wiesio

Jaki wybrać ciągnik?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesio    10

Mam prośbę ,doradzcie mi jaki wybrać ciągnik?,chcę kupić używany o mocy około 140 KM (+20 KM,-10KM ) ,nie musi być wypasiony (np. klima ),prosty w obsłudze, najlepiej by częsci zamienne też były w przystępnej cenie,poprostu jakis solidny model. Chcę przejśc na uprawę bezorkową więc będzie on wykorzystywany głównie do uprawy gleby takim wynalazkiem o którym pisał pan Andrzej(kto sie interesuje uprawą bezorkową na pewno wie o co mi chodzi).Mam mało ha (około 30) wiec dużo pracy nie będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zależy ile masz pieniędzy do wydania na ten cel?

Ja np. bym ci polecał Deutz-Fahr'a Dx 6.50 lub Dx 145 albo Agrostara 6.61 są to proste a zarazem wytrzymałe ciągniki mające umiarkowany apetyt na paliwo.

 

http://moto.allegro.pl/deutz-dx-6-50-nie-fendt-nie-john-deere-i1233868850.html

 

http://moto.allegro.pl/dx-145-turbo-deutz-stan-bdb-woj-opolskie-i1245156950.html

 

http://moto.allegro.pl/deutz-fahr-6-61-z-1992-roku-klimatyzacja-i1239528694.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930P    0

ja ci polecam John deere 7710 albo 6620 sam robiłem na tych maszynka i są naprawdę twarde i solidne tylko ze one maja lekki wir w baku(moim zdanie to jest ich jedyna wada, ale jak się mieć co solidnego i dobrego to trzeba płacić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

ja ci polece jakiegoś zetora jak chesz miec coś solidniego i w miare taniego lub jakiegoś deutza jak kolega wyżej wymieniał o to też dobre ciągniki i nie wiem czy ci polecić jeszcze Sama irona 100 pracuje u nas na wsi taki i cichy jest i jakoś jerdzi ale zobacz te ciągniki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Mam zamiar wydać około 60 000 PLN, a nawet wiecej jesli by było warto,o nowym nawet nie marzę,ceny z kapci wyrywają,a zresztą po co by 30 ha obrabiać.Co do porad do dzieki wszystkim,sprawdzam,szukam porównuje,ale nadal mam mętlik w głowie(ktoś coś chwali,inny wrećz przeciwnie),trudno na coś się zdecydować,ale nadal proszę o opinie,porady.

 

Zaczynam zastanawiać sie nad Zetorem,może cześci nie są zbyt drogie,każdy "wiejski mechanik" (bez urazy dla wszystkich mechaników) da radę naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego jesli myslisz nad zetorem proponuje np 9540 bardzo udana seria posiadam osobiście 10540 ma przepracowane grubo ponad 6 tys mtg i nie można na niego narzekać w tej kwocie powinienes się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktarysta    1

Ostatnio ojciec kolegi kupił z dotacją unijną jakiegoś NH więc może to jest rozwiązanie twojego problemu postaraj się o tą dotację o ile pamiętam trzeba mieć 40% wkładu własnego więc możesz dostac nawet 90tyś złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Właśnie myśle o dotacji,mając 60 000pln własnych mogę myśleć o ciągniku o wartośći okoł 120 000pln (jeśli wniosek przejdzie),a za tyle całkiem porządny ciągnik można kupić(w miarę młody) ,oczywiście używany.Tylko czy to ma sens,brać kredyt,spłacać odsetki,zanim kasę agencja wypłaci,raczej myśle by kupić coś za te 60 i by połowe agencja zwróciła.Tak jak pisałem wcześniej mam mało ha,ten ciągnik będzie praktycznie ciągał zmodifikowany głębosz (jeśli uda mi sie go zrobić) lub pług zębowo-talerzowy,pozatym mam jeszcze dwa ciągniki o mocy 60 i 80 KM więc one głównie bedą używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak chcesz baaardzo prosty i nowy sprzęt to może ten:

 

http://moto.allegro.pl/belarus-mtz-1221-1221-3-130km-najlepsza-cena-i1224612690.html

 

Co do Używanego Zetora to najlepiej Forterre 11641 lub 11741 co prawda to tylko 116KM ale za to prekładnia typu PS

 

http://moto.allegro.pl/zetor-116-41-i1243620183.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1805    0

witam. JD np 6620 jest oszczędny w paliwie ale nie można mu dawać więcej niż 1800 obrotów. Ja jechałem z pługiem kuhn 5 korpusów i na te 1800 obrotów wyszło mi spalanie 15 litrów na godzinę a kolega jechał identycznym zestawem tyle że dawał mu ile fabryka dała i spalanie miał jakieś 24 litry a to jest różnica. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj