jeszcze nie zeszło. Możesz pryskać od razu po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

A co tu nie rozumieć. Przed wschodowo czyli przed wschodem księżyca. Ale księżyc nie może być w pełni bo wszystko ci oprysk spali.

 

A tak poza tym to wyrazy współczucia dla rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

,,przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia'' ale samo to zdanie ktore ująłem w '' jest niegramatyczne i niestylistyczne. poprostu troche zabawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Czy zastosowanie Gleanu zaraz po siewie na żyto,na polu gdzie jest sucho bo od 4 tygodni nie padał deszcz nie zaszkodzi uprawianej roślinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj