Zaloguj się, aby obserwować  
jankowski17

zetor 7745

Polecane posty

Ferdek07    75
Święte słowa...Jak ktoś ma do takiego zetora maszyny od 360 to wiadomo że pali dużo...wtedy jest mała wydajność i dlatego....Zetor z serii 7XXX powinien mieć większe maszyny niż te od 360....Wtedy taki zetor jest naprawdę ekonomiczny....Z maszynami od 360 powinien pracować zetor 5211 i to będzie miał większy zapas mocy jak 360....Wiec historia że zetory dużo palą jest wyssana z palca.....

Nie popadajmy w skrajności, bo np. 4514 czy każdy inny perkins o mocy około 70 km potrafi w lekkich pracach spalić nawet poniżej 4l/godz zegarową, a który 4 cyl zetor to potrafi? A w ciężkiej robocie może i spalania są podobne, ale perkins wraz trochę mniej spali.

Z tym ze 5211 ma zapas z maszynami od c360 to prawda, kumpel niedawno kupił i tak twierdzi, jednak dodaje że spalić też potrafi jak sie mocno depcze w gaz tyle co i c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Nie popadajmy w skrajności, bo np. 4514 czy każdy inny perkins o mocy około 70 km potrafi w lekkich pracach spalić nawet poniżej 4l/godz zegarową, a który 4 cyl zetor to potrafi? A w ciężkiej robocie może i spalania są podobne, ale perkins wraz trochę mniej spali.

Z tym ze 5211 ma zapas z maszynami od c360 to prawda, kumpel niedawno kupił i tak twierdzi, jednak dodaje że spalić też potrafi jak sie mocno depcze w gaz tyle co i c360

 

Co do spalania w cięzkich pracach podaje....

Zetor 7011 na hektar orki spalił 13 litrów przy czym ja jechałem non stop na 2 tys obrotów :rolleyes:

4514 oral kumpel spalił 15 l a jakie obroty to nie wiem....

 

Wiem że predkość z jaką jechalismy była podobna....I pługi takie same....

 

Wiec wniosek wysuń sam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co do spalania w cięzkich pracach podaje....

Zetor 7011 na hektar orki spalił 13 litrów przy czym ja jechałem non stop na 2 tys obrotów :rolleyes:

4514 oral kumpel spalił 15 l a jakie obroty to nie wiem....

 

Wiem że predkość z jaką jechalismy była podobna....I pługi takie same....

 

Wiec wniosek wysuń sam......

Może miał pługi innej firmy może lemiesze nowe a może .. może jest głębokie, dla mnie te porównania w orce nie są miarodajne, dla mnie najważniejsze to spalanie pod obciązeniem i w lekkiej robocie przy wykorzystaniu całego zakresu obrotów na godz zegarową, chociaż jak perkinsa dusić do dechy to też łyknąć potrafi, mój mf 255 jak ma ciężką robotę pali przeciętnie 4l/godz zegarową ale chciałem sprawdzić ile na max wychla i dałem mu tak w dupe że prawie się zagotował i wyszło mi 5,5 /godz zeg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja uważam, że zetor spali mało w ciężkich pracach, a w lekkich faktycznie wyjdzie sporo i tego nie da się zaprzeczyć. Moja wypowiedź odnosiła się do zdania, że jest zamulony i słaby. Ja gdybym miał wybierać ciągniki to jako główny wziąłbym 3 razy zetora ale jako pomocniczy typu zgrabianie, czy sianie nawozów faktycznie wolałbym chyba fergusona lub c-360 3p niz np. 5211. No ale gdyby miał chodzić w turze to chyba wolałbym zetora niz ursusa gdyż jest bardziej wytrzymały, zwrotniejszy, i bardziej komfortowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja uważam, że zetor spali mało w ciężkich pracach, a w lekkich faktycznie wyjdzie sporo i tego nie da się zaprzeczyć. Moja wypowiedź odnosiła się do zdania, że jest zamulony i słaby. Ja gdybym miał wybierać ciągniki to jako główny wziąłbym 3 razy zetora ale jako pomocniczy typu zgrabianie, czy sianie nawozów faktycznie wolałbym chyba fergusona lub c-360 3p niz np. 5211. No ale gdyby miał chodzić w turze to chyba wolałbym zetora niz ursusa gdyż jest bardziej wytrzymały, zwrotniejszy, i bardziej komfortowy.

Oj ale już nowa proxima zwrotna nie jest :angry: , a jak oceniacie wytrzymałość skrzyni biegów i tych zwolnic bo proxima chyba ma takie same jak stare zetry, no i jak naprawde jest z tym sprzęgłem jest delikatne i wycierają się szybko łapki czy nie? bo w turze to naważniejsze bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Można porównać testy spalania DLG, jest tam 4514 s także nowsze zetory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Co do zwolnic i skrzyni to powiem ci tak, ze ja mam przebieg ok 5500 mtg i nie robiono w tym nic, a w SKR w moim rejonie mają 7211 z przebiegiem 15 tys mtg i nie robiono w nim nic oprócz wymiany kompletów opon, które są już chyba 6 :rolleyes: a sprzęgło to chyba w tamtym roku robili. Proxima z moich obserwacji jest w miare zwrotna, trochę jeździłem i mi się podobało, ale każdy ma inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Co do zwolnic i skrzyni to powiem ci tak, ze ja mam przebieg ok 5500 mtg i nie robiono w tym nic, a w SKR w moim rejonie mają 7211 z przebiegiem 15 tys mtg i nie robiono w nim nic oprócz wymiany kompletów opon, które są już chyba 6 :rolleyes: a sprzęgło to chyba w tamtym roku robili. Proxima z moich obserwacji jest w miare zwrotna, trochę jeździłem i mi się podobało, ale każdy ma inne zdanie.

Jak proxima i może wiesz coś na temat spalania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo87    0

co do spalania w zetorach to wszyscy którzy mówiaze zetory palajak smoki to poprostu raczej nei pracowali zetroami i nie wiedzą jkaie do nich maszyny podpiącam 2 zetorki 7745 turbo dopiero niredawno kupiony a tak przez 7 lat mój 5211 obrabiał rocznei ponad 30 hektarów i nie nazekam na niego wolel 100 razy 5211 niz ursusa 3512 lub c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Podobnie jak przemo, nie zamieniłbym swojego zetorka na c 360. Komfort pracy jest nieporównywalny, jest ciszej w zetorku, i przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale koledzy gdzie tu porównywac zetora do c-360... ;) to jest calkiem inna bajka.. :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A czy to prawda ze w 7745 przedni napęd załancza sie sam?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

A nieprawda bo potrafi się sam załączyć, szczególnie jak widełki ustalające wajchę włączającą są zużyte ;) Nie raz tak miałem w swoim, najlepiej jak włączył mi się kiedyś na szosie tak przy 35 km/h to myślałem że już mi się skrzynia rozleciała tak zawyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony23    0

witam mam pytanie odnosnie tego zetora a wiec czy w tym modelu jest mozliwe wlaczenie WOM na 1000 obrotow a jesli tak to w jaki sposob ? :lol:


Z E T O R 7 7 4 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

mozliwe jest tylko wtedy gdy takowy egzemplarz jest wyposażony w taką opcję :lol:

włacza sie takim pokętłem pomiedzy reduktorem a wajchą od womu jesli jej nie ma to prawdopodobnie nie masz w swoim zetorze 1000 obr womu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony23    0

aha to nie ma u mnie tego pokretła , ale obiło mi sie też o uszy ze można przełożyć jakis wałek w skrzyni i wtedy będzie właśnie 1000 obrotów


Z E T O R 7 7 4 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Witam

Mamzamiar kupic zetora 7745

I chcialem zapytac o spalanie

tylko prosze o szczere odpowiedzi


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
I chcialem zapytac o spalanie

Z niejednej osoby słyszane i czytane że jest mniejsze w stosunku do wykonanej pracy do zetorów seri 72 i 52, silnik jest troche inny (wykorbienie jak i tłoki) a tak silniki takie same. Wersje turbo mają 80 koni a z turbiną ladnie ciągną w całym zakresie.

Do czego ma być ciagnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mamzamiar kupic zetora 7745

I chcialem zapytac o spalanie

tylko prosze o szczere odpowiedzi

Dane z instrukcji obsługi:

Obciążenie silnika:

50% - 9,3 l na godzinę zegarową

80% - 12,3 l na godzinę zegarową

100% - 14,9 l na godzinę zegarową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
Dane z instrukcji obsługi:

Obciążenie silnika:

50% - 9,3 l na godzinę zegarową

80% - 12,3 l na godzinę zegarową

100% - 14,9 l na godzinę zegarową.

To u mnie nawet wychodziło w praktyce mniej - w orce pługiem 4 skibowym w ciężkiej ziemi (obciążenie przypuszczam bliskie 100%) było to w granicach 12l. na godzinę zegarową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

rok temu na allegro widziałem zetora 7745, ale za to jakiego...

największe i najszersze opony, tur 3 sekcyjny, zaczep tylny regulowany(jak w nowszych ciągnikach), pełna gama obciążników, turbo co dawało 90 KM (tak podawał), stan idealny, haki na TUZ(belki dłuższe), WOM 540/1000, szybka skrzynia w pełni synchronizowana, tur ze wszystkimi narzędziami (podajrze za dopłatą) miał chyba ze 6000 mth

jak dla mnie marzenie

cena 50 tys.

10 lat mógłbym na takiego zbierać;)

 

a ja mam zwykłego 7211, strasznie zaniedbanego, szkoda gadać

coś z pompą się dzieje, jak go odpalę zimnego to zanim załapie 4 culinder to zdążu zgasnąć jakby się zapowietrzył, i tak potrafi kilka razy pod rząd, nie wiem co jest, był kupiony nowy kiedy się urodziłem, wtedy to była iskra, ale z czasem coś miał mało mocy (bo tata jeździł delikatnie), więc w sumie 1 cały rok był w pom-ie, tam go nawet rozkręcali na części pierwsze bo to był jedyny w całej okolicy i musieli wiedzieć jak to wszystko jest zbudowane, ale po roku wkońcu wymienili tłumnik i wszystko grało, bo w tłumniku było za dużo sadzy

ale od tamtej pory ciągnik nie odpala od razu, zimą trzeba go grzać i dodatkowo ładować

wiele by tu mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

że jak po naprawie gorzej odpala może mechanicy rozebrali na części i żle żłożyli ,a co chodzi zanim załapie 4 cylinder skąd ty wiesz kiedy on łapie ? U mnie na zimnym też nie zawsze łapie ale nie dlatego że jest zimny tylko paliwa mało jak jest mniej niż 1/4 w zbiorniku to muszę przy pierwszym uruchomieniu podpompować i chodzi (jak nie to nie załapie ,albo tylko pyrknie)

 

Zaczepy na szynie i haki a i koła szersze były za dopłatą (oczywiście na zachodzie) widziałem mtz z szynowym zaczepem ,haki ,szersze koła i jeszcze klima.Sąsiad ma w MF 3080 hak sterowany siłownikiem a nie tylnymi belkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

po mocy, jeśli uruchomię silnik, i od razu ruszam (czego nie powinno się robić) to czuję że jest jeszcze zbyt słaby

 

a jak uruchomię C-360 (iskierka) co odpali nawet na mrozie za najwyżej drugim przekręceniem silnika to po ruszeniu czuć że ma moc, pomimo że się nie rozgrzał

 

to jest raczej kwestia zużycia tłoków, tuleii i pierścieni, wiem że jeśli z odpowietrzacza komory smarowania idzie sporo pary, lub jest ta rurka zabrudzona olejem, bądź co gorsza kapie olej, to mam pewność że pierścienie są do wymiany,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

WITAM.

Po pierwsze czy bezpośrednio po odpaleniu pracuje na wszystkie tłoki, czy czasami do któregoć z nich nie dostaje się płyn chłodzacy, to może powodować jego niedomaganie po odpaleniu.Płynu nie ubywa?Jak z olejem w silniku?I mapisz czy po "rozgrzaniu" pracuje normalnie.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj