Zaloguj się, aby obserwować  
jankowski17

zetor 7745

Polecane posty

jankowski17    2

witam wszystkich mam pytanie zwiazane z marka ciagnikow rolniczych zetor dokladnie rozchodzi mi sie o tym 7745 jak wiadomo on ma naped 4x4 ale czy mozna go wylaczac by byl napedzany tylko na tylnia os czy on ciagle ciagnie na 4 kola a jak da sie wylonczy 4x4 na 2x4 to jak to zrobic. POZDRAWIAM


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

witam. zalączam zdjatka

czyzby to byla ta wajcha ??


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1
witam. zalączam zdjatka

czyzby to byla ta wajcha ??

nie ta....tylko ta bliżej dolnej krawędzi zdjęcia przynajmniej ja tak mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

aha a ktora dokladnie czekam wiec na zdjaka ktora to wajcha. z gory wielkie dzieki. pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Załączam zdjecie z poprawnym zaznaczeniem wajchy włącznika napędu.

post-395-1185391947_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

tak myslelem. wielkie dzieki


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz K    2

A do czego służą te dwie dźwigienki na środku podłogi i jak wygląda obsługa hydrauliki zewnętrznej w zetorze 7211 lub 5320?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

jedna na z prawej jak siedzisz jest od przelaczania biegow polowe/szosowe a ta z lewej od wlaczania womu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz K    2

Acha, a hydraulikę zewnętrzną obsługuje się tymi dźwigniami z prawej strony siedzenia?, można w nim używać podnośnika i hydrauliki zewnętrznej jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam!

Jak to jest z tymi silnikami starych i nowych zetorów, że wolnoobrotowe to zgoda, ale kolega jeździł kiedyś 5211 zawsze przekonywał mnie jak to dobry ciągnik i lepszy od mojego mf 255, ale zmienił na 7745 albo 7245 nie wiem widziałem z daleka ale koła 34'tył i nie jest jużtak zadowolony, spalanie spalaniem duze było ale mocy brak, 2 przyczepy 4,5 t i trochę drzewa naładowane i buczy i słabnie niewiele mnie jak ten 5211, uciągu ma dużo lae mocy brak, wkurzył się i podkręcił dawkę paliwa moc jest ale spalanie porażające leje opał i tak robi ale, jak pochwaliłem sie ze w planach mam proxime zaczoł jednak odradzać, nawet nie mówiłem mu że tam silnik c385 turbo, więc czy ta proxima nie bedzie taka ospała jak stare zetory bo podobno też solnik bardziej wolnoobrotowy i ta sama pompa paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
nawet nie mówiłem mu że tam silnik c385 turbo, więc czy ta proxima nie bedzie taka ospała jak stare zetory bo podobno też solnik bardziej wolnoobrotowy i ta sama pompa paliwa

Proxima ma przecierz inny silnik niż w C385 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Proxima ma przecierz inny silnik niż w C385 :rolleyes:

A jednak ma z c385 tylko zmodyfikowany i z turbo a podstawa to ten silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A jednak ma z c385 tylko zmodyfikowany i z turbo a podstawa to ten silnik

Możliwe, skok tłoka jest ten sam ale średnice cylindrów zmniejszone o 5mm, stąd mniejsza pojemność. Jeśli ma podobną charakterystyke jak w C385 to współczuje :) ale turbina i mniejsza masa ciągnika może zamaskują jego mulastość na niskich obrotach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Możliwe, skok tłoka jest ten sam ale średnice cylindrów zmniejszone o 5mm, stąd mniejsza pojemność. Jeśli ma podobną charakterystyke jak w C385 to współczuje :) ale turbina i mniejsza masa ciągnika może zamaskują jego mulastość na niskich obrotach :rolleyes:

Dobra, ale co z tymi starymi zetorami mulisty jest czy nie?> pamiętam jak mi belował 7211 to niewiadomo kiedy zdusiło go i zgasł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Dobra, ale co z tymi starymi zetorami mulisty jest czy nie?> pamiętam jak mi belował 7211 to niewiadomo kiedy zdusiło go i zgasł,

 

Stary takie bajki to możesz przedszkolakom na dobranoc opowiadać.....Ja osobiście jeszcze nie zdusiłem silnika w moim 7011 a to taki sam silnik jak 7211....Powiem więcej mój zetor ma większego kopniaka niż 3p...Więc albo ten 7211 co u ciebie belował to jakiś konkretnie zajeżdżony albo sie zapowietrzył :rolleyes: ....Nie rozumiem czemu tak najeżdżasz na zetory....A ten 7745 że niby z 2 dwoma przyczepami 4,5 t ma ciężko....Jak ja swoim 7011 rozrywam pod górkę nawet....A 7745 jest silniejszy i ma napęd....Wuja ma 7711 i w 4 skibowcu to leci jak głupi....I kopyta ma...Także nie wiem kto ci takich bajek naopowiadał....Albo porostu ty jesteś anty zetor.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

To mój Zetor 7745 ciągnie dwie przyczepy po 11,5t i idzie, (na podwórku) :rolleyes: .

A orze trzy skibowym pługiem firmy Janpol :) .

Takie u nas ziemie :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Dobra, ale co z tymi starymi zetorami mulisty jest czy nie?> pamiętam jak mi belował 7211 to niewiadomo kiedy zdusiło go i zgasł,

Miałem 7211 i mimo że był słabszy od "osiemdziesiątki" sprawiał wrażenie bardziej żywego na niższych obrotach. A to że go zdusiło i zgasł to chyba normalne, nie wiem czego oczekujesz od ciągnika 63KM, podepnij pod 95KM to Ci będzie co chwila zrywało zabezpieczenia na prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sorki, ale pisałem że jak go przestawił na dawce pliwa idzie dobrze ale chla jak smok, podejrzewam że w większości zetory mają zmniejszaną dawkę paliwa i stąd jest opinia że to mułu, nie jestem anty zetorowo nastawiony bo sam chce kupić proxime 6441 a dlatego tą mniejszą bo jak narazie bedzie wystarczająca myślałem o większej 8441 ale naczytałęm się tutaj i od ludzi że na biegu jałowym pali 6l/mtg to sorki ale lamborghini czy perkins 110 km ma takie spalanie a zrobi 2 razy wiecej, to ile w transporcie palą te 7745? tzn mniej czy podobnie do 914?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No ja osobiście miałem przyjemność jeździć ursusem 4512 z silnikiem perkinsa, i po przesiadce na zetora 7711 to bez porównania. Ja uważam wręcz przeciwnie, dla mnie zetor to mocny i zwawy ciągnik, i możecie mi mówić ze palą dużo ale po zmianie C-360 3p na zetora zostało mi 40 l paliwa z zapasów, które zawsze kupowałem do 3 P. Co z tego że inny ciągnik pali 4 mtg na godz a zetor 6 jak zetorem mam prawie 2 razy lepszą wydajność,. Opinia, że zetor pali dużo wzięłą się stąd, że w latach 90 nie były tak dostępne odpowiednie maszyny do zetorów i każdy pracował nimi z maszynami od C-360, które są po prostu za małe, i przez to paliły one sporo, a nie przekładało się to na wykonaną pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No ja osobiście miałem przyjemność jeździć ursusem 4512 z silnikiem perkinsa, i po przesiadce na zetora 7711 to bez porównania. Ja uważam wręcz przeciwnie, dla mnie zetor to mocny i zwawy ciągnik, i możecie mi mówić ze palą dużo ale po zmianie C-360 3p na zetora zostało mi 40 l paliwa z zapasów, które zawsze kupowałem do 3 P. Co z tego że inny ciągnik pali 4 mtg na godz a zetor 6 jak zetorem mam prawie 2 razy lepszą wydajność,. Opinia, że zetor pali dużo wzięłą się stąd, że w latach 90 nie były tak dostępne odpowiednie maszyny do zetorów i każdy pracował nimi z maszynami od C-360, które są po prostu za małe, i przez to paliły one sporo, a nie przekładało się to na wykonaną pracę.

Zgoda miko, ale to jak masz samą produkcję roślinną i odpowiednie maszyny, a jak ja mam chodowlę i czy tym perkinsem czy zetorem tak samo będe ładował bele i gnój turem z tym samym rozrzutnikiem i beczką jeździł i tą samą przyczepą woził po 22 belki, tym samym siewnikiem siał itd itd więc będe w takim układzie bardzo stratny.

A tak na marginesie coś dużo paliło Twoje 3p bo mój mf 255 w lekkich pracach jak zgrabiarka lekki transport itd spala 2,5l/godz zegarową (kilka razy mierzyłem bo sam nie wierzyłem)

ale z tym 4512 to może i masz racje bo znajomy ma tego perkinsa i 7245 i twierdzi że zetor wydaje sie być silniejszy, ale kolo do oszczędnych a może skąpych ludzi należy i ile to on się co roku musi nażalić ile to spali jego zetor przy ośnieżaniu drogi to jak tu nie pytać o spalanie :) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
No ja osobiście miałem przyjemność jeździć ursusem 4512 z silnikiem perkinsa, i po przesiadce na zetora 7711 to bez porównania. Ja uważam wręcz przeciwnie, dla mnie zetor to mocny i zwawy ciągnik, i możecie mi mówić ze palą dużo ale po zmianie C-360 3p na zetora zostało mi 40 l paliwa z zapasów, które zawsze kupowałem do 3 P. Co z tego że inny ciągnik pali 4 mtg na godz a zetor 6 jak zetorem mam prawie 2 razy lepszą wydajność,. Opinia, że zetor pali dużo wzięłą się stąd, że w latach 90 nie były tak dostępne odpowiednie maszyny do zetorów i każdy pracował nimi z maszynami od C-360, które są po prostu za małe, i przez to paliły one sporo, a nie przekładało się to na wykonaną pracę.

Święte słowa...Jak ktoś ma do takiego zetora maszyny od 360 to wiadomo że pali dużo...wtedy jest mała wydajność i dlatego....Zetor z serii 7XXX powinien mieć większe maszyny niż te od 360....Wtedy taki zetor jest naprawdę ekonomiczny....Z maszynami od 360 powinien pracować zetor 5211 i to będzie miał większy zapas mocy jak 360....Wiec historia że zetory dużo palą jest wyssana z palca.....

 

Zgoda miko, ale to jak masz samą produkcję roślinną i odpowiednie maszyny, a jak ja mam chodowlę i czy tym perkinsem czy zetorem tak samo będe ładował bele i gnój turem z tym samym rozrzutnikiem i beczką jeździł i tą samą przyczepą woził po 22 belki, tym samym siewnikiem siał itd itd więc będe w takim układzie bardzo stratny.

A tak na marginesie coś dużo paliło Twoje 3p bo mój mf 255 w lekkich pracach jak zgrabiarka lekki transport itd spala 2,5l/godz zegarową (kilka razy mierzyłem bo sam nie wierzyłem)

ale z tym 4512 to może i masz racje bo znajomy ma tego perkinsa i 7245 i twierdzi że zetor wydaje sie być silniejszy, ale kolo do oszczędnych a może skąpych ludzi należy i ile to on się co roku musi nażalić ile to spali jego zetor przy ośnieżaniu drogi to jak tu nie pytać o spalanie :) :rolleyes:

 

No fakt faktem że zetor w pracach typu sianie spali dużo (ale zależy jaki siewnik)po prostu w takich pracach zetorem jak sianie,rozsiewanie nawozów, dajesz wiekszy bieg i male obroty i wtedy tez pali mało.....Ale do transportu zetor jest super....

Koledzy ale spalanie to nie wszystko...liczy sie też komfort pracy,awaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj